2017.02.21. 08:00

Idei legjobbjával országos bajnok a bonyhádi versenyző

Aranyérmet szerzett a fedett pályás országos bajnokságon Böndör Dániel, az AC Bonyhád sportolója.

Balázs László ([email protected])

Hétvégén a budapesti BOK-csarnokban rendezték meg a hazai fedett pályás idény csúcseseményét, az országos atlétikai bajnokságot.

Huszonnégy egyéni- és két váltószámban avattak bajnokot – a súlylökés bajnoki érmei egy héttel később, a szombathelyi téli dobó bajnokságon, ott is fedett pályán – találnak gazdára. A versenyre kilátogatók láthatták a ranglistavezetők nagy részét; a fedett Eb-re készülőket, köztük többek között az idén már jelentős nemzetközi viadalon győzelmet szerzett Baji Balázst és Kazi Tamást is. Utóbbi – Eb szinten belül – tovább javította legjobbját 1500 méteren (3:40.05). A békéscsabai sprinter pedig a 60 méter gát döntőjében 7,53 mp-el új országos csúcsot ért el, megjavítva a hét közben Lódzban elért 7,54-es eddigi rekordját.

[caption id="" align="alignleft" width="650"] A juniorkorú Böndör Dániel első bajnoki érmét szerezte a felnőttek között
[/caption]

A Tolna megyei atléták mindegyik éremből gyűjtöttek legalább egyet. Böndör Dániel, az AC Bonyhád juniorkorú atlétája élete első felnőtt bajnoki címét szerezte. A férfiak rúdugrásában az idei fedett szezon ranglistavezetőjeként állt rajthoz, és mindössze három ugrással esélyeshez méltón el is döntötte a versenyt. Az idei legjobbját jelentő 480 centit első kísérletére teljesítette, majd az ötméteres álomhatárral is próbálkozott. Scheidler Géza tanítványa bajnoki arannyal vághat neki a szabadtéri felkészülésnek.

A Szekszárdi Sportközpont szakosztálya az év második bajnokságán is eredményes volt. Indaia Ivett női hármasugrásban lett ezüstérmes. Teljesítménye értékét növeli, hogy a 24 éves sportoló nyolcórás munkaidő mellett készül a versenyekre. Középtávfutó bronzérmeknek örülhetett a dombóvári klub. A Tóth testvérek egy-egy érmet szállítottak: Virág 800 méteren lett harmadik, míg két évvel fiatalabb húga 3000 méteren állhatott a dobogó harmadik fokára. A fedett szezon február utolsó hétvégéjén az ifi és junior korosztály erőpróbájával folytatódik.

Schmelcz Fanni aranyérmes lett távolban

Eredmények. Nők, 800 m: 3. Tóth Virág (DOVASE) 2:25.65. 1500 m: 5. Tóth Lili Anna (DOVASE) 4:37.51. 3000 m: 3. Tóth Lili Anna (DOVASE) 9:41.64.

Hármasugrás: 2. Indaia Ivett (Szekszárdi Sportközpont) 11,95 m.

Férfiak, 800 m: 9. Varga Lőrinc (AC Bonyhád) 1:57.08. 60 m gát: 4. Berg Szabolcs (AC Bonyhád) 8,72. Rúdugrás: 1. Böndör Dániel (AC Bonyhád) 480 cm, edzője: Scheidler Géza. Távolugrás: 9. Erdélyi Zoltán (Szekszárdi Sportközpont) 681 cm.

A korábban Tolna megyei klubokban versenyzők közül a végig vezető Schmelcz Fanni (TFSE) országos bajnok lett távolban úgy, hogy hatodikra érte el a 620 cm-t, az ezüstérem Zsivoczky-Farkas Györgyi (Bp. Honvéd) nyakába került. 1500 méteren látványos küzdelem után Kószás Kriszta nyert, a BEAC-ban versenyző Ohn Kinga bronzérmes lett (4:34.45).

Bézsenyi Gergely (Bp. Honvéd) második lett 200 méteren (21.86). Kemenes Ákos (Bp. Honvéd) szintén ezüstérmet szerzett 60 m gáton (8.52), a győzelmet a ragyogó formában versenyző Baji Balázs szerezte meg. A juniorkorú Böndör Dániel első bajnoki érmét szerezte a felnőttek között -->