Férfi NB II Nyugati csoport, 12. forduló

CVSE Vulkánfürdő–Dombóvári KSE 65–76 (24–13, 17–19, 10–22, 14–22).

Celldömölk, 150 néző. V: Tóth, Esztergályos.

Dombóvár: TÓTH K. 16/12, Németh 2, FETZER 13/3, PÖLÖSKE 10, Fazekas 7. Csere: FARKAS 17/3, TAKÁCS 8, Dávid 3, Kőnig. Edző: Szőke Balázs.

Az újonc Celldömölk különösen hazai pályán masszív együttesnek számít. Sérülések miatt mindössze kilenc játékossal várta a találkozót a Dombóvár, amelyben ott volt Farkas Péter, aki a PTE-PEAC mezét cserélte ismét kék-fehérre. A hazaiak 9–0-s futással kezdtek. A vendégek rosszul dobtak, gyengén lepattanóztak, így a vendéglátó többször is második szándékból támadhatott. A folytatásban magára talált a látogató, amely fokozatosan zárkózott fel, s többek között Fazekas agilis centermunkájának köszönhetően utolérte ellenfelét (18. perc: 32–32). Ezzel egy időre ellőtték puskaporukat, a második negyed hajrája a celldömölkieké volt, egy újabb 9–0-s futással ismét elléptek (41–32).

A térfélcserét követően szigorított védekezésén a DKS, amely több labdát szerzett, és a ponterősen játszó Farkas és Tóth találataival a harmadik szakasz végén már vezetett (51–54). A záró játékrészben fej fej mellett haladtak a csapatok, a minimális előny mindig a látogatónál volt. A 39. percben 64–66-os állásnál Fetzer süllyesztett el egy triplát, ekkor már kontrollálta a játékot a Szőke-csapat, büntetőkkel (5/5 a vonalról) pedig tovább növelte előnyét. A második félidőben nagyot küzdve, nagy szívvel játszva győzött a Dombóvár.