2024.09.20. 17:45
Magasabb fokozatra kapcsolt vármegyénkben az árvíz elleni védekezés
A Tolna Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság a nap 24 órájában operatív törzset működtet az árvízi védekezés koordinálása érdekében, és támogatás nyújt az önkormányzati védvonalakon.
Az önkormányzatok védvonalain is megkezdődtek az árvízvédelmi munkálatok. Ezekről Köves Péter, a Tolna Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője adott tájékoztatást. Vármegyénk négy védekező települését a vízügyi műszaki szakirányítók mellett négy katasztrófavédelmi összekötő segíti. A védekezés koordinálása érdekében a Tolna Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság a nap 24 órájában operatív törzset működtet. Az önkormányzati védvonalakon az igazgatóság támogatást nyújt a szükséges eszközök biztosításában, a logisztikai és a védekezési feladatok végrehajtásában, valamint irányításában. Mindezek mellett az ország több más vármegyéjéhez hasonlóan Tolna vármegye hivatásos tűzoltó-parancsokságai is áttértek a 24/24 órás szolgálati rendre. Ez azt jelenti, hogy egy-egy szolgálati csoport kizárólag az árvíz elleni védekezésben teljesít szolgálatot, míg a másik kettő napi váltásban látja el a mentő- és tűzvédelmet.
Ülésezett a védelmi bizottság
A Dunán levonuló árvíz miatt csütörtökön rendkívüli ülést tartott Szekszárdon, a Vármegyeházán a Tolna Vármegyei Területi Védelmi Bizottság. Az értekezleten dr. Balázs Gábor tűzoltó dandártábornok, vármegyei igazgató beszámolt az árvízzel kapcsolatban eddig elvégzett és várható feladatokról. Tolna vármegyében négy önkormányzat – a dunaföldvári, a madocsai, a paksi és a bátai – mintegy 2500 méternyi szakaszon épített ki ideiglenes védműveket az azonosított kockázati helyszíneken.
Csütörtökön vármegyénkben 183 fő vett részt a védekezésben: vízügyi szakemberek, hivatásos és önkéntes tűzoltók, önkormányzati közfoglalkoztatottak és önkéntes civilek. Aznap 10600 homokzsákot töltöttek meg. A munkát tizenkét erő- és szállítógép, továbbá három egyéb technikai eszköz segítette.