Világsztárok ellen mutatkoznak be az NB I-ben
Mik ezek?
X
Fauszt Éva (a labdával) és a szekszárdiak világsztárok ellen játsszák első NB I-es meccsüket (Fotó: Mártonfai Dénes)
A Győri Audi ETO KC elleni mérkőzéssel indul a hullámvasút az USKE Szekszárd NB I-es női csapata számára.
– A tervezett edzésmunka kilencven százalékát elvégeztük. Főleg az állóképesség javításán és az erőfejlesztésen volt a hangsúly – mondta lapunknak Kovács Jenő, az UKSE vezetőedzője. – A speciális képzések, illetve a technikai elemek terén van egy kis lemaradásunk. Megzavarta az alapozást Vasas Edina térdsérülése, valamint az, hogy Weigel Zita az első három hétben könnyített edzésmunkát végzett. Onnantól keményen dolgozott, másfél hónap múlva már teljesen visszanyerheti erőnlétét. Az irányítónak pénteken veszik ki a varratokat a térdéből, utána már ráállhat a műtött lábára. Folyamatosan jár gyógytornára, erősíti a négyfejű combizmát. Bízom benne, hogy a zökkenőmentes rehabilitációja után télen már számíthatok rá.
A szekszárdi csapat sorozatban játszotta felkészülési meccseit, melyek az NB I-es tempó és tapasztalatszerzés szempontjából voltak hasznosak.
– Arra is jók voltak a találkozók, hogy nem lesznek megilletődve a játékosaim – felszabadultan kézilabdázhatnak. Persze csodát egyelőre ne várjanak tőlünk, de mindent megteszünk majd azért, hogy kiszolgáljuk lelkes közönségünket. Weigel érkezésével bővült a taktikai repertoárunk – „tömegben" azonban még vékonyak vagyunk. Az ellenünk zárt védelmet választó riválisok ellen a magas védőfalat kell mélységben megbontanunk – vázolta a taktikát az edző.
Az első fordulóban mindjárt egy nemes vad látogat a tolnai megyeszékhelyre: a világsztárokkal felálló, itthon évek óta egyeduralkodónak számító, két éve BL-döntőt játszó Győri Audi ETO KC-t fogadják Fauszték (18 óra).
– A világ egyik legjobb csapata ellen lépünk pályára. A ki nem kényszerített technikai hibáink számát kell minimalizálnunk. Ha ezt megtudjuk valósítani, akkor egy jó meccset játszhatunk a magas, erős játékosból álló győriekkel. A Győrben véd a világ két legjobb kapusa: Pálinger Katalin, és a norvég olimpiai bajnok, kétszeres Bajnokok Ligája-győztes Katrine Lunde Haraldsen. A csapatnál évek óta hiányposztnak számító balkezes átlövő pozícióba egy fejlődőképes európai szintű játékost, a szlovén Ana Grost szerződtették. A 186 centis játékos Fauszt Évával vív majd nagy csatát. Átlövőnknek a Siófok elleni találkozón megsérült a hüvelykujj mozgatószalagja, speciális rögzítővel azonban pályára lép – tájékoztatott Kovács Jenő.
Kapkodják a jegyeket
A jegyárusító helyeken egymásnak adják a kilincset az érdeklődők. Az UKSE ügyvezetője, Varga Jenő tájékoztatása szerint több száz jegyet már eladtak elővételben, így biztosra csak az mehet, aki elővételében vásárolja meg a belépőjét. Győrből ötven szurkoló kíséri el Konkoly Csaba együttesét, ők is rendeltek tiketteket. Az ügyvezető azt is elmondta, hogy ülőhelyet csak a bérleteseknek tudnak garantálni, akiknek egy szektort különítenek el a mérkőzéseken. Aki tehát biztosan látni szeretné az NB I-es meccseket, annak érdemes előre megváltania bérletét vagy belépőjegyét. Három helyen, az UKSE irodában (városi sportcsarnok), a Sport Büfében vagy a Vadász Sörözőben ezt megteheti.
A győriekkel kapcsolatos hír, hogy a keresztszalag-szakadása után visszatérő Görbicz Anita térde még a szombati, Horvátország elleni Telenor Kupa válogatott mérkőzés előtt bevizesedett, ezért a játékos kihagyta a találkozót. A keddi MRI-vizsgálat nem mutatott ki elváltozást, így az irányító óvatosan elkezdhette az edzéseket. Biztosan a csapatával utazik Szekszárdra, de nem lép pályára. A szélső, Vérten Orsolya szintén a horvátok ellen agyrázkódást szenvedett. A vasárnapi pihenő után azonban hétfőn már a társaival edzett.
Az UKSE Szekszárd kerete
Kapusok
12 Pap Tímea (1989)
16 Kurucz Annamária (1992)
1 Mészáros Melinda (1985)
Mezőnyjátékosok, jobbszélsők
7 Mizsák Dorina (1991)
9 Szekerczés Luca (1994)
Jobbátlövők
14 Kovács Nóra (1987)
19 Weigel Zita (1984)
Irányítók
17 Horváth Szimonetta (1984)
15 Vasas Edina (1987)
11 Kaló Zsófia (1993)
4 Jankovics Orsolya (1987)
Beállósok
6 Hegyi Zsuzsanna (1985)
2 Gulya Krisztina (1991)
Balátlövők
10 Fauszt Éva (1987)
5 Samu Virág (1994)
Milena Vraneą (1987)
Balszélsők
8 Horváth Petra (1991)
13 Beck Ibolya (1988)
- A+
- A-
- P
- @>
- |<
Iratkozzon fel!
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK
Kapcsolódó témák
Képgaléria
A cikk küldése e-mailben
XHozzászólások –
eddig 0 hozzászólás érkezettHozzászólok a cikkhez
A cikkhez csak bejelentkezett olvasóink szólhatnak hozzá. Miért kell regisztrálnom? Bejelentkezek | Regisztrálok
Miért kell regisztrálnom?
X- Legfrissebb
- Legolvasottabb
- Legvitatottabb
Kiemelt témák - TEOL.HU
TRAFFIPAX | Programok | M6-os autópálya | Napi menü | Való Világ 5 | Paksi Atomerőmű Zrt. | SÉTA | Borban az igazság | Dél-Dunántúl | Olcsó receptek
Képgalériák
Róluk írtunk legtöbbet
Bor Barna | Brauer János | Csőszné Kacz Edit | Dr. Buda Bernadett | Dr. Puskás Imre | Dr. Sümegi Zoltán | Éger László | Farkas Kinga | Földi Sándor | Hajdu János | Heisler Judit | Horváth István | Kis Károly | Mittler István | Patay Vilmos | Potápi Árpád János | Prof dr. Horváth Béla | Szabó Loránd | Tóth Ferenc | Völgyi Péter
Astronet – A nap gondolata
A legtöbb társaság olyan, hogy aki azt a magányosságra cseréli, az jó vásárt csinál. Schopenhauer-
A barátság és a munkája során számos kapcsolatot köt. Sikersorozat következik életében. Szívügyek terén boldog, s bizakodó lehet.
-
A Vénusz pozitív hatására dinamikus, magabiztos, és bármilyen vállalkozásban megállja a helyét. Párkapcsolat terén vigyáznia kell, nehogy zűrzavarok keletkezzenek.
-
Sokat dolgozik. Ha fáradtságot érez, figyeljen oda magára, ne várja meg, amíg a kimerültség miatt lelassul. Baráti kapcsolatai és a szerelmi élete kedvezően alakul.
-
Jól kezdődik és jól is végződik a mai nap. Ha kellően odafigyel a pénzügyekre és az otthoni dolgaira, akkor nem kell semmilyen bonyodalomtól tartania.
-
Szorgalmasan és kitartóan dolgozik. Segítséget is kap egy fontos feladathoz. Számítson rá, hogy egész nap hajtania kell.
-
Egy peres ügyben csak veszíthet. Sokkal könnyebben kellene élnie. Családtagjai sokat segítenek abban, hogy lazábban fogja fel a problémákat.
-
Anyagi gondok nehezítik a helyzetét. Semmi sem úgy alakul, ahogyan remélte. Meggyűlhet a baja hanyag és nemtörődöm ügyintézőkkel.
-
Otthoni problémája egész nap gyötri. Tudja, hogy a dolognak minél hamarabb meg kell oldódnia, vagy pedig önnek kell orvosolnia valahogy. Ha nem kapkod, minden...
-
Tanulmányaiban kedvező fordulatra számíthat. Mindent elérhet, csak ki kell nyújtani érte a kezét. Ha vannak kapcsolatai, azt most remekül hasznosíthatja.
-
Bolygója kedvezően áll, s főként szakmai életében segíti. Legyen kezdeményező, ragadja meg a nagyszerű lehetőségeket! Pénzbevételre számíthat.
-
Szerelmi életét a Vénusz befolyásolja. Gyengédség, flört vagy hatalmas szenvedély, most mindegyikben bővelkedhet.
-
Bolygójának, a Jupiternek köszönhetően vidámság és nagyon aktív szakmai élet várható. Jó oka van a bizakodásra. Este lazítson, séta után olvasson egy könnyű...
Receptválogatások
Forró és tartalmas téli levesek
A hidegben áldás egy tányér gazdag leves. Téli leveseink közül válogattuk a legfinomabbakat!









