Jegyzet

2025.02.07. 14:42

A jótékonyság rivaldafény nélkül az igazi sztárallűr

Egy igazán különleges történetet olvastam egy zseniális színészről. Robin Williams nemcsak Oscar-díjas művész volt, hanem egy rendkívüli ember is. A jótékonyságot nem a kamerák kereszttüzében gyakorolta, hanem a háttérben, csendben – éppen ettől volt igazán nagy formátumú.

Robin Williams minden filmjére csak egy feltétellel szerződött: a produkciós cégnek legalább tíz hajléktalant kellett alkalmaznia a forgatáson. Így – a sztárszínész jótékonyságának köszönhetően – összesen több mint 1500 ember kapott esélyt arra, hogy munkát találjon, és új életet kezdjen. Egy gesztus, amely életeket változtatott meg – és mindezt anélkül, hogy valaha is elvárta volna a dicséretet vagy a reflektorfényt.

Robin Williams hajléktalanokat segített a jótékonysági programja során
Robin Williams hajléktalanokat segített a jótékonysági programja során
Forrás:  Origo

A jótékonyság kamerák nélkül az igazi

A jótékonyság – jó esetben – nem a hangzatos szalagcímekben vagy a villogó vakuk, kamerák objektívei előtt történik. Nem az a lényeg, hogy ki látja, hanem hogy ki érzi meg a hatását. Ha azok, akik megtehetik, rendszeresen segítenének másokon, talán kevesebb embernek kellene az út szélén maradnia. Egyes kutatások szerint az adakozás nemcsak annak hoz változást, aki kap, hanem annak is, aki ad. A jótékonykodók boldogabbak, kevésbé stresszesek, és elégedettebbek az életükkel. A fiatalabb generáció különösen nyitott erre – ők már érzik, hogy a társadalmi felelősségvállalás nem extra, hanem alap. Érdemes tehát a gyereket is rászoktatni az adakozásra, ha erre lehetőséget biztosít a család költségvetése.

És ha már Hollywoodnál tartunk: a valódi sztár nem az, akit a vörös szőnyegen ünnepelnek. Hanem az, aki akkor is ad, amikor senki sem figyel.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a teol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában