2025.03.15. 10:30
Forradalmi kvízelítőre invitáljuk olvasóinkat! Vármegyénkhez kötődnek a kérdések
Készen áll, hogy 1848/49 történetének vármegyénkhez kötődő kvíz kérdéseivel tesztelje tudását? Forradalom és szabadságharc témakörben hét kérdést teszünk fel, de vigyázat, a három-három megadott válasz közül minden esetben csak egy a jó!
Játékra hívjuk olvasóinkat, alkalomhoz illő módon a forradalom és szabadságharc képzeletbeli mezejére. Ugyanis a témakör nem más, mint 1848/49 Tolna vármegyéhez kapcsolható története. Hét kérdést teszünk fel, valamennyire egyenként három lehetséges megfejtést adtunk meg. Közülük minden esetben csakis egy a helyes.
Forradalom és szabadságharc vármegyénkben
1848. március 25-én Szekszárdon egy népgyűlésen történelmi kézfogás zajlott le Bezerédj István és Augusz Antal között. Ez a mozzanat azt jelezte, hogy kibékült egymással a liberális és konzervatív tábor. Ezzel az egységgel állt vármegyénk helyt a forradalom és szabadságharc eseményeiben, köztük volt az az ozorai diadal, ami országos visszhangot és lelkesedést váltott ki. Vármegyénk a merész hadvezérektől kezdve a bátor közlegényekig számos kiválóságot is adott a hazának, közülük többen is részesei voltak az ország különböző helyszínein vívott, győztes csatáknak. Mindezek után következzenek a kérdések.