2019.04.16. 16:01

Egylabdás mérkőzést nyertek a dombóváriak

Utolsó mérkőzését játszotta az alapszakaszban a Dombóvár. A tabella második helyéhez győzni kellett Szőke Balázs csapatának, ami nem ígérkezett könnyű feladatnak.

Balázs László

Nehezen lendültek játékba a csapatok, nagyon kevés kosár született, inkább a küzdelem dominált. Rengeteg eladott labda, valamint kihagyott közeli dobás volt mindkét oldalon. A vendégek rendezték előbb soraikat, a félidőre Farkas duplájával tízpontos előnyt harcolt ki a DKS, amely a nagyszünet után az öltözőben maradt.

A hétperces kosárcsendnek köszönhetően a dombóvári előnyből a negyed végére hatpontos hátrány lett. A záró játékrészben szigorított védekezésén a Kosársuli, a 34. percben ismét náluk volt a lélektani előny (48–49). A hazai csapat kilenc perc alatt mindössze három pontot szerzett. Az izgalmas végjátékban a Dombóvár végül megtartotta minimális előnyét az egylabdás meccsen.

– Jár a gratuláció a játékosoknak. A győzelemmel elértük a bajnoki alapszakasz 1-2. helyezés egyikét, amelyet év elején célként tűztünk ki. Az eredmények tükrében tisztában voltunk vele, hogy ez csakis úgy sikerülhet, ha az utolsó hét fordulóban, ebből öt alkalommal vendégként, mindig győztesen hagyjuk el a pályát. Az egész szezonban próbáltunk kimagaslót nyújtani védekezésben, amelynek az lett az eredménye, hogy a csapatok közül mi kaptuk a legkevesebb pontot – fogalmazott a dombóváriak edzője.

Férfi NB II Nyugati csoport, 19. fordulóból elhalasztott mérkőzés

KNA Pécs–Dombóvári Kosársuli KE 51–54 (11–15, 12–18, 22–6, 6–15). Dombóvár: Tóth K. 2, Hadnagy 4, FETZER 14/6, Pölöske 2, Fazekas 6. Csere: Dávid 4, FARKAS 11/3, KOLLÁR 11/3, Kőnig, Németh. Edző: Szőke Balázs.