2019.04.01. 19:52

A teher ellenére is simán győztek

Balázs László

Férfi NB II Nyugat, a 21. fordulóban

FONTI-FIVE Petőfi SE–Dombóvári KSE 59–82 (15–21, 12–24, 16–17, 16–20). Pécs, Vezette: Koncsek, Fleischmann.

DKSE: Tóth 9/3, Hadnagy, FETZER 14/3, PÖLÖSKE 5, FAZEKAS 17. Csere: FARKAS 14/6, Kollár 3/3, DÁVID 8, Kőnig 5/3, Németh 2, Takács 5/3. Edző: Szőke Balázs.

A dombóvári együttes továbbra is győzelmi „kényszer” alatt játszik, hiszen a második hely megszerzéséhez valamennyi mérkőzését hoznia kell. Nem ígérkezett könnyű feladatnak a jó egyéni képességű játékosokból álló Petőfi SE elleni mérkőzés, de jó játékának köszönhetően a vártnál könnyebben szerezte meg a fontos bajnoki pontokat a vendéggárda. Kemény védekezésből gyors kontratámadásokat vezettek Farkasék, amelyekből rendre eredményesek voltak. A második negyedben is dominált a kék-fehér csapat, amely kontroll alatt tartotta a meccset, és szemre is tetszetős, sikeres akciók után fokozatosan lépett el ellenfelétől. A látogató Fetzer Maximilián büntetőivel 18 pontos előnnyel térhetett pihenőre.

A fordulás után pontatlanná váltak a dombóvári támadások, a védekezés azonban továbbra is jól működött, tartotta a különbséget a DKS. Ki kell emelni Pölöske Kornél mezőnymunkáját, aki nagyon hasznosan játszott, élményszámba menő blokkjai mellett rengeteg lepattanó labdát szerzett. A záró játékrészben Fazekas Viktor percei következtek, a center jó ütemben érkező gólpasszok után fontos pontokat szerzett.