Világbajnokság, G-csoport

2022.11.24. 12:59

Szülőhazáját szomorította győztes találatával Breel Embolo, a svájciak csatára

A kameruni születésű Breel Embolo találatával Svájc 1–0-ra győzte le a Szelídíthetetlen oroszlánokat a katari világbajnokság G-csoportjának nyitómérkőzésén.

Elmúltak azok az évek, amikor még Samuel Eto'óval rohamozta az ellenfél kapuját a kameruni válogatott, melynek védelmében a kőkemény Rigobert Song irányított. Utóbbi már az oldalvonal mentén szövetségi kapitányként dirigálta a Szelídíthetetlen oroszlánokat, a Barcelona, a Chelsea és az Internazionale egykori támadója pedig a szövetség elnökeként a lelátóról tekintette meg a mérkőzést. A Bajnokok Ligája-győztes csatárának nyilatkozta nagy sajtóvisszhangot váltott ki, amiben nem kisebb kijelentést tett, mint, hogy Kamerun lesz a világbajnok.

Ez a kijelentés nem helyezett nyomást az afrikaiakra, akik negyedóra alatt el is dönthették volna a mérkőzést. Előbb Bryan Mbeumo lépett ki a védők mögül, éles szögből leadott lövését Yann Sommer Ekambi elé ütötte, aki a kapu fölé vágta a kipattanót. Kisvártatva Eric Maxim Choupo-Moting csent labdát a bizonytalan jobbhátvédtől, de a svájci kapus az ő próbálkozását is védte. Az európaiak kezdeti meddő mezőnyfölénye után átvette a kezdeményezést Kamerun, a gól nélküli félidő Murat Yakin együttesére volt hízelgő.

A svájciak az első negyvenöt percet kaput eltalált lövés nélkül hozták le, a második játékrészt viszont egyből góllal nyitották. Szépen felépített támadás után a kameruni születésű, de ötéves korában szüleivel Európába érkező Breel Embolo talált be. Fordulat állt be a mérkőzésbe, többet birtokolták a labdát az afrikaiak, míg Svájc kontrákból veszélyeztetett. Ruben Vargas előtt nyolc perc alatt három helyzetet alakított ki, az utolsónál Onanának kellett nagyot nyújtóznia. A cserékkel nem, hogy új erőre kapott volna Kamerun, inkább szárnyaszegetté vált, így nem sikerült szépíteni az Európa–Afrika párharcot a tornán (Hollandia–Szenegál 2–0, Dánia–Tunézia 0–0, Marokkó–Horvátország 0–0), ráadásul sorozatban nyolcadik vb-mérkőzését veszítette el a Szelídíthetetlen oroszlánok.