Digitália

2024.10.25. 06:00

Ne frissítse! Tele van buggal a legújabb Windows 11

Ha nem akarunk fölösleges problémákat magunknak, érdemes várni a Windows frissítésével, amíg a Microsoft kigyomlálja a számtalan bugot a legújabb frissítéséből. Természetesen ne végleg hagyjuk ki ezt a frissítést, de jobb lesz kimaradni az első kipróbálók közül.

MW

Forrás: Shutterstock

Az előzmény: hónapokig tartó bétatesztelés után a Microsoft hivatalosan is kiadta a Windows 11 24H2 néven ismert, 2024-es fő frissítését. A Windows 11 24H2 néven ismert legújabb verzió továbbfejleszti a Copilot AI nevű generatív mesterséges intelligencia chatbotot, új mutatványokkal dobja fel a File Explorert, gyorsabb teljesítményt és nagyobb stabilitást ígér, és további fejlesztéseket is bevezet.

Ezek akár jó hírek is lehetnének.

Mivel ez a frissítés minden Windows 11-felhasználóhoz eljut, előfordulhat, hogy hamarosan jelzi számítógépünk a Windows Update-et. Mielőtt azonban belevágnánk, érdemes elolvasni, hogy a G Data milyen problémalistát szedett össze a ZDN gyűjtéséből… Az új verzió számos olyan hibát tartalmaz, amelyek megakadályozhatják a Windows normális használatát. Eddig az alábbi hibatengert találták.

Rendszerfájl-ellenőrző hiba

Az SFC néven ismert Windows rendszerfájl-ellenőrző megvizsgálja a meghajtón a sérült rendszerfájlokat, és megpróbálja kijavítani vagy kicserélni a problémás állományokat. Az sfc /scannow parancs azonnali futtatása elindítja a vizsgálatot. Ha sérült fájlokat talál, az SFC automatikusan kijavítja azokat. Futtassuk le a vizsgálatot, és a rendszernek most tiszta állapotot kell kapnia.

A Windows 11 2024-es frissítésével azonban a rendszerfájl-ellenőrző hamis pozitív üzenetek hurkába kerül. Nem számít, hányszor futtatjuk az eszközt, azt fogja mondani, hogy sérült fájlokat talált és javított.

Gyorsítótár fájl törlési hiba

A Windows 11 2024-es frissítése 8,63 GB-os frissítési gyorsítótárat hagy maga után, amelyet látszólag nem lehet törölni a szokásos eltávolítási módszerekkel. Ennek bizonyítékaként a merevlemezen lévő szabad terület mennyisége nem változik, miután megpróbáljuk törölni ezt a gyorsítótárat. A Microsoft azonban megerősítette, hogy ez egy jelentési hiba. A „Windows Update Cleanup” opció kiválasztása a Lemezkarbantartó futtatásakor valójában eltávolítja a gyorsítótárat. A tisztítóeszköz tévedésből azt jelenti nekünk, hogy a felszabadult lemezterület még elérhető a tisztításhoz.

Konfliktus az Easy Anti-Cheat online játékalkalmazással

Az Easy Anti-Cheat néven ismert program automatikusan települ néhány online játékhoz, hogy megakadályozza a csalást. A Windows 11 új frissítése azonban nem működik jól ezzel a szoftverrel, mivel a felhasználók – ritkán, de – újra megtapasztalhatják vele a rettegett kék képernyős halált a Microsoft szerint.

Kék képernyő más esetekben is

Az Easy Anti-Cheat összeütközésen túl más helyzetek is vezethetnek kék képernyős halálhoz a Windows 11 2024-es frissítésben. Az Intel és a Microsoft összeférhetetlenségi problémákat fedezett fel az Intel Smart Sound Technology (Intel SST) egyes illesztőprogramjainál az Intel 11. generációs Core processzoraiban.

Az érintett illesztőprogramot és Windows 11 24H2 rendszert futtatók kék képernyőt kaphatnak. A Windows Latest forrásai szerint a Microsoft állítólag tisztában van a 24 órás frissítés hibájával, amely bizonyos Western Digital SSD-ket tartalmazó PC-k kék képernyőjét okozza.

Eltűnő egérmutató

A Windows Latest szerint a Windows 11 24H2 és más friss Windows-frissítések hibája miatt az egérmutató vagy a kurzor eltűnik a Chromium-alapú alkalmazásokban, például a Google Chrome-ban és a Microsoft Edge-ben. A hiba csak akkor fordul elő, ha szövegbeviteli mezőt használ, bár van rá megoldás, amelyet a Windows Latest a linkelt cikkében ismertet.

Internetkapcsolati problémák

Néhányan, akik telepítették a Windows 11 2024-es frissítést, arról számoltak be, hogy internetkapcsolataik meghibásodnak.

Amint azt a Windows Report felfedezte, úgy tűnik, hogy az emberek etherneten vagy Wi-Fi-n keresztül tudnak csatlakozni, de nem kapnak érvényes IP-címet, ezért nem tudnak internet- vagy hálózati kapcsolatot létesíteni. Sem az illesztőprogramok vagy a firmware frissítése, sem a hálózati kapcsolat visszaállítása nem oldja meg a problémát.

Ujjlenyomat-érzékelő hibája

A Microsoft szerint a Windows 11 24H2 rendszerre való frissítés után előfordulhat, hogy az ujjlenyomat-érzékelők egyes számítógépeken nem reagálnak. Ha lezárjuk az eszközt, majd ujjlenyomat-leolvasással próbáljuk feloldani, a hitelesítés meghiúsul, és másik módszert kell választani a bejelentkezéshez.

Törött vágólap előzmények

A Windows vágólap-előzményei jó eszköz a másolt vágólap-elemek előzmények több eszközön történő tárolására és szinkronizálására. Sajnos, a Windows 11 legújabb frissítése megszakítja a vágólap előzményeit, legalábbis néhány felhasználó számára.

Amint azt a Windows Latest is észrevette, több tucat felhasználó számol be különböző online fórumokon arról, hogy az eszköz továbbra is ragaszkodik ahhoz, hogy a vágólap előzményei üresek, noha egy vagy több elemet már másoltak rá. Bár úgy tűnik, hogy ez a hiba csak kis számú felhasználót érint, a Windows Insider tesztelői már néhány hónappal ezelőtt jelezték a problémát.

És ez csak néhány a Windows 11 2024-es frissítésével kapcsolatos hibák közül, amelyek a Microsoftot és felhasználóit sújtják. A Microsoft számos egyéb zavart is felsorolt az Ismert problémák és értesítések oldalán.

Hogyan tudjuk kideríteni, most milyen Windows-verziónk van?

Bizonyosodjunk meg, hogy még frissítés előtt áll a gépünk. Nyomjuk le egyszerre a billentyűzeten a Windows és az R gombot, majd a megjelenő szövegmezőbe írjuk be (idézőjelek nélkül): „winver”.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a teol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!