Teol.hu videó

2025.01.08. 19:45

Kövér László: „Wass Albert művei példát mutatnak a nemzeti értékek iránti hűségből” (képgalériával és videóval)

Kövér László is beszédet mondott Bonyhádon, a Wass Albert születésének 117. évfordulója alkalmából tartott megemlékezésen. Az Országgyűlés elnöke azt monda, hogy Wass Albert művei példát mutatnak emberségből, kitartásból, valamint a nemzeti értékek iránti hűségből.

Sokan gyűltek össze szerdán este Bonyhádon, a Vörösmarty Mihály Művelődési Központ előtt található Wass Albert-szobor mellett – az emlékezők koszorúzással és megható ünnepi műsorral adóztak az erdélyi író emlékének. A rendezvény ünnepélyes köszöntőjét dr. Csibi Krisztina, a Magyarság Háza igazgatója tartotta. A térség országgyűlési képviselőjelöltje – aki a Fidesz-KDNP támogatásával méreti meg magát a vasárnap esedékes tolnai időköz választáson – beszédében Wass Albert munkásságának kulturális és közösségi szerepét hangsúlyozta, amely ma is érvényes üzenetet hordoz a nemzeti identitás és az összetartozás szempontjából.

Kövér László mondott ünnepi beszédet Wass Albert születésének évfordulóján Bonyhádon
Kövér László mondott ünnepi beszédet Wass Albert születésének évfordulóján Bonyhádon
Fotó: Denes Martonfai

Húsz éve először Bonyhádon állítottak szobrot Wass Albertnek

Az ünnepi beszédet Kövér László, az Országgyűlés elnöke mondta, aki kiemelte, hogy Wass Albert művei az erdélyi magyarság szellemi kincsestárának meghatározó darabjai, és példát mutatnak emberségből, kitartásból, valamint a nemzeti értékek iránti hűségből. Hangsúlyozta továbbá, hogy Potápi Árpád János öröksége az a Wass Albert szobor, amely előtt „ma tiszteletünket tesszük, és amelyet az országban elsőként emeltek.”

Kövér László és Csibi Krisztina
Kövér László és dr. Csibi Krisztina az ünnepségen
Fotó: Denes Martonfai

A megemlékezés egyik megható pillanata a koszorúzás volt, amely során többek között Kövér László, dr. Csibi Krisztina, Szilágyi Péter, dr. Horváth Kálmán, Orbán Attila, Vizin Balázs és Filóné Ferencz Ibolya is elhelyezték koszorúikat és az emlékezés virágait az író szobránál. A megemlékezést a hagyományoknak megfelelően a Szózat és a Székely himnusz közös eléneklése zárta, amely a közösség erejét és az összetartozás érzését erősítette.

A magyar közösséget is éltetik határon innen és túl

A megemlékezést követően a résztvevők a művelődési központ aulájába vonultak, ahol a Wass Albert meseillusztrációs rajzpályázat díjkiosztó ünnepsége zajlott. A pályázatra érkezett több mint négyszáz mű kiállítása bemutatta, hogyan látják a fiatalok Wass Albert világát, és megmutatta az író meséinek generációkat összekötő erejét.

Az emléknap zárásaként az Udvari Kamaraszínház előadásában láthatta a közönség A világ és a vége című színdarabot, amely Wass Albert két regénye, a Jönnek! és az Adjátok vissza a hegyeimet! alapján készült. A Jászai Mari-díjas Andrási Attila által rendezett darab mély érzelmeket keltett a nézőkben, és méltó lezárása volt a nap eseményeinek.

A Wass Albert Nap ma is élteti az író szellemi örökségét, és képes összehozni a magyar közösséget határokon innen és túl. Az esemény a város történetének és a magyar kulturális életnek egyaránt kiemelkedő pillanata volt.

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a teol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában