B. S.

Jamal Musiala 19 évesen és 270 naposan debütált a német válogatott

Fotós: AFP

Marokkó–Horvátország 0–0a mérkőzésről bővebben itt olvashat

• ez volt a világbajnokság harmadik gól nélküli mérkőzése, így már most annyinál járunk, mint amennyi a 2018-as vb és a 2021-es Európa-bajnokság 115 találkozója hozott összesen
  • Luka Modric az első játékos, aki három különböző évtizedben is pályára lépett nagy világeseményen
  • Josko Gvardiol 20 évesen és 304 naposan a második legfiatalabb horvát, aki pályára lépett világbajnoki mérkőzésen

Németország–Japán 1–2a mérkőzésről bővebben itt olvashat

• a németek 1994 óta először kaptak ki előnyből világbajnokságon, akkor Bulgária szintén 2–1-re győzött ellenük
  • még régebben, 1978-ban történt meg a Nationalelffel, hogy félidei vezetés után pont nélkül maradjon (Ausztria, 2–3), ez a huszonegy meccses sorozat szakadt meg
  • a japán keretben nyolc olyan játékos van, akik Németországban futballoznak, köztük a két gólszerző, Doan Ritsu (Freiburg) és Aszano Takuma (Bochum)

Spanyolország–Costa Rica 7–0a mérkőzésről bővebben itt olvashat

• Dani Olmo vezetést jelentő találata volt a spanyol válogatott 100. vb-gólja, ezzel a hatodik csapat lett, amely elérte ezt a mérföldkövet a torna történetében Brazília (229), Németország (227), Argentína (138), Olaszország (128) és Franciaország (124) után
  • a La Roja 537 passzt hajtott végre az első félidőben és 976-ot az egész mérkőzésen, mindkét szám rekord a statisztikai mutatók 1966-os bevezetése óta, ahogy a 81,8 százalékos passzpontosság is
  • 18 évesen és 110 naposan Pablo Gavi lett a spanyol válogatott történetének legfiatalabb játékosa, emellett Pelé és mexikói Manuel Rosas után a harmadik legfiatalabb gólszerző a vb-k történetében
  • másodszor fordult elő Costa Ricával, hogy nem talált kaput, 1990-ben Brazília ellen sem hozott le lövés nélkül vb-meccset

Belgium–Kanada 1–0a mérkőzésről bővebben itt olvashat

• Atiba Hutchinson (39 év, 288 nap) lett a legidősebb kezdőjátékos a világbajnokságok történetében
  • Thibaut Courtois az első belga kapus, aki tizenegyest hárított a vb-n
  • Kanada tizennégy lövést eresztett el az első félidőben, ami 2006 óra a legmagasabb szám (Anglia Trinidad és Tobagó ellen 17-szer próbálkozott)