2024.08.19. 19:03
Szerelem hajóskapitány módra
Enyedi Ildikó 2021–es filmje, A feleségem története, egy lenyűgöző alkotás, amely Füst Milán klasszikus regényét kelti életre. A film a holland hajóskapitány, Störr Jakab és felesége, Lizzy házasságának bonyodalmait tárja fel, miközben a nézőt elgondolkodtatja a féltékenység, a szerelem és az emberi kapcsolatok mélységeiről.
Léa Seydoux, a film egyik főszereplője (Fotó: Shutterstock)
A feleségem története egy érzelmileg gazdag és vizuálisan lenyűgöző film, amely a nézőt azonnal magával ragadja. A történet középpontjában Störr Jakab, a holland hajóskapitány áll, akinek szenvedélyes, de bonyolult házassága Lizzyvel, a francia hölggyel, a férfi-nő kapcsolat mélységeit és ellentmondásait tárja fel.
A film hűen követi Füst Milán klasszikus regényét, miközben Enyedi rendezői látásmódja egyedi módon ad hozzá új rétegeket a történethez. Aki tehát nem szívesen néz könyvadaptációt, arra buzdítom, ebben az esetben nyugodt szívvel vághat bele a kalandba, nem fog csalódni. Nemhiába volt 2021–ben Oscar– jelölés esélyes az alkotás. Enyedi Ildikó mesterien mutatja be, hogyan bomlik fel egy házasság a kimondatlan vágyak és titkok terhe alatt, miközben a film minden pillanatában érzékelhető a rendező mély tisztelete Füst Milán műve iránt.
A karakterek közötti dinamikák, a finom részletek és a drámai csúcspontok mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a néző teljesen belemerüljön a történetbe. Ez az adaptáció nemcsak a múltba repít, hanem aktuális kérdéseket is felvet a mai néző számára a férfi-nő kapcsolatok bonyolultságáról. A látványvilág Párizstól Hamburgig egészen profi és mondhatni autentikus. A színészi játék, különösen Léa Seydoux és Gijs Naber alakítása mélyen érzelmes. A feleségem története olyan alkotás, amelyet érdemes látni, és ami hosszú ideig velünk marad, miután kigördültek a záróképek.
A feleségem története, romantikus filmdráma, COOL (hétfő), 23.00