Az ölükbe hullott az aranyérem
Mik ezek?
XÚj helyzet állt elő a női kézilabda NB II Délnyugati-csoportjának utolsó fordulója előtt. Egy adminisztratív hiba miatt a Siófok KC-Galérius Fürdő második számú csapatától időközben két pontot levontak, így a Fekete Gólyák KC Szekszárd együttese szombaton egy újabb esélyt kapott arra, hogy megszerezze az első helyet.
Mizsák Dominika (a labdával) elemében volt, 10 gólt dobott a Hévíznek
Az ölükbe hulló lehetőséggel éltek is Farkas Attila edző tanítványai, 34–17-re legyőzték a Hévíz SK csapatát. Az SKC elvesztette a Szekszárdon egy hete megszerzett bajnoki címét, Mizsák Dominikáék pedig a tavalyi bronz után idén aranyérmesek lettek.
Az előzményekről röviden annyit, hogy a Hévíz SK–Siófok KC bajnoki összecsapás utolsó percében fölényes siófoki vezetésnél pályára lépett a somogyi alakulatban az ifjúsági korú Raffael Aranka, akinek azonban nem volt érvényes felnőtt játékengedélye.
A turpisság a bajnoki döntőnek beillő múlt heti szekszárdi összecsapás után egy héttel derült ki, a hibát a Baranya Megyei Kézilabda Szövetség munkatársai szúrták ki a jegyzőkönyv feldolgozásánál.
Az MKSZ Versenybizottsága az ominózus találkozó két pontját – 10–0-s gólkülönbséggel – a Hévíz javára ítélte. Adja magát a kérdés, hogy a két játékvezetőnek és a komisszárnak hogyhogy nem tűnt fel a hiányosság a kezdő sípszó előtt. Pintér Károly csapata ugyan elbukta az első helyet, ennek ellenére a 2011/2012-es évadra az NB I/B-be adják be a nevezésüket, mert a hírek szerint az FGKC-nál nem vállalják a másodosztályú szereplést…
– Már a jegyzőkönyvbe se lehet beírni azt a játékost, akinek nincs felnőtt engedélye – reagált a történtekre Farkas Attila, a Gólyák edzője. – Pénteken, egy nappal a Hévíz elleni összecsapásunk előtt jutott tudomásunkra a történet – nálunk senki nem nyomozott, a központi adatbázis jelezte a bakit.
Természetesen jobb lett volna a pályán kiharcolni az aranyérmet – talán a sors szolgáltatott így igazságot, hiszen a Siófok elleni mérkőzésünk hajrájában néhány bírói döntés befolyásolta a meccs végkimenetelét és a bajnoki címet.
Az FGKC-nek jelenleg is az UKSE biztosítja az ifjúsági csapatát. A második vonalban az ifi mellett egy serdülő gárda szerepeltetése is kötelező.
– Kategorikusan nem tudok se igennel, se nemmel válaszolni arra a kérdésre, hogy indulunk-e az NB I/B-ben. Ügyvezetőnk, Bay Attila fontolgatja a szereplés lehetőségét – mondta a szakvezető.
– A csapat természetesen örülne az osztályváltásnak, a frissítés azonban ráférne keretre, főleg az átlövő posztokon vagyunk súlytalanok. Az edzések számát is emelni kéne. Kérdés, hogy a munkahelyi elfoglaltságok mennyire tennék ezt lehetővé.
Az utolsó fordulóban. FGKC Szekszárd–Hévíz SK 34–17 (16–8). Palánk, 100 néző. V: Drinóczi, Horváth K. FGKC: Schell– Nagy Sz. 3, Kubatovics 1, Mizsák Dom. 10, Bordán 1, Bálint 6 (2), Német J. 3. Csere: Zhorela 7 (3), Göttlinger 1, Lencsés 1, Orbán 1. Edző: Farkas Attila.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/2.
Ifjúsági mérkőzés: 29–19.
- A+
- A-
- P
- @>
- |<
Iratkozzon fel!
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK
Kapcsolódó témák
A cikk küldése e-mailben
XHozzászólások –
eddig 0 hozzászólás érkezettHozzászólok a cikkhez
A cikkhez csak bejelentkezett olvasóink szólhatnak hozzá. Miért kell regisztrálnom? Bejelentkezek | Regisztrálok
Miért kell regisztrálnom?
X- Legfrissebb
- Legolvasottabb
- Legvitatottabb
Kiemelt témák - TEOL.HU
TRAFFIPAX | Programok | M6-os autópálya | Napi menü | Való Világ 5 | Paksi Atomerőmű Zrt. | SÉTA | Borban az igazság | Dél-Dunántúl | Olcsó receptek
Képgalériák
Állásajánlatok
Róluk írtunk legtöbbet
Bor Barna | Csőszné Kacz Edit | Dr. Buda Bernadett | Dr. Fischer Sándor | Dr. Harangozó Tamás | Dr. Puskás Imre | Éger László | Farkas Kinga | Gutierrez Garcia Enrique | Hajdu János | Heisler Judit | Horváth István | Kis Károly | Magyar Gergely | Mittler István | Potápi Árpád János | Prof dr. Horváth Béla | Szabó Loránd | Tóth Ferenc | Völgyi Péter
Astronet – A nap gondolata
A végső lecke, amit mindannyiunknak meg kell tanulnunk, a feltétel nélküli szeretet, mely nem csupán másokra, önmagunkra is vonatkozik! Elisabeth Kübler-Ross-
A barátság és a munkája során számos kapcsolatot köt. Sikersorozat következik életében. Szívügyek terén boldog, s bizakodó lehet.
-
A Vénusz pozitív hatására dinamikus, magabiztos, és bármilyen vállalkozásban megállja a helyét. Párkapcsolat terén vigyáznia kell, nehogy zűrzavarok keletkezzenek.
-
Sokat dolgozik. Ha fáradtságot érez, figyeljen oda magára, ne várja meg, amíg a kimerültség miatt lelassul. Baráti kapcsolatai és a szerelmi élete kedvezően alakul.
-
Jól kezdődik és jól is végződik a mai nap. Ha kellően odafigyel a pénzügyekre és az otthoni dolgaira, akkor nem kell semmilyen bonyodalomtól tartania.
-
Szorgalmasan és kitartóan dolgozik. Segítséget is kap egy fontos feladathoz. Számítson rá, hogy egész nap hajtania kell.
-
Egy peres ügyben csak veszíthet. Sokkal könnyebben kellene élnie. Családtagjai sokat segítenek abban, hogy lazábban fogja fel a problémákat.
-
Anyagi gondok nehezítik a helyzetét. Semmi sem úgy alakul, ahogyan remélte. Meggyűlhet a baja hanyag és nemtörődöm ügyintézőkkel.
-
Otthoni problémája egész nap gyötri. Tudja, hogy a dolognak minél hamarabb meg kell oldódnia, vagy pedig önnek kell orvosolnia valahogy. Ha nem kapkod, minden...
-
Tanulmányaiban kedvező fordulatra számíthat. Mindent elérhet, csak ki kell nyújtani érte a kezét. Ha vannak kapcsolatai, azt most remekül hasznosíthatja.
-
Bolygója kedvezően áll, s főként szakmai életében segíti. Legyen kezdeményező, ragadja meg a nagyszerű lehetőségeket! Pénzbevételre számíthat.
-
Szerelmi életét a Vénusz befolyásolja. Gyengédség, flört vagy hatalmas szenvedély, most mindegyikben bővelkedhet.
-
Bolygójának, a Jupiternek köszönhetően vidámság és nagyon aktív szakmai élet várható. Jó oka van a bizakodásra. Este lazítson, séta után olvasson egy könnyű...
Receptválogatások
Zsenge zöldségekkel
A tavasz első kincsei - a spárga, a cukorborsó, a karalábé, az újrumpli, a friss tök és a zsenge répa - ilyenkor jelennek meg a piacon. Érdemes belőlük minél többet és többfélét készíteni!









