Hosszabbításos meccsen kapott ki a Zetétől az ASE

Jól küzdött, de a hosszabbításban alulmaradt a felsőházba jutó ZTE-vel szemben az Atomerőmű SE NB I-es férfi kosárcsapata.

Férfi kosárlabda NB I, alapszakasz, 26. forduló
ATOMERŐMŰ SE-ZALAKERÁMIA ZTE KK 90-97
(23-21, 21-15, 19-25, 20-22, 7-14).
Hosszabbítás után. Paks, 1000 néző. V: Cziffra Cs., Farkas G., Gál J. ASE: BATTLE 23/9, Kovács Á. 10/6, Samenas 11/9, Tiby 10/6, WATKINS 27/3. Csere: Medve 3/3, Gilbert 3/3, Will 3/3. Edző: Teo Cizmic. ZTE: UBILLA 26/9, Norfleet 10/6, BENKE 16/3, SZABÓ ZS. 22/9, Drungilas 12. Csere: Wright 5, Mohácsi 6/3, Kis. Edző: Bencze Tamás.

Az eredmény alakulása: 2. p.: 0-5. 6. p.: 9-15. 16. p.: 34-32. 19. p.: 40-36. 24. p.: 52-42. 27. p.: 54-52. 28. p.: 57-57. 32. p.: 67-66. 35. p.: 70-70. 42. p.: 85-87.

Így látta a mérkőzést a két szakvezető
Teo Cizmic:
- Ahogy a zalaegerszegi, ez a meccs is végződhetett volna másképpen. A kezükben volt a győzelem, az utolsó dobás a miénk volt, de nem sikerült nyerni. Az első félidőben jól játszottunk, de a másodikban sokat hibáztunk. Ezzel együtt gratulálok a játékosaimnak, a csütörtöki sorsdöntő kecskeméti vereség után nem volt egyszerű talpra állni.
Bencze Tamás: - Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült nyernünk, és bejutottunk a felsőházba! A paksiakat viszont sajnálom, hiszen nem ott van a helyük, ahol a rájátszásban folytatniuk kell. Nagyon köszönöm a játékosaimnak ezt a meccset, megérdemeltük a győzelmet, teljes a boldogságunk!