Kevesebb jut ruhára és szórakozásra

2012. január 29. 15:33 TEOL
Kiadások | Az emberek mintegy 60 százaléka csökkentette kiadásait a gazdasági válság hatására - derül ki a Szinapszis Kft. legújabb kutatásából.

Mik ezek?

X
A sorban látható gombokkal a webes közösségi hálózatokon - iWiW, Facebook - fejezheted ki egy kattintással tetszésedet vagy
oszthatod meg a cikkel kapcsolatos véleményedet ismerőseiddel.

"Tetszik" / "Like" gomb. Ezzel a gombbal a Facebookon fejezheted ki tetszésedet a cikkel kapcsolatban - üzenőfaladon
egyszerűen csak annyi jelenik meg, hogy kedveled ezt a cikket. Ha most éppen be vagy jelentkezve a Facebookra, akkor azt is
látod, hogy ismerőseid közül valakinek tetszett-e már ez az írás. Ha nem vagy bejelentkezve, a gomb megnyomása után ezt
egyszerűen megteheted. (Ez a gomb tényleg csak egy szimpla tetszésnyilvánítás - ha a cikkel kapcsolatban egyből véleményt is
megosztanál, akkor használd a cikk alatti szürke hátterű sorban található "Facebook" feliratot.)

"Megosztás az iWiW-en" gomb. Ezzel a gombbal a legnépszerűbb magyar közösségi oldalon, az iWiW-en tudsz tartalmat
megosztani. A felugró ablakban beírhatod véleményedet is, és ha épp nem vagy bejelentkezve, egyben azt is megteheted.

A 18. életévét betöltött magyarok 95 százaléka érzékelte a gazdasági válság hatását 2011 végén. Többségük, mintegy 60 százalékuk jelentősen, további 35 százalékuk pedig enyhébb mértékben, de szintén csökkentette kiadásait.

A cikk a hirdetés után folytatódik

A megszorítások jellemzően az idősebbeket és alacsonyabb jövedelműeket érintették érzékenyebben. A fiatalabbak kevésbé csökkentették kiadásaikat a válság hatására - olvasható a Szinapszis Kft. felmérésében. Beszédes adat, hogy 2009-ben, a mostani 60 százalékkal szemben még csak a lakosság 40 százaléka csökkentette kiadásait.

A legtöbben egyébként a ruházati cikkekről és a szórakozásról mondtak le. A válságot érzékelők 44-50 százaléka jelentősen mérsékelte kiadásait ezen a két területen. A 2009-es helyzethez képest megfigyelhető, hogy 2011-ben főként a szórakozásról mondtak le többen.

A válság hatására az emberek az egészségügyi kiadásaikat csökkentették legkevésbé. A lakosok mintegy 25 százaléka számolt be arról, hogy kevesebbet költene ezen a területen. A 2009-es adatokhoz képest ez mintegy 10 százalékos növekedést jelent. Az egészségükre kevesebbet költők egyébként leginkább a vény nélkül kapható gyógyszerekre költenek kevésbé.

„Hogyan érintette a gazdasági válság egészségügyi kiadásait?” - forrás: Szinapszis Kft.


A kutatásról

A Szinapszis Kft. 2011 novemberében telefonos, kérdőíves kutatás keretében vizsgálta a hazai lakosság témával kapcsolatos attitűdjét. A válaszadók száma összesen 1029 fő volt, a minta országos lefedettségű, életkor (18+), nem, régió és településtípus alapján országosan reprezentatív.

Tetszett a cikk? Ossza meg!
 iWiW 
 

  • A+
  • A-
  • P
  • @>
  • |<

Iratkozzon fel!

Iratkozzon fel a BAMA hírlevelére!

Biztonsági kód

A cikk küldése e-mailben

X
Cikk címe:
Kevesebb jut ruhára és szórakozásra

Biztonsági kód
A fenti képen látható ellenőrzőkód:

*-al jelzett mezők kitöltése kötelező!

Cikk megosztása a közösségi portálokon

X

Hozzászólások –

eddig 2 hozzászólás érkezett
HOZZÁSZÓLOK
időrend: növekvő | csökkenő
  • 2. rendőrbendőr 2012. január 29. 22:48

    Nálunk is akció van a kocsmában!
    Egyet beszólsz,kettőt kapsz!

  • Jelentem a moderátornak!

    X

    Kevesebb jut ruhára és szórakozásra


    Nálunk is akció van a kocsmában!
    Egyet beszólsz,kettőt kapsz!

    Biztonsági kód
    A fenti képen látható ellenőrzőkód:

  • 1. reménység 2012. január 29. 17:06

    Annyira nem kell a közvélemény kutatásra várni, csak nyitott szemmel járni, és látni, hogy mennyire elszaporodtak a "second hand" üzletek. Ráadásul már ott is egyet fizet, kettőt kap akció van. Aztán meg csak a nagytöbbségnek van válság, de az "örökös mint a nyomorúság" mert a válságra hivatkozva minden "eladható"

  • Jelentem a moderátornak!

    X

    Kevesebb jut ruhára és szórakozásra


    Annyira nem kell a közvélemény kutatásra várni, csak nyitott szemmel járni, és látni, hogy mennyire elszaporodtak a "second hand" üzletek. Ráadásul már ott is egyet fizet, kettőt kap akció van. Aztán meg csak a nagytöbbségnek van válság, de az "örökös mint a nyomorúság" mert a válságra hivatkozva minden "eladható"

    Biztonsági kód
    A fenti képen látható ellenőrzőkód:

Hozzászólok a cikkhez

A cikkhez csak bejelentkezett olvasóink szólhatnak hozzá.  Miért kell regisztrálnom? Bejelentkezek | Regisztrálok

Miért kell regisztrálnom?

X
Olvasóink fáradhatatlan aktivitásának köszönhetően az elmúlt évek során a megye meghatározó fórumává váltunk,
ahol cikkeink kapcsán értékes viták, párbeszédek alakultak ki. Ahogy e fórum résztvevőinek száma egyre növekedett,
sajnos a komoly hozzászólások közé egyre gyakrabban keveredtek céltalan, romboló beírások. Ezért éreztük úgy,
hogy eljött az ideje annak, hogy a kommentelés lehetőségét regisztrációhoz kössük, kiszűrve az értelmes fórumozást
zavaró tartalmakat. A regisztrációt ugyanakkor a korábbinál lényegesen egyszerűbbé tettük: elég csak nevet,
fehasználói nevet és emailt megadni. Reméljük olvasóink is úgy gondolják, hogy megéri megtenni ezt az egyszeri és
egyszerű lépést azért, hogy barátságosabb közegben, értelmesebb mederben folytatódhassék a párbeszéd.
(Ha problémája akad a regisztrációval vagy a hozzászólás új módjával, "hozzászólás" tárggyal írjon levelet a teol@teol.hu címre.)

Állásajánlatok

Előző
  • Kos
  • Bika
  • Ikrek
  • Rák
  • Oroszlán
  • Szűz
  • Mérleg
  • Skorpió
  • Nyilas
  • Bak
  • Vízöntő
  • Halak
Következő

Mai horoszkóp

  • A barátság és a munkája során számos kapcsolatot köt. Sikersorozat következik életében. Szívügyek terén boldog, s bizakodó lehet.
  • A Vénusz pozitív hatására dinamikus, magabiztos, és bármilyen vállalkozásban megállja a helyét. Párkapcsolat terén vigyáznia kell, nehogy zűrzavarok keletkezzenek.
  • Sokat dolgozik. Ha fáradtságot érez, figyeljen oda magára, ne várja meg, amíg a kimerültség miatt lelassul. Baráti kapcsolatai és a szerelmi élete kedvezően alakul.
  • Jól kezdődik és jól is végződik a mai nap. Ha kellően odafigyel a pénzügyekre és az otthoni dolgaira, akkor nem kell semmilyen bonyodalomtól tartania.
  • Szorgalmasan és kitartóan dolgozik. Segítséget is kap egy fontos feladathoz. Számítson rá, hogy egész nap hajtania kell.
  • Egy peres ügyben csak veszíthet. Sokkal könnyebben kellene élnie. Családtagjai sokat segítenek abban, hogy lazábban fogja fel a problémákat.
  • Anyagi gondok nehezítik a helyzetét. Semmi sem úgy alakul, ahogyan remélte. Meggyűlhet a baja hanyag és nemtörődöm ügyintézőkkel.
  • Otthoni problémája egész nap gyötri. Tudja, hogy a dolognak minél hamarabb meg kell oldódnia, vagy pedig önnek kell orvosolnia valahogy. Ha nem kapkod, minden...
  • Tanulmányaiban kedvező fordulatra számíthat. Mindent elérhet, csak ki kell nyújtani érte a kezét. Ha vannak kapcsolatai, azt most remekül hasznosíthatja.
  • Bolygója kedvezően áll, s főként szakmai életében segíti. Legyen kezdeményező, ragadja meg a nagyszerű lehetőségeket! Pénzbevételre számíthat.
  • Szerelmi életét a Vénusz befolyásolja. Gyengédség, flört vagy hatalmas szenvedély, most mindegyikben bővelkedhet.
  • Bolygójának, a Jupiternek köszönhetően vidámság és nagyon aktív szakmai élet várható. Jó oka van a bizakodásra. Este lazítson, séta után olvasson egy könnyű...
Kos Bika Ikrek Rák Oroszlán Szűz
Mérleg Skorpió Nyilas Bak Vízöntő Halak

Receptválogatások

Epres receptek tengere

Legkedvesebb desszert, gyerekek kedvence, egy-egy szem mennynek eledele. Lelsz vele ezer receptet e helyt, meleget, jegeset!

Ingatlankereső

Etarget hirdetések
Házhoz visszük a híreket!

Rovatok