Katasztrófavédelem

2022.06.28. 15:30

Nem unatkoztak a tűzoltók az elmúlt 24 órában

Hétfő délután szalmabálák gyulladtak ki Felsőnánán, kedd délelőtt pedig vágástéri hulladék égett Fácánkertnél. A tűzoltók mindkét helyszínen sikeresen megfékezték a lángokat.

TEOL

Képünk illusztráció (Fotó: Szekszárdi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság)

Hétfő délután ötven darab nagy méretű rozsszalma bála égett egy marhatelepen, a Tolna megyei Felsőnánán, a Dózsa György utcában. A tűzesethez a szekszárdi hivatásos tűzoltók vonultak, akik három vízsugár és kéziszerszámok segítségével oltották el a lángokat. A beavatkozást egy helyi erőgép is támogatta - tájékoztatott a Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.

Kedden délelőtt mintegy másfél hektáron kapott lángra vágástéri hulladék Fácánkert külterületén. A tűzesethez a szekszárdi és paksi hivatásos, tolnai önkormányzati, valamint a megyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálatot riasztották. Négy fecskendő mellett két vízszállító is vonult a káresethez. A beavatkozó egységek összesen 6 vízsugár és kéziszerszámok segítségével fékezték meg a lángokat.

Ne feledje, a szabadtéri tüzek megelőzhetők – emlékeztet a katasztrófavédelem.

Belterületen:
A szabadtéri tüzek elkerülhetők, többnyire a kerti zöldhulladék-égetés miatt keletkeznek, holott erre nincs mindenhol lehetőség. Csak ott szabad elégetni a kerten belül összegyűlt száraz növényt, ahol ezt az önkormányzat rendeletben engedélyezi. Ahol nincs ilyen önkormányzati rendelet, ott tilos. Tarlót égetni sehol sem szabad. A lángok néhány pillanat alatt elérhetik a közeli tárgyakat, épületeket.

Külterületen:
Az ingatlan tulajdonosa, használója a tűzvédelmi hatóság részére történő írásos bejelentést követően legfeljebb 10 hektár egybefüggő területen irányított égetést végezhet. Az irányított égetés végzésének időpontját, terjedelmét, földrajzi koordinátákkal vagy helyrajzi számmal megadott helyét annak megkezdése előtt 5 nappal az illetékes megyei katasztrófavédelmi igazgatósághoz írásban, elektronikus formában a [email protected] címre kell bejelenteni.

Az irányított égetés csak úgy végezhető, hogy az a környezetére tűz- és robbanásveszélyt ne jelentsen. Az irányított égetés során a tűz nem hagyható őrizetlenül, és veszély esetén, vagy ha az irányított égetést befejezték, azt azonnal el kell oltani, a helyszínt gondosan át kell vizsgálni, és a parázslást, izzást – vízzel, földtakarással, kéziszerszámokkal – meg kell szüntetni.

Fontos, hogy aki tüzet észlel, haladéktalanul jelezze az egységes segélyhívó 112-es telefonszámon.

 

 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a teol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában