Tudja, hogy mi az ökoporta?
Ez az újfajta turisztikai kezdeményezés egyszerre lehet kitörési pont és megélhetést biztosító lehetőség. Nemcsak nálunk, hanem Európa számos régiójában. Főleg azok után, hogy idén útjára indult az az úgynevezett ICER - Innovative Concept of Eco-accomodation approach in rural Regions, azaz magyarul: Innovatív öko-szálláshely fejlesztési koncepciók vidéki térségekben – nevű, az EU Interreg IVC támogatta program, mely hét EU-s ország hét tartományában, köztük a Dél-Dunántúlon ad lökést a megvalósítás folyamatának.
A tapasztalatok máris sokat ígérőek: erről esett szó szerdán a Környezettudatos szálláshely fejlesztés vidéki térségekben című konferencián. A Pécsett, a Hotel Corso-ban tartott, nemzetközi merítésű rendezvény résztvevői előadások révén nyertek betekintést a témakörbe, illetve ismerkedtek az eredményekkel.
A meghívott szakemberek személyesen is felkeresik a régió több olyan szálláshelyét, mely az ökoturizmus jegyében, a Duna-Dráva Nemzeti Park közreműködésével jött létre – adott tájékoztatást dr. Farkas Tibor.
A Dél-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója hozzátette: az összegyűjtött tapasztalatok alapján egyeztetések zajlanak az érintett szövetségekkel és szállásadókkal, illetve, a következő évek pályázat kiírásainál az immár közkinccsé vált tapasztalatok is megjelenhetnek.
Dr. Szabó Géza, dr. Farkas Tibor és Thomas Ducloutrier Fotó: K. A.
A szóban forgó szálláshelyek előnyös tulajdonságok egész sorával rendelkeznek – derült ki dr. Szabó Géza, a Baranya Megyei Falusi Turizmus Közhasznú Szövetség elnökének felsorolásából.
Energia- és víztakarékosok, elkötelezettek a hulladékok újrahasznosításában, képesek a helyi hagyományok bemutatására, tájba illőek és őrzik a termelési hagyományokat. A szívélyes vendéglátók pedig ismerik a környék természeti értékeit és tudják is ezeket ajánlani a vendégeknek.
Várható, hogy ezen helyszínek száma gyarapodik jó adottságokkal rendelkező régiónkban is, hiszen Thomas Ducloutrier projektmenedzser elmondta: az ICER program idén január elsején kezdődött és 2012. december 31-ig tart. Teljes költségvetése egyébként 1 millió 799 ezer 250 euró, ebből a DDRFÜ Nonprofit Kft. költségvetése 201 ezer 500 euró.
S még egy fontos kapcsolódási pont, melyre Nagy Ágnes, a DDRFÜ Nonprofit Kft. vezető projektmenedzsere hívta fel a figyelmet előadásában: a Dél-dunántúli Operatív Program turizmusfejlesztést támogató pályázatai közül több is ösztönzi a környezettudatos szálláshelyek és az ökoturizmus fejlesztését.
A teol.hu címlapjáról
A teol.hu legolvasottabb cikkei
- Megdöbbentő baleset történt Tengelicen
- A Fidesz nem tekinti már Szabót polgármesternek
- Segítsen! Öngyilkossági szándékkal tűnhetett el a férfi - fotó!
- „Hatalmas károkat okoztak azzal, hogy a külföldi multit támogatták”
- A Bölcske és a Szedres jutott az országos főtáblára
- Időjárás 2012: Nagyon forró nyárban lesz részünk!
- Varga Miklós, a Karthago, Csézy és az Apostol is fellép
- Szekszárdi Pünkösdölés 2012 - programok
- A drog nem barát, hanem ellenség!
A bama.hu legvitatottabb cikkei
- Pénzbüntetésre ítélték a férfit gumibottal verő két rendőrt
- Nézze meg a fotót, és hívja a rendőrséget - fotó!
- Elvakította a nap a terepjáróst, halálos baleset lett a vége
- Vaszari Tibor lett az MSZP új elnöke
- Ez a vírus bárkit ledönt a lábáról
- A képen látható férfit keresik a rendőrök - fotó!
- Misével emlékeztek a romagyilkosságok áldozataira
- Harci kutyák sebesítettek meg súlyosan egy idős nőt
- Fura hóbort: kamionnal jár Katalin, a falu doktornője



