2022.07.29. 11:30
Elhunyt Scherer Sándor, a Babits szíve-lelke
Tizenhét éven át vezette a Babits Mihály Általános Iskolát mindenki Sanyi bácsija. Nem mindennapi pályafutása alatt számtalan volt kollégája és diákja köszönhetett neki emberséges éveket, kivételes támogató erőt.
Tanévnyitó 1971 (Beküldött kép)
Scherer Sándor 1928. augusztus 28-án született Kölesden. Édesapja órásmester volt. Gyermekkorát Balatonbogláron töltötte, a család ugyanis odaköltözött és ott is telepedett le. Felsőfokú tanulmányait a Pécsi Tanárképző Főiskolán végezte magyar-történelem szakon. A Babits Iskola igazgatói székébe 1971-ben ült és egészen 1988-ig, nyugdíjazásáig fel sem állt onnan.
Folyamatosan dolgozott és nemcsak az iskola életében volt tettre kész. A mindennapos érdemi munkában mindig számíthatott helyetteseire, Szurovecz Erzsébetre és Dr. Gulyás Jánosnéra. Nem sokkal később, 1974-ben indult a testnevelés tagozat mintegy harminc fővel, ebből is látható, hogy a tanítás mellett a sport szeretete is meghatározta életét.
Klubot hozott létre az iskola alagsorában és később itt futófolyosót alakított ki a szülőkkel összefogva. A futófolyosó végül a sportíjászok gyakorló pályája lett, ahol bármikor tudtak edzeni. Az ő vezetése alatt egyre több tanulmányi és sportversenyen vettek részt az iskola diákjai és az eredmények is kiemelkedőek voltak.
De nem csak a gyerekekre figyelt oda. A tantestület összetartása és a jó hangulat megtartása is fontos volt számára. Kollégái mind nagyon szerették és tisztelték, volt aki úgy nyilatkozott: „Az ő keze alatt lettem igazi tanító.” Szurovecz Erzsébet, akkori igazgatóhelyettes úgy fogalmazott, „Hagyott bennünket dolgozni.” Az iskola jó hírneve az ő irányítása alatt kezdett el felívelni és Scherer Sándor neve szinte egybeolvadt a Babits Mihály Általános Iskolával. Mindent, amibe belefogott, igazi elszánt lelkesedéssel csinált, nem lehetett nem csatlakozni hozzá.

Az akkoriban még működő Szekszárdi Húsipari Vállalatnál elnökként patronálta a Súlyemelő Szakosztályt. A csapat sorozatos sikereket aratott és 1982-ben Szekszárdon rendezték meg a Húsos Kupa Nemzetközi Súlyemelő versenyt, melynek a Babits Iskola adott helyet. A súlyemelés mellett támogatta az atlétikát, kosár- és kézilabdát és a futballt is. Ezen felül nagy hangsúlyt fektetett a közösségi és a társadalmi munkák megszervezésére, melyekben ő maga is részt vett.
Az intézmény vezetését 1988-ban, nyugdíjba vonulása után adta át Pap Istvánnénak, aki Sanyi bácsi szellemiségében vitte tovább a feladatokat. Ezt méltán bizonyítják a diákok által elért versenyeredmények. Ha akadt is némi szabadideje, azt kis hobbitanyáján töltötte, ahol a szőlőjéről gondoskodott, valamint belekóstolt a méhészetbe is, pár kaptárnyi méh erejéig. Mindenki Sanyi bácsija közel kilencvennégy évet élt. Végső búcsút augusztus ötödikén délelőtt tizenegy órakor vesznek tőle a Szekszárdi Alsóvárosi temetőben.