2009.01.18. 08:00

Hihetetlen: egy negyed alatt hat pontig jutott az ASE - fotók!

Négyből négy. Nem tud kilábalni a gödörből az Atomerőmű SE csapata, amely sorozatban negyedszer kapott ki. Ezúttal a PVSK győzött Pakson a férfi kosárlabda NB I szombati meccsén.

TEOL/Balázs László

Atomerőmű SE–PVKS-Pannonpower 49–84 (12–25, 13–18, 18–16, 6–25). Paks, 1000 néző. V: Hartyáni, Bognár T., Király L. ASE: Mészáros Z., Williams 12/6, Gosa, Johnson, Gulyás 19. Csere: Kiss Zs. 5/3, Csaplár-Nagy E. 3, MEDVE 10, Kiricsi, Morgen. Vezetőedző: Sabáli Balázs. PVSK: KELLEY 18/6, WITTMANN 21/12, GREBENÁR 11, Dénes 4, Czigler 4. Csere: Tóth N., Alekszics 7/3, KAPOV 15/15, Eilingsfeld 2, Lepsényi 2. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics.
Az eredmény alakulása: 5. perc: 6–6, 15. p.: 19–30, 25. p.: 35–52, 35. p.: 48–71.
Az eredmény önmagáért beszél... Ezúttal sem védekezésben, sem támadásban nem nyújtott elfogadhatót a hazai csapat. Számos eladott labda mellett a dobások is pontatlanok voltak. A pécsiek pedig megérezték, hogy ez az ő meccsük lehet, könyörtelenül kihasználták az ASE gyengeségét. A decemberben szemműtéten átesett, Bencze Zoltán nélkül felálló baranyai gárda alaposan visszavágott a paksiaknak az őszi vereségért.

Így látta a mérkőzést a két szakvezető
Sabáli Balázs: – Lehet rosszul játszani küzdelmesen, de küzdelem nélkül katasztrofálisan, elképzelhetetlen.
Sztojan Ivkovics: – Büszke vagyok a csapatomra. Ahhoz, hogy 50 pont alatt tartsuk a Paksot, ők is kellettek. Nem számítottam ilyen nagyarányú győzelemre, ilyen a kosárlabda.