Huszonkilenc góllal köszöntött be a tavasz a megye egyben

2017. március 12. 20:47 Balázs L., Rónai G. (tolnai.nepujsag@mediaworks.hu)
Megyei foci | Az éllovas szekszárdiak bombaerős csapattal felállva lelépték a Tamásit a megyei I. osztályú bajnokság tavaszi nyitányán.

Mik ezek?

X
A sorban látható gombokkal a webes közösségi hálózatokon - Facebook - fejezheted ki egy kattintással tetszésedet vagy
oszthatod meg a cikkel kapcsolatos véleményedet ismerőseiddel.

"Tetszik" / "Like" gomb. Ezzel a gombbal a Facebookon fejezheted ki tetszésedet a cikkel kapcsolatban - üzenőfaladon
egyszerűen csak annyi jelenik meg, hogy kedveled ezt a cikket. Ha most éppen be vagy jelentkezve a Facebookra, akkor azt is
látod, hogy ismerőseid közül valakinek tetszett-e már ez az írás. Ha nem vagy bejelentkezve, a gomb megnyomása után ezt
egyszerűen megteheted. (Ez a gomb tényleg csak egy szimpla tetszésnyilvánítás - ha a cikkel kapcsolatban egyből véleményt is
megosztanál, akkor használd a cikk alatti szürke hátterű sorban található "Facebook" feliratot.)

A felugró ablakban beírhatod véleményedet is, és ha épp nem vagy bejelentkezve, egyben azt is megteheted.

Nagy volt az öröm bátaszéki oldalon, Kiss János (sapkában) csapata hátrányból felállva nyert Tolnán (Fotók: Makovics Kornél). A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT KÉPGALÉRIÁÉRT KATTINTSON A FOTÓRA! Nagy volt az öröm bátaszéki oldalon, Kiss János (sapkában) csapata hátrányból felállva nyert Tolnán (Fotók: Makovics Kornél). A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT KÉPGALÉRIÁÉRT KATTINTSON A FOTÓRA!

Szekszárdi UFC II.–Tamási 2009 FC 5–1 (3–1).
Szekszárd, műfű. V.: Kovács T. (Fülöp A., Tinnyei). Szekszárd: Szűcs K. – Pap Milán (Málinger, 84.), Tóth P. (Cseh, 68.), Pulcz (Pap Miklós, 68.), Preininger – Nánási, Márton E. – Ranga (Dienes G., 78.), Kuklis (Both D., 60.), Lerch – Csigi Á. Edző: Dienes Pál. Tamási: Lieszkovszky Z. – Pulai, Pintér A., Dorogi (Hegedűs, 34.), Rozsos, Mazán (Bódog, 83.) – Szekeres D., Nagy M., Papp G., Turós (Tóth Z., 83.) – Szabó Sz. (Göttlinger, a szünetben). Edző: Lieszkovszky József. A hazai csapat az első tizenöt percben eldöntötte a mérkőzést. Gól: Ranga (5., 12.), Csigi Á. (13., 73.), Lerch (62.), illetve Turós (41.). Jók: Preininger, Nánási, Tóth P., illetve Turós, Rozsos. U19: a Szekszárd NB III-as.

Kakasd SE–Őcsény SK 9–0 (5–0).
Kakasd. V.: Lengyel S. (Tamás, Halák). Kakasd: Kocsmár – Palkó (Sebestyén M., 63.), Réti, Dobondi (Tóth L., a szünetben), Heidecker – Eisensehr (Szabján, a szünetben), Márk A., Fazekas Á., Árpa – Farkas B. (Farkas D., a szünetben), Márk K. Edző: Kniesz Mátyás. Őcsény: Lizák – Szántó (Vecsei, 51.), Bán, Kiss G. (Kolompár, a szünetben), Batizi-Pócsi – Kovács S. (Kispál, 55.), Szűcs M. (Nagy A. 75.), Szente, Német G. – Bárdos, Heffner. Játékos-edző: Bárdos László. Öt tizenegyes, három kiállítás – felejthető mérkőzés. Gól: Fazekas Á. (54., 11-esből, 80., 90., 11-esből), Márk K. (10., 13., 80., 11-esből), Palkó (8.), Eisensehr (18.), Réti (38., 11-esből). Kiállítva: Márk K. (83.), illetve Bán (63.), Heffner (76.). Jók: Árpa, Fazekas Á., Eisensehr, illetve Bárdos. U19: elhalasztották.

Majosi SE–Kölesdi SE 4–2 (3–0).
V.: Szommer (Horváth J., ). Majos: Komáromi – Gere, Szőts A., Bodó – Lizák, Bognár S., Nagy N., Vámosi (Becze, 65.), Vituska N. (Hegedűs, 12.) – Gyánó, Máté B. (Boros K., 55.), Játékos-edző: Hegedűs Péter. Kölesd: Sánta (Csapó, 20.) – Baksai (Weisz, 70.), Kozák, Pilisi, Pesti – Baranyai, Kapinya, Farkas (Kun, 48.), Kovács R. (Szász, 55.) – Richter, Péger. Edző: Sánta István. Jó színvonalú mérkőzésen a Majos kihasználta a Kölesd hibáit. Gól: Vámosi (10.), Lizák (20.), Máté B. (30.), Boros K. (86.), illetve Baranyai (50.), Kozák (92.). Jók: Szőts A., Gere, Lizák, Vámosi, illetve Kozák, Pilisi, Baranyai, Farkas P. U19: elhalasztva.

Bonyhád VLC–Dombóvár FC 2–0 (1–0).
Bonyhád, V.: Kiss G. (Horváth J., Bogáncs G.). Bonyhád: Kovács L. – Szász D., Szlama, Máté R. (Baranyi), Schulteisz N. – Tolnai Sz., Völgyi (Kertész D., a szünetben) – Forrai, Varga Á. (Genczler, 71.), Pfaff (Sásdi, 89.) – Pap R. (Szentes M., 87.). Játékos-edző: Köllő Roland. Dombóvár: Szabados – Takács Z. (Magyarorsi, 69.), Várai, Kovács R., Varga B. – Weimann (Kalmár Cs., 86.), Androsics, Regényi (Nagy D., 69.), Bán (Szakó, 87.), Kázmér – Kierdorf. Szakmai igazgató: Bőzsöny János. Brusztolós mérkőzésen megérdemelten győzött a címvédő. Gól: Völgyi (18.), Schulteisz N. (83.). Jók: Szlama, Schulteisz, Tolnai Sz., Pfaff, Varga Á., illetve Varga B., Kierdorf, Androsics.

Horváth Máté (balról) és Samu Péter fut versenyt a labdáért Horváth Máté (balról) és Samu Péter fut versenyt a labdáért
Tolna VFC–Bátaszék SE 1–2 (0–0).
Tolna, V.: Farkas F. (Sipos L., Mészáros L.). Tolna: Bildhéber B. – Mátyás, Vizdár, Horváth M. – ifj. Buzás A., Karszt L. (Pesti V., 64.) – Nagy Zs. (Fodor M., 64.), Sümegi, Vadas (Szabolcska, a szünetben) – Felföldi, Szili I. (Tolnai R., 81.). Edző: Buzás Attila. Bátaszék: Klézl – Lieszkovszky, Kiss P., Szabó M. – Kertész J. (Papp Z., 85.), Botos (Révész, 92.), Faller, Fábián Cs. (Horváth L., 88.), Samu P. – Babanics Gy. (Szabó E., 63.), Földvári (Horváth Á., 63.). Edző: Kiss János. Gól: Szabolcska (47.), illetve Faller (70., 77.). U19: 2–0.

Dunaföldvár FC–Szedres SE 0–3 (0–2).
Dunaföldvár, V.: Álló T. (Farkas R., Petrovics I.). Dunaföldvár: Kovács Á. – Fröhlich Rajmund (Berényi P., 75.), Fehér M., Kiss P. (Görög Á., a szünetben), Ürmös (Széles G., a szünetben), Farsang P., Androsovits (Barics, 69.), Benke, Tóth Á. (Tóth A., 83.), Rezicska, Tóth D. Játékos-edző: Barics Péter. Szedres: Farkas M. – Erdélyi P., Horváth Bálint (Pach, 77.), Kiss B., Horváth Balázs – Kuti (Tolnai L., 77.), Rikkers (Horváth Z., 89.), Benizs, Lakatos G. – Bíró A. (Erdélyi Zs., a szünetben), Fritz Á. (Vámosi A., 84.). Edző: Lacza József. A második percben szerzett szedresi gól megadta a meccs alaphangját. Gól: Kuti (2.), Bíró A. (15.), Erdélyi Zs. (71.).

A Tevel Medosz SE csapata szabadnapos volt.