Család- és gyermekjóléti szolgálat

2022.10.14. 15:48

Hasznosítják a megszűnt iskolájuk épületét

Vígh László polgármester tájékoztatta lapunkat, hogy a múlt évben bezárt általános iskolájuk hogyan befolyásolta a település gazdasági életének rendeződését.

B. M.

Illusztráció: Shutterstock

Elmondta: az iskolai épület a közelmúltban energetikai felújításon esett át ötvenmillió forint pályázati összegből. Napelem került a tetőre, az épület nyílászáróinak kicserélése, külső szigetelése, a fűtéskorszerűsítés mellett a mozgáskorlátozottak részére feljárót és mosdót alakítottak ki. Az épületet október végén adják át a család- és gyermekjóléti szolgálat munkatársainak, akik egy nagyobb irodai tárgyalóban várják majd a családjellegű problémákkal érkező ügyfeleket. 

Hozzátette: energetikai szempontból már megújult az óvoda, a művelődési ház, a polgármesteri hivatal. Miután ezen épületekben napelemes rendszer segítségével fűtenek, gyakorlatilag elenyésző a fűtési költségük. Elmondta, az intézményeik éves gázköltsége nyolcmillió forint. Jövő tavasszal tervezik az orvosi rendelő és a védőnői épület energetikai felújítását. A polgármester hozzátette továbbá, hogy sok itt élő, jórészt idős lakos a saját házánál nem tudja ezeket a beruházásokat elvégeztetni a túl nagy költségek miatt, és ez télen gondokat okozhat.

A település egyik ifjú tehetségéről, Ács Lucáról már írtunk korábban, aki feltűnt egy művészeti alkotótáborban Kisszékelyben.
 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a teol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában