2025.04.15. 08:30
Fontos figyelmeztetés az OTP-től: május 5-től sok ügyfél meglepődhet!
Nagy változás lép életbe heteken belül az OTP-nél. A pénzintézet úgy döntött, hogy május 5-től nem lehet belépni mobiltelefonon az OTP InternetBankba. A lépésre biztonsági okokból van szükség.

Nagy lépésre szánta el magát az OTP Bank, sokan nem fognak örülni szigorításnak.
Forrás: MW/illusztráció
A pénzintézet egy közleményben tájékoztatta az ügyfeleit, hogy hamarosan már nem tudnak belépni az internetbankos felületre okoskészüléken keresztül, amire biztonsági okok miatt van szükség – írta a Feol az Indexre hivatkozva. Nagy lépésre szánta el magát az OTP Bank, sokan nem fognak örülni szigorításnak.

Azt javasolják, mindenki töltse le az OTP MobilBank alkalmazást
Fontos hangsúlyozni, hogy a banki felület továbbra is elérhető, csak kizárólag a mobilapplikáción keresztül, és nem pedig böngészőn át belépve a webes felületre.
Május 5-től tehát az OTP InternetBank szolgáltatásai csak számítógépen lesznek elérhetők. A vállalat szerint ez az intézkedés az ügyfelek biztonságát szolgálja, ezért azt javasolják, hogy mindenki töltse le az OTP MobilBank alkalmazást, és regisztráljon – derül ki a közleményből.
A napokban a teol.hu is beszámolt arról, hogy az OTP felületeivel probléma akadt. Akkor, ahogy meg is írtuk, túlterheléses támadás áldozata lett a webes felület. Ugyanakkor a támadás nemzetközi mércével mérve is szokatlan méretű volt.
A pénzintézet azt közölte, hogy minden lehetséges eszközzel, a hatóságok és partnerek bevonásával dolgozott a támadás hatásainak megszüntetésén. A hiba azután történt, hogy az OTP-nél szerdán is fennakadások voltak az online felületek használatánál, illetve a bankautomatáiknál is szünetelt a pénzfelvétel.