Megyei II. osztály

2017.08.28. 16:21

Nyolcat szórva maradt meg a szekszárdiak hibátlan mérlege

A Kaposszecskő-Csikóstőttős kikapott a Bonyhád-Börzsöny otthonában, így már csak a pincehelyieknek nyolcat vágó Szekszárdi UFC második csapata, illetve a Bátaapátiban nyerő Aparhant maradt százszázalékos a megyei másodosztályban a harmadik fordulót követően.

Berg Sándor, fotó: Mártonfai Dénes

Szekszárdi UFC II.–Pincehelyi ATE 8–1 (3–1). Szekszárd, 50 néző. V: Éreth (Petrovics, Frazon).

Szekszárd: Fekete D. – Jakab A., Vizdár Zs. (Takács G., a szünetben), Tóth P., Vörös A. (Gyurcsák, 57.) – Torma, Ágics – Hajpál, Deli B. (Papp Z., 62.), Bakó – Juhász M. Játékos-edző: Vizdár Zsolt.

Pincehely: Németh R. – Bizony, Fekete L. (Varga P., 70.), Dobos – Károlyi, Györe – Csomor (Horváth D., 62.), Szálka, Reimann, Branauer – Mudris. Edző: Tulok Lajos.

Gól: Juhász M. (19., 55., 59., 83.), Hajpál (15., 43., 64.), Takács G. (62.), illetve Mudris (38.).

Jók: Juhász M., Bakó, Ágics, Hajpál, illetve Németh R., Mudris.

Ifi: a Szekszárd NB III-as.

Az első félidőben még tartotta magát a sportszerű vendégcsapat, de a fordulás után kijött a tudásbeli különbség, ami még több gólban is megmutatkozhatott volna.

Bonyhád-Börzsöny SE–Kaposszekcső-Csikóstőttősi KSE 3–1 (3–0). Bonyhád-Börzsöny, 50 néző. Vezette: Bíró R. (Petrovics I., Kapéter J.).

Bonyhád-Börzsöny: Ladányi – Mathesz (Ettig, 67.), Loósz, László L., Eckert (Buzás M., 77.) – Csobot P., Máté N. (Brandt, 63.), Hosnyánszki Zs., Selyem – Pongrácz B., Rafai. Játékos-edző: Hosnyánszki Zsolt.

Kaposszekcső-Csikóstőttős: Léber – Máté J. (Somogyvári, 62.), Szabó V. (Porció, 46.), Ács L. (Böjtös, 59.), Végh – Tillmann, Fehér A. (Sörös, 77.), Gulyás, Németh Z. (Horváth R., 46.) – Cser, Szakó. Edző: Iván József.

Gól: Rafai (37., 43.), Csobot P. (40.) illetve Szakó (72.).

Jók: mindkét csapat dicsérhető.

U19: 3–10.

Nehezen törte fel szervezetten játszó ellenfelét a Börzsöny, de az első félidő jó hajrája magabiztos győzelmet hozott.

Mesterlövészek

Tóth Tamást nem lehet letaszítani az első helyről, de Juhász Máté és Szlucska Zsolt személyében új trónkövetelők is megjelentek.

A góllövőlista élmezőnye, 5 gólos: Juhász Máté (Szekszárdi UFC II.), Tóth Tamás (Mórágyi SE). 4 gólos: Szlucska Zsolt (Dunakömlődi SE). 3 gólos: Batta István (Aparhanti SE), Böde István (Madocsa SE), Fejes Zoltán (Fadd SE), Hajpál Kevin (Szekszárdi UFC II.), Rafai Márk (Bonyhád-Börzsöny SE).

Sióagárdi SE–Madocsa SE 1–2 (0–1). Sióagárd, 110 néző. V: Kovács T. (Mészáros L., Szabó Sz.).

Sióagárd: Osztopányi – Kelemen A., Sümegi, Tóth G., Sági Gy. – Kovács J., Tóth Adrián, Pintér, Horváth J. (Horváth P., 77.) – Nagy M., Schaffler B. (Tóth Attila, 77.). Edző: Szabó Tibor.

Madocsa: Müller R. – Karszt A., Hahn, Kern, Magyar – Varga L. (Süvöltős J., 77.), Éger (Gábor M., 90.), Rein, Vörös G. (Wenhardt, 65.) – Böde I., ifj. Süvöltős (Makk, 58.). Megbízott edző: Lénárt Gyula.

Gól: Schaffler B. (57.), illetve Rein (17.), Kern (61.).

Jók: Sümegi, Tóth G., Tóth Adrián, Nagy M., illetve Müller, Kern, Rein, Böde I.

Ifi: 4–2.

Nagy küzdelemben a helyzeteiket jobban kihasználó vendégek kerültek ki győztesen.

Simontornya TC–Mórágyi SE 0–3 (0–2). Simontornya, 50 néző. V: Fülöp A. (Juhász Cs., Szappanyos).

Simontornya: Kerekes – Csepregi (Lepsényi, 25.), Koncz (Wéhman, a szünetben), Csizmadia K. Gergő J. – Horváth T., Ambrus, Szabó A., Kovács D. – Papp T., Varga R. (Szloboda, a szünetben). Játékos-edző: Ambrus László.

Mórágy: Hujbert – Kőkuti, Bene, Rozgonyi, Berényi (Lestár, 87.) – Kovács K., Löfli (Decsák, 36.), ifj. Sztojka Cs., Simon J. – Tóth T. (Nagy K., 80.), Tóth J. Edző: Illés Béla.

Gól: Tóth T. (10., 12., mindkettő 11-esből), Tóth J. (62.). Kiállítva: Szloboda (89.), Gergő J. (90.).

Jók: Kerekes, Csizmadia K., illetve Hujbert, Rozgonyi, Kovács K., Tóth T.

Ifi: 2–7.

A jobban játszó tavalyi ezüstérmes mórágyiak megérdemelten vitték el a három pontot.

Bátaapáti SE–Aparhanti SE 2–3 (1–2). Bátaapáti, 200 néző. V: Knap (Váncsa, Csobot).

Bátaapáti: Kékesi – Szalonna, Komlói, Hopp, Szántó (Kalmár Zs., 49.) – Varga R., Ritter, Beda J. (Kalmár F., a szünetben), Győrfi G., Pankovics – Beda B. Edző: Fiáth Tamás.

Aparhant: Kóka – Gyalog, Hegyi, Müller M., Jakab R. (Kovács M., a szünetben) – Beszterczán, Miklós L., Nyisztor, Molnár N. (Móricz, 55.) – Czékmány B., Kajtár I. (Batta, 63.). Edző: Minker Endre.

Gól: Kékesi (42., 11-esből), Kalmár Zs. (72.), illetve Czékmány (16., 27.), Batta (81.).

Kiállítva: Miklós L. (86.).

Jók: Kékesi, Ritter, Pankovics, illetve Batta, Czékmány, Hegyi.

Ifi: 0–21.

A második félidőben megvoltak a lehetőségei a hazai csapatnak, a játék képe alapján nem érdemelt volna vereséget.

Dunakömlődi SE–KSE Gyönk 6–2 (3–1). Paks, 50 néző. V: Mihálovics (Laszlóczki).

Dunakömlőd: Bérdi – Horváth B. (Szabó T., 70.), Szemes, Adorján T., Sára Cs. – Jóni I. (Józsa G., a szünetben), Major M. (Horváth J., 75.), Solt, Krémer (Molnár J., a szünetben) – Poroszkai J. (Szabó T., 81.), Szlucska. Edző: Szabó István.

Gyönk: Haraszti I. – Závodi, Bruckner Z., Szíjjártó, dr. Szabó J. – Szedlák, Váli, Bánki-Horváth, Sztojka D. – Goman D., Szép. Játékos-edző: Bruckner Zoltán.

Gól: Szlucska (32., 36., 77., 89.), Major M. (5.), Solt (63.), illetve Goman D. (30.), dr. Szabó J. (87.).

Jók: Szlucska, Szemes, Sára Cs., Solt J., illetve Haraszti I., Bruckner, dr. Szabó J., Goman D.

Ifi: 6–3.

Alacsony színvonalú mérkőzésen a hazaik második félidei gólratörő játékával teljesen megérdemelten nyert a lelkesen játszó vendégek ellen.

Fadd SE–Bölcskei SE 4–3 (2–2). Fadd, 300 néző. V: Hartung (Szabó P., Kovalcsik).

Fadd: Szalai Á. – Szente, Csányi O., Mausz, Fehér K. (Csibi, 66.) – Gáncs (Szűcs R., 73.), Szatmári, Gerendai, Horváth M. – Fejes Z. (Papp J., 93.), Baros (Nemes, 92.). Edző: Vida Tamás.

Bölcske: Nagy G. – Farnek A., Sipos B., Tóth Gy. (Tóth A., 56.), Debreceni – Keresztes D., Höss, Fenyősi, Dömény, Mészáros G. – Princz G. Edző: Kovács Dénes.

Gól: Fejes Z. (22., 34., 59., a harmadik 11-esből), Szűcs R. (88.), illetve Sipos B. (9.), Tóth Gy. (43.), Fenyősi (50.).

Kiállítva: Gerendai (49.), illetve Keresztes D. (71.).

Jók: Fejes Z. vezényletével az egész hazai csapat, illetve Fenyősi, Tóth Gy., Sipos B.

Ifi: 2–1.

Ritkán látható nagyiramú, fordulatos mérkőzést láthattak a nézők. Az emberhátrányban játszó hazaiak többször egyenlíteni tudtak, majd az utolsó percekben megszerezték a győztes találatot az addigra szintén 10 főre fogyatkozó nagyszerűen játszó Bölcske ellen.

Gerjeni SK–Kisdorogi FC 3–1 (1–1). Gerjen, 200 néző. V: Éreth (Antal I., Horváth T.).

Gerjen: Tóth F. – Bán Z., Aradi (Pápista, 10., Takács M., 83.), Bráz, Holweiger – Bucher, Domsa, Szakter (Lacza Zs., 91.), Kapitány – Schütz (Búzás G., 79.), Gyenis (Bán T., 70.). Játékos-edző: Lacza Zsolt.

Kisdorog: Kiss A. – János K., Bordi, Miszler, Nagy K. (Németh T., 67.) – Bíró, Páli A., Horváth P., Pálinkás N. – Schiller A., Bognár I. Szakmai igazgató: Bőhm János.

Gól: Pápista (23.), Gyenis (48.), Domsa (55.), illetve Schiller A. (8.).

Kiállítva: Domsa (67.).

Jók: az egész hazai csapat dicsérhető, illetve Bordi, Bíró P.

Ifi: 2–3.

A hazaiak jól használták ki a lehetőségeiket, az utolsó fél órában emberhátrányban játszva is biztos győzelmet arattak.

Ez következik

A 4. fordulóban. Szeptember 2., szombat: Bölcskei SE–Bonyhád-Börzsöny SE, Kaposszekcső-Csikóstőttősi KSE–Mórágyi SE 16.30. Szeptember 3., vasárnap: Bátaapáti SE–Simontornya TC, Aparhanti SE–Dunakömlődi SE, KSE Gyönk–Sióagárdi SE, Madocsa SE–Szekszárdi UFC II., Pincehelyi ATE–Gerjeni SK, Kisdorogi FC–Fadd SE 16.30.

Az 5. fordulóban. Szeptember 9., szombat: Bonyhád-Börzsöny SE–Kisdorogi FC, Gerjeni SK–Madocsa SE, Szekszárdi UFC II.–KSE Gyönk, Simontornya TC–Kaposszekcső-Csikóstőttősi KSE 16. Szeptember 10., vasárnap: Fadd SE–Pincehelyi ATE, Sióagárdi SE–Aparhanti SE, Dunakömlődi SE–Bátaapáti SE (Pakson játsszák), Mórágyi SE–Bölcskei SE 16.