Gólokban gazdag mérkőzéseket hozott a húsvéti nyuszi a megye kettőben

2017. április 18. 11:00 Balázs László, Berg Sándor (teol@teol.hu)

Megye II-es foci | Életben tartották bajnoki reményüket a mórágyiak, miután Tóth Tamás vezérletével hátrányból legyőzték a Bölcskét a megyei másodosztályú focibajnokság Keleti csoportjában, s egy pontra feljöttek a hétvégén szabadnapos Madocsára. Nyugaton kiütéses győzelmek születtek: a Bonyhád-Börzsöny kilenc, az Aparhant hét, a Kisdorog hat, a Nagymányok öt góllal bizonyult jobbnak aktuális ellenfelével szemben.

Mik ezek?

X
A sorban látható gombokkal a webes közösségi hálózatokon - Facebook - fejezheted ki egy kattintással tetszésedet vagy
oszthatod meg a cikkel kapcsolatos véleményedet ismerőseiddel.

"Tetszik" / "Like" gomb. Ezzel a gombbal a Facebookon fejezheted ki tetszésedet a cikkel kapcsolatban - üzenőfaladon
egyszerűen csak annyi jelenik meg, hogy kedveled ezt a cikket. Ha most éppen be vagy jelentkezve a Facebookra, akkor azt is
látod, hogy ismerőseid közül valakinek tetszett-e már ez az írás. Ha nem vagy bejelentkezve, a gomb megnyomása után ezt
egyszerűen megteheted. (Ez a gomb tényleg csak egy szimpla tetszésnyilvánítás - ha a cikkel kapcsolatban egyből véleményt is
megosztanál, akkor használd a cikk alatti szürke hátterű sorban található "Facebook" feliratot.)

A felugró ablakban beírhatod véleményedet is, és ha épp nem vagy bejelentkezve, egyben azt is megteheted.

Keleti csoport, 16. forduló

Mórágyi SE–Bölcskei SE 4–2 (3–1). Mórágy, 200 néző. V: Bíró (Szabó P., Tinnyei). Mórágy: Hujbert – Kőkuti, Simon J., Lestár, Kis R. – Stefán, Löfli, Berényi Sz., Rozgonyi – Tóth T., Tóth L. (Sárközi, 86.). Edző: Illés Béla. Bölcske: Nagy G. – Farnek A., Ferencz, Princz, Dömény (Tóth J., 70.) – Sipos B., Höss, Fenyősi, Keresztes D., Varga M. (Besenczi Z., a szünetben) – Debreceni. Edző: Süvöltős István. Gól: Tóth T. (37., 43., 81.), Tóth L. (39.), illetve Höss (14.), Keresztes D. (58.).

Vendégvezetést követően Tóth Tamás irányításával fordítottak a hazaiak, akik szép számú közönség előtt kemény, néhol szikrázó összecsapáson végül a hazaik megérdemelten nyertek. Jók: Tóth T., Löfli, Lestár, Rozgonyi, illetve Fenyvesi, Sipos B., Nagy G. Ifi: 11–4.

Gerjeni SK–Fadd SE 2–3 (1–3). Gerjen, 150 néző. V: Farkas F. (Szigeti, Pesti Dóra). Gerjen: Mező – Tesényi (Búzás G., 22.), Bráz Sz., Tóth M., Aradi G. (Héregi, 18.) – Bán Z., Holweiger, Nánai (Zsidó, 75.), Szakter – Gál T., Kovács L. Edző: Lacza Zsolt. Fadd: Szalai Á. – Baros (Csibi, 63.), Gerendai, Mausz, Horváth M. – Asztalos, Szatmári (Papp J., 90.), Fehér K. (H. Szabó, 75.), Csányi O. – Gáncs (Horváth G., 83.), Fazekas R. Edző: Gyenis Mihály. Gól: Kovács L. (25.), Bráz Sz. (63.), illetve Horváth M. (7.), Baros (35.), Gáncs (42.).

A szervezetten játszó hazaiak megnehezítették a jó játékerőt képviselő vendégekcsapat dolgát, és csak a saját egyéni hibákból ajándékozott góloknak köszönhetik a vereséget. Jók: egész hazai csapat dicsérhető, illetve Mausz, Szatmári, Baros. Ifi: 0–4.

A góllövőlista

KELETI CSOPORT. 30 gólos: Horváth Csaba (Bátaapáti), 26 gólos: Tóth Tamás (Mórágy), 25 gólos: Böde István (Madocsa), 16 gólos: Tóth László (Mórágy), 15 gólos: Szlucska Zsolt (Dunakömlőd). 10 gólos: Éger László (Madocsa).
NYUGATI CSOPORT. 23 gólos: Kajtár István (Aparhant), 20 gólos: Miklós László (Aparhant), Schiller Adrián (Kisdorog), 18 gólos: Barabás Ákos (Nagymányok), Móricz Imre (Aparhant), 17 gólos: Szabó Dániel (Simontornya).

Kajdacsi SE–Bátaapáti SE 1–5 (1–4). Kajdacs, 80 néző. V: Mihálovics (Horváth T., Váraljai). Kajdacs: Ellermann – Kapás B. (Milák, 82.), Farkas A. (Kasza, 67.), Lengyel P., Varga L. – Király P., Gazdag A. (Brautigam, 58.), Király R. (Hasító, 67.), Kőrösi – Szendi F., Szendi A. (Simon B., 73.). Edző: Kovács Dénes. Bátaapáti: Kékesi – Szalonna, Molnár K. (Kalmár F., 71.), Torda (Stier, 82.), Preimájer M. – Hesz, Ritter (Dudás Z., 33.), Kalmár Zs., Győrfi G. (Varga R., 59.) – Babanics F., Horváth Cs. Edző: Fiáth Béla. Gól: Király P. (3.), illetve Horváth Cs. (17., 32., 44.), Preimájer M. (8., 90.). Kiállítva: Szendi F. (30.).

A jó iramú mérkőzés első 20 perce után akár 4–0-ra is vezethettek volna a hazaiak, azonban rengeteg helyzetet és egy büntetőt is kihagytak, így végül saját magukat verték meg. A játékvezetés kritikán aluli volt, lesgólok, jogtalan büntető és elmaradt tizenegyes tarkította a találkozót. Jók: Kékesi. Ifi: április 18-án játsszák.

Németkéri SE–Sióagárd SE 0–4 (0–2). Németkér, 50 néző. V: Lengyel S. (Farkas R., Kapéter). Németkér: Sági R. – Schveigert, Majoros G., Ruff (Ignácz K., a szünetben), Piszár – Csonka A., Majoros R., Kungl, Lacza D. – Csonka L. (Farkas N., a szünetben), Fodor T. Edző: Rauth Mihály. Sióagárd: Bálint Sz. – Auth (Vajda, 70.), Tóth Attila, Tóth G., Horváth P. – Kovács J. (Schaffler B., 59.), Tóth Adrián, Sümegi, Sági Gy. (Sólyomvári, 80.) – Schaffler D., Nagy M. Edző: Szabó Tibor. Gól: Schaffler D. (31., 52.), Horváth P. (13.), Nagy M. (71.).

A jobban futballozó vendégek megérdemelten győztek a nagyon gyengén játszó hazaiak ellen. Jók: egész vendégcsapat. Ifi: 5–7.

Dunaszentgyörgyi SE–Dunakömlődi SE 4–2 (0–1). Dunaszentgyörgy, 150 néző. V: Bíró (Pesti Dávid, Szabó Sz.). Dunaszentgyörgy: Berek – Beda (Horváth L., 65.), László A., Tóth Z. (Józsa B., 71.), Udovisits – Józsa G., Palló, Rompos, Káldi – Major M. (Berta, 57.), Jóni A. (Propszt, a szünetben). Edző: Horváth László. Dunakömlőd: Bérdi – Juhász V., Szemes, Adorján T., Ellerman – Jóni I. (Horváth B., 61.), Buzás T., Solt S. (Poroszkai J., 67.), Mezei – Poroszkai M., Szlucska. Edző: Szabó István. Gól: Józsa G. (52.), Horváth L. (73.), Berta (83.), Poroszkai M. (89., öngól), illetve Szlucska (18., 68.). Kiállítva: Szemes (52.).

Az első félidőt végigtámadta a Dunaszentgyörgy, ennek ellenére mégis a vendégek szereztek vezetést. A mérkőzés utolsó fél órájában megélénkült a játék, az emberelőnybe kerülő hazaiak ledolgozták hátrányukat, s a helyzetek alapján megérdemelten győztek. Jók: Tóth Z., Józsa G., Káldi, Udovisits, illetve Bérdi, Adorján T., Szlucska. Ifi: 3–5.

A megyei másodosztályú focibajnokság állása a 16. forduló (Forrás: adatbank.mlsz.hu) A megyei másodosztályú focibajnokság állása a 16. forduló (Forrás: adatbank.mlsz.hu)

A megyei másodosztályú focibajnokság Keleti csoportjának U19-es állása a 16. forduló (Forrás: adatbank.mlsz.hu) A megyei másodosztályú focibajnokság Keleti csoportjának U19-es állása a 16. forduló (Forrás: adatbank.mlsz.hu)

Nyugati csoport, 20. forduló

Kaposszekcső-Csikóstőttős–Aparhanti SE 1–8 (1–3). V: Fülöp A. (Halák, Horváth J.). Kaposszekcső-Csikóstőttős: Pál – Szabó V., Horváth R., Gulyás A., Fehér A. – Porció (Valkó, 58.), Cser, Léber (Őszi, 53.), Schott (Botos, 51.) – Végh, Böjtös (Imre M., 64.). Edző: Iván József. Aparhant: Erős – Rózsa, Gyalog (Mészáros A., 56.), Kajtár, Minker – Molnár N., Müller, Lovász, Móricz – Hegyi, Miklós L. Edző: Minker Endre. Gól: Léber (2.), illetve Kajtár (15., 42., 47., 83.), Miklós L. (5., 89.), Móricz (51., 57.). Kiállítva: Szabó V. (75.).

Hiába szerzett gyorsan vezetést a hazai csapat, a vendégek még az első félidőben fordítottak, majd a második elején további gólokat szerezve bebiztosították fölényes sikerüket. Jók: az egész vendégcsapat dicsérhető. Ifi: 2–0.

A dunakömlődi Jóni István (fekve) olykor a testi épségét sem kímélte A dunakömlődi Jóni István (fekve) olykor a testi épségét sem kímélte

Simontornya TC–Nagymányoki SE 0–5 (0–2). V: Lengyel (Bárdos-Gutpintér, Antal I.). Simontornya: Kleiber (Kerekes, a szünetben) – Máté B., Fung (Csepregi, 70.), Szloboda, Papp T. (Onodi, 66.) – Varga R., Ambrus, Péti, Kovács L. – Jancski, Sandó. Edző: Tóth Attila. Nagymányok: Schanczenbacher  Horváth B. (Garai, 60.), Barabás (Rein,75.), Miklós T., Feik – Köő, Wolf, Herger, Lajos – Czékmány B., Schmidt N. Edző: Incze Zoltán. Gól: Czékmány B. (19., 43., 51., 88.), Lajos (62.).

Egy jó teljesítményt nyújtó Nagymányok ellen vesztett a hazai csapat.  Jók: Kovács L., Papp T., Szloboda, illetve Czékmány B., Lajos, Barabás. Ifi: 0–16.

Ez következik

KELETI CSOPORT, A 17. FORDULÓBAN. Április 22., szombat: Bölcskei SE–Németkéri SE 17. Április 23., vasárnap: Dunakömlődi SE–Kajdacsi SE (Pakson), 14. Fadd SE–Dunaszentgyörgyi SE, Sióagárdi SE–Gerjeni SK, Madocsa SE–Mórágyi SE 17.
NYUGATI CSOPORT, A 21. FORDULÓBAN. Április 22.: Bonyhád-Börzsöny SE–Kaposszekcső-Csikóstőttős, Döbröközi KSE–Pálfai SE 17. Április 23.: Kisdorogi FC–Simontornya TC, Nagymányoki SE–KSE Zomba, Aparhanti SE–Majosi SE II. 17.

Pálfai SE–Kisdorogi FC 2–8 (1–5). V: Szappanyos (Antal I., Horváth T.). Pálfa: Molnár P. – Balogh T., Csányi, Lindinger, Farkas G. (Száraz J., 70.) – Lakos (Mészáros F., a szünetben), Nagy K., Orsós D., Magyar A. – Németh P., Deres. Edző: Ignácz László. Kisdorog: Kiss A. (Mészáros D., 84.) – Schiller A., Bordi (Miszler, a szünetben), Palkó Máté (Kadosa, a szünetben), Páli – Horváth P., Horváth G., Selyem, Németh Sz. – Pálinkás (Nagy K., 60.), Palkó Márk (Németh Z., 73.). Szakmai igazgató: Bőhm János. Gól: Magyar A. (42.), Lindinger (80.), illetve Horváth G. (2., 84.), Schiller A. (12., 86.), Páli (20.), Balogh T. (24.), Palkó Márk (25.), Kadosa (61.). Kiállítva: Mészáros F. (Pálfa, 88.).

A helyzeteit jobban kihasználó vendéggárda megérdemelten nyert. Jók: Molnár Patrik a mezőny legjobbja, illetve Palkó Márk, Pálinkás. Ifi: 1–8.

Bonyhád-Börzsöny SE–KSE Zomba 10–1 (5–0). Bonyhád-Börzsöny, 50 néző. V: Bogáncs (Weitner, Váncsa). Bonyhád-Börzsöny: Ladányi – Koller, Loósz (Gábori, 52.), László L., Knipl (Rippert, a szünetben) – Pongrácz, Brandt H. (Ettig, a szünetben), Csobot, Máté N. – Pintér L. (Eckert, a szünetben), Rafai (Töttős L., 62.). Edző: ifj. Töttős László. Zomba: Miklós M. – Mathesz, Varga Z., Domokos G., Tamás D., Beke, Tóth O., Zsolnai, Hosnyánszki T., Häckl. Edző: Panghy Gergely. Gól: Pintér L. (16., 36., 40.), Pongrácz (24., 70.), Csobot (80., 88.), Máté N. (45.), Rippert (47.), Rafai (62.), ill. Varga Z. (52.). Jók: az egész hazai csapat dicsérhető. Ifi: 0–5.

Döbröközi KSE–Majosi SE II. 2–1 (0–0). Döbrököz, 100 néző. V: Hartung (Sipos, Gehring). Döbrököz: Simon J. – ifj. Varga L., Török G., Gillich, Loe – Bebesi, Kaposvölgyi, Török Cs., Keresztes P. – Törö (Komora, 60.), Gamos (Horváth V., 78.). Edző: id. Varga László. Majos II.: Kaiser – Losonczi, Palkó Á., Németh B., Lőrincz – Hadikfalvi (Sántha, 83.), Harangi, Nagy Á., Illés Á. – Bodó, Jakab. Játékos-edző: Sántha Áron. Gól: Varga L. (73.) Bebesi (78.), illetve Losonczi (50.). Kiállítva: Németh B. (Majos, 84.).

A második félidei játék alapján teljesen megérdemelten nyert a jól játszó hazai csapat. Jók: valamennyi hazai játékos, illetve Bodó, Nagy Á., Lőrincz, Kaiser. Ifi: a Majos megye egyes.

A megyei másodosztályú focibajnokság Nyugati csoportjának állása a 20. forduló (Forrás: adatbank.mlsz.hu) A megyei másodosztályú focibajnokság Nyugati csoportjának állása a 20. forduló (Forrás: adatbank.mlsz.hu)

A megyei másodosztályú focibajnokság Nyugati csoportjának U19-es állása a 20. forduló (Forrás: adatbank.mlsz.hu) A megyei másodosztályú focibajnokság Nyugati csoportjának U19-es állása a 20. forduló (Forrás: adatbank.mlsz.hu)

/Indexkép: Az első félidőben még Ellerman Péterék (balról) voltak lendületben, a végén Palló Valentin (10) és a szentgyörgyiek örültek. Fotók: Molnár Gyula/

Álom: 101 különböző sajtot halmoztak a világrekorder pizzára

A Tini Nindzsa teknőcök 99-sajtos pizzája adta az ötletet.

Visszatér a legviccesebb szereplő az új Jurassic Worldben

Újra megcsodálhatjuk majd Jeff Goldblum tehetségét.

Mit pakol magának egy kisgyerek ebédre?

Csupa-csupa zöldséget és gyümölcsöt, ugye?

Tíz jó perc döntött, Böde vezetésével nyert a Ferencváros

A csatár duplázott, valamint gólpasszt jegyzett • A Kövesd erejéből csak szépítésre futotta.

NB I: Videoton–DVSC élőben az NSO-n!

Legutóbbi öt meccséből csupán egyet nyert meg a bajnoki címre törő Videoton.

Férfi kézilabda BL: PSG–Szeged élőben az NSO-n!

Párizsban a kölni négyes döntő a tét • Szegeden 30–27-re nyert a francia együttes.

Bundesliga: sorozatban ötödször bajnok a Bayern!

A Wolfsburg otthonában hatot vágott Carlo Ancelotti együttese, elsült Alaba lába.

A fővárosiak ellen megy – a DVTK tíz emberrel győzte le a Vasast

Hiába tudott egyenlíteni a fővárosi alakulat, hiába állították ki Liptákot – a Diósgyőré a három pont.

Kispesti vereségével biztossá vált a Gyirmót kiesése

Eppel Márton egy percen belül kétszer is érvénytelen gólt lőtt • Lanzafame a 95. percben döntött.