2025.05.19. 18:30
Kincsvadászok: Fertőszögi Péter elárulta, milyen kincsekre lehet licitálni
Fertőszögi Péter volt a TV2 Mokka című műsorának vendége. A Kincsvadászok és a Kincsvadászok VIP műtárgyszakértője a Magyar Nemzeti Múzeum kiállításáról beszélt, amelyen az 1956-os Nemzetőrség jelvénye is megtekinthető.
A Magyar Nemzeti Múzeum és a BÁV Art közös kiállításának címe: Reprezentáció és technológia - Három évszázad éremművészetének titkai. Fertőszögi Péter, a TV2 Kincsvadászok és Kincsvadászok VIP műsorainak műtárgyszakértője ezúttal a BÁV Art Aukciósház művészeti igazgatójaként volt jelen az interjún.

Kincsvadászok: titkos érmék
Az időszaki kiállítás az elmúlt évszázadok éremművészetét és az érmek előállításához szükséges eszközöket, az úgynevezett verőtöveket is felvonultatja. Megtekinthetők például az 1714-es gyulafehérvári erődítés emlékérme, vagy az 1956-os Nemzetőrség jelvénye, a BÁV Art kezelésében álló huszonötezer darabos gyűjtemény legszebb darabjai, több, mint kétszáz. Az érmegyűjtemény kiállítását a Múzeumok Majálisa kétnapos rendezvénye zárja május huszonötödikén. A hétvégi programsorozat részeként a résztvevők kipróbálhatják az éremverést, és a TV2 Kincsvadászok című műsorában a BÁV Art által megvásárolt kincsekre is licitálhatnak.