Felkészülési mérkőzés

2017.08.28. 09:30

Hullámzó játék, tizenhét tripla és KSC-győzelem (Galériával)

Győzelemmel kezdte a felkészülést a 2017/2018-as idényre az Atomerőmű KSC Szekszárd női csapata.

Finta Viktor, fotós: Mártonfai Dénes

Sok szurkoló már igencsak kiéhezett a kosárlabdára a hosszúra nyúlt holtidényben, amit jól mutatott, hogy a megszokottól eltérő, szombat délelőtt 11 órás kezdés ellenére is mintegy százötven drukker foglalt helyet a szekszárdi sportcsarnok lelátóin. Az ezüstérmes hazaiak első ellenfele a mindössze öt éve alapított, de már így is tiszteletet parancsoló eredménysorral (bajnok 2014-ben, bajnoki bronzérmes 2013-ban és 2016-ban és Magyar Kupa bronzérmes 2015-ben és 2016-ban) rendelkező PINKK-Pécsi 424 volt. Az idén tavasszal csak a 9. helyen záró rózsaszín-feketék a KSC-nél jócskán jelentősebb átalakításon estek át nyáron, de az új edző, a svéd Jens Tillman szekszárdi kollégájához, Djokics Zseljkóhoz hasonlóan még nem számíthatott légiósaira, helyesebben ő egyre, a fiatal szerb Csukicsra, a többi külföldi azonban majd csak a következő napokban csatlakozik a magyar magokhoz.

Nagy elánnal, látványos és eredményes játékkal kezdték a meccset Theodoreánék, alaposan megszórták a pécsieket. A második negyedben felvették a ritmust Rujákék, és elkezdték lassan a felzárkózást. A fordulás után az időnként már túlzottan is keménynek tűnő vendégek védekezése meglepte Studerékat, akik azonban egy-egy szép villanással feledtetni tudták, hogy összességében mégiscsak Gémes-Sarokék voltak az eredményesebbek. A lefújásig azonban Bálinték már nem engedték kiénekelni a sajtot a szájukból, 76–75-re megnyerték az edzőmeccset.

Djokics Zseljko: – Klasszikus első meccs volt a sok edzés után. Az első negyedben nagyon jól játszottunk, harminchárom pontot dobtunk, majdnem annyit, mint az utána következő három játékrészben összesen. Örülök, hogy mindenki játszott, és senki nem szenvedett sérülést. Kiss Virágnak ez volt az első mérkőzése két év kihagyás után, és a faultproblémák miatt egy kicsit többet is kellett játszania, mint amit előzetesen terveztünk. Köszönöm a PINKK-nek, hogy elfogadták a meghívásunkat, a szurkolóinknak, hogy ilyen sokan eljöttek, a lányoknak pedig gratulálok az első győzelemhez!

Jens Tillman: – Az első félidőben idegesen kezdtünk, az ellenfél viszont nagyon jól és okosan játszott. Kihasználták a gyengeségeinket, elzárás-leválásból sok könnyű kosarat dobtak. A második játékrészben ellenfelünk kissé elfáradt, nekünk viszont sikerült néhány nehezebb külső dobást értékesíteni. Alacsony szerkezetben játszottunk, de nagyot küzdöttek a lányok, és azt csinálták, amit az elejétől vártunk tőlük. Hasznos mérkőzést játszottunk egy jó csapat ellen.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd a következő felkészülési mérkőzését a PEAC-Pécs ellen játssza szeptember 1-én, pénteken 18 óra 15 perces kezdettel, szintén hazai pályán. Azon a találkozón már bemutatkozhat a közönségnek Krnjics Szara, Maja Erkic és Teja Oblak is, akik a tervek szerint ma este érkeznek Szekszárdra. A KSC negyedik légiósa, az amerikai Erica McCall a WNBA miatt vélhetően szeptember 10-én csatlakozik a kerethez.

Jegyzőkönyv

Atomerőmű KSC Szekszárd–PINKK-Pécsi 424 76–75 (33–11,­ 19–24, 10–18, 14–22). Szekszárd, 150 néző. Vezette: Radnóti, Maár, Domokos. KSC: Studer Á. 10/6, Studer Zs. 17/9, Theodoreán 17/3, Bálint R. 16, Mansaré 10. Csere: Antóni 2, Kiss 2, Vincze 2. Edző: Djokics Zseljko. PINKK: Sánta 11/6, Ruják 19/9, Sarok 17/9, Zsilinszki 7, Kovalcsik 2. Csere: Benke 13/9, Csukics 6. Edző: Jens Tillman.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 13–2. 10. p.: 33–8. 12. p.: 33–17. 20. p.: 52–33. 25. p.: 56–49. 32. p.: 65–55. 38. p.: 73–72.

Kipontozódott: Kovalcsik (28. p.), Sarok (38. p.).