Teol.hu videó

2025.05.15. 14:30

Gyulajon megvalósultak az álmok (videó és képgaléria)

A Top plusz támogatási rendszernek köszönhetően több olyan település van Tolna Vármegyében, ahol az utak, járdák, játszóterek fejlesztése mellett a közösségi terek, művelődési házak korszerűsítésére és elsősorban az épületek energetikai hatékonyságának növelésére gondoltak, így bekerülhettek a fejlesztési célok közé. Gyulajon már megvalósultak az álmok.

Tevelen, Várdombon, Nagykónyiban is a tervekben vagy a megvalósulás határán van, illetve részlegesen már el is készültek azok a munkálatok, melyek a közösségi terek megújítását célozták. Volt, ahol saját erőből gazdálkodták ki és részlegesen hajtották végre a korszerűsítést, és volt, aki központi forrás felhasználásával modernizálta ezeket az épületeket. A mi művelődési házunk finoman fogalmazva is a „lepukkantak" közé tartozott – mondta Selmeczi László polgármester. – Olyan állapotban volt, hogy végig kellett gondolni, milyen módon tudjuk kisebb költségekkel működtetni és hogyan lehetne korszerűbbé tenni. A Top plusz adta meg a lehetőséget arra, hogy megvalósítsuk a terveinket – fogalmazott a településvezető a gyulaji művelődési ház átadóján.

A gyulaji művelődési ház átadója
A gyulaji művelődési ház átadója. A szalagot Csibi Krisztina, Orbán Atila és Selmeczi László vágta át
Fotó: Mártonfai Dénes

A gyulaji művelődési ház felújítására támogatást nyertek

A vármegyei önkormányzat keretéből sikerült az összeget megpályázni és a közbeszerzést követően a tavaly június elején indulhatott meg a felújítás. Ennek során többek között akadálymentes mosdó, napelem és hőszivattyú rendszer épült ki, és ezzel párhuzamosan padlófűtés és klímabeépítés történt, valamint a mellékhelyiségekben infra fűtést is kapott az épület. Emellett elkészült a külső szigetelés, megtörtént a nyílászárók cseréje is. – Úgy számoltunk – mondta Selmeczi László –, hogy minimum 30 százalékos energiamegtakarítást tudunk elérni ezzel a beruházással, ami jelentős segítség lesz a jövőben a költségvetés számára. Most olyan művelődési házunk van, melyre a kivitelezők ötöst érdemelnek – tette hozzá. 

A gyerekek műsora sem maradhatott el
Fotó: Mártonfai Dénes

– Amikor tavaly decemberben az időközi országgyűlési választási kampány idején Gyulajon jártam, Selmeci László polgármester büszkén mesélt a folyamatban lévő fejlesztésekről – mesélte dr. Csibi Krisztina, a térség országgyűlési képviselője – Köztük a művelődési ház energetikai korszerűsítéséről – tette hozzá. – Nagy öröm számomra, hogy alig néhány hónap elteltével már e jelentős beruházás eredményének az átadásán vehetek részt. 

Ebben az épületben működik a községi könyvtár, itt tartja rendezvényeit a helyi és a kisebbségi önkormányzat, ez a település egyik legfontosabb közösségi épülete, ezért óriási a jelentősége annak, hogy megvalósult sok más mellett a beruházás, és ezáltal a falu lakossága egy valóban korszerű, a mai kor követelményeinek megfelelő kultúrházat vehet birtokba. Gratulálok a beruházásban részt vevő cégeknek, vállalkozásoknak, szakembereknek, kivitelezőknek, és kívánom, hogy a művelődési otthon falai az eddigieknél is pezsgőbb kulturális életnek, még több szép, oktató, fejlesztő és szórakoztató eseménynek, programnak, tartalmas kikapcsolódásnak legyenek a tanúi!

Nincs vége a fejlesztéseknek

Gyulajon nem dőltek hátra. Az önkormányzat terveiben három további beruházás szerepel. Rövidesen újra ünnepségre gyűlhet össze a falu apraja és nagyja, hiszen elkészül az a közösségi tér és a piactér is. Ezt követően indul majd el az a fejlesztési program, mely a település úthálózatának korszerűsítését célozza.

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a teol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában