2024.11.17. 07:20
Közel négyszáz gyermek ünnepelhette az Országos Rajzfilmünnepet
Az Országos Rajzfilmünnep, Magyarország egyik legnagyobb animációs filmeket ünneplő eseménye idén tizedik alkalommal kápráztatta el a gyerekeket és felnőtteket egyaránt. A november tizenötödike és tizenhetedike között zajló háromnapos fesztivál során Bonyhád városa is bekapcsolódott a programsorozatba, ahol a Vörösmarty Mihály Művelődési Központban különleges rajzfilmvetítésekkel várták a gyerekeket.
A X. Országos Rajzfilmünnep keretében Bonyhádon is vetítésekre invitálták a legkisebbeket, melyek rendkívüli népszerűségnek örvendtek, hiszen a város óvodásai és iskolásai nagy számban vettek részt az eseményeken, közel négyszázan. A Ficánka és Szélkakas óvodákból, valamint a Széchenyi és Petőfi Sándor Általános Iskolákból érkező gyerekek izgatottan helyezkedtek el a színházteremben, hogy élvezhessék a magyar animáció legjobbjait.
A X. Országos Rajzfilmünnep
A pénteki program reggel indult a legkisebbeknek szóló Bogyó és Babóca – Hónapok meséi című rajzfilmmel.
– A Fazakas Kinga és M. Tóth Géza rendezésében készült, szívmelengető történetek az év tizenkét hónapján át vezették végig a gyerekeket, megmutatva az évszakok változását és a természet csodáit – mondta el Pesti-Pusch Adrienn, a művelődési központ munkatársa. A vidám epizódok során a mindig lelkiismeretes Bagolydoktor süteményversenye is tartogatott tanulságokat a közönség számára.
A délelőtt második vetítése már a nagyobb gyerekeket szólította meg. Toldi, Jankovics Marcell és Csákovics Lajos rendezésében, Arany János klasszikusának rajzfilm-adaptációja nemcsak lenyűgöző látványvilágával, hanem tanulságos üzeneteivel is hatott. Toldi Miklós kalandos történetén keresztül a gyerekek bepillantást nyerhettek a lovagi világba és a magyar táj szépségeibe, miközben az elbeszélő költemény izgalmas fordulatai életre keltek a vásznon.
Az Országos Rajzfilmünnep nemcsak szórakozást nyújtott, hanem értékes kulturális élményt is adott a résztvevőknek. A „Népek meséi” tematikával a fesztivál idén a különböző nemzetek mitológiáját és mesekincsét helyezte középpontba, közelebb hozva a gyermekekhez a világ sokszínűségét.