Női kézilabda NB II

2021.02.03. 06:00

A főpróba nem, de az előadás sikeres volt

20201017_Tolna NB II női felnőtt-Dél-nyugat 5. forduló kézilabda mérkőzés Tolna KC - Veszprém Pannon Sport Egyesület. Fotó: Mártonfai Dénes MD Tolnai Népújság

Fotó: Mártonfai Dénes (archív)

Két-két edzőmeccsel és elmaradt bajnoki mérkőzéssel hangol a február közepi NB II-es szezon folytatására a Tolna KC női csapata. Izsák Bálint együttese előbb két szoros meccsen maradt alul a Kalocsa (30–33) és a Pécs ellen (26–28), a pontokért folyó harcból viszont győztesen jött ki a Balatonboglárral szemben (29–27).

NB II, Dél-nyugat, a 9. fordulóból.

Tolna KC–BBSC Balatonbolgár 29–27 (14–13).

Tolna, zárt kapuk mögött. V.: Hullmann, Weinert.

Tolna: SZABÓ A. – László K. 3, Pásztor K. 3, MAJSAI-SIPOS 12, Pásztor F. 2, Szmacska 7 (2), Konkoly 1. Edző: Izsák Bálint.

Hetesek: 2/2, ill. 4/2.

Kiállítások: 16, ill. 4 perc.

Jól indította a fontos hazai bajnoki mérkőzését a Tolna (3–0), de öt perc után elkezdtek elmaradni a mélységi mozgások, a bogláriak ezt kihasználva át is vették a vezetést. Támadásban sok ziccert rontott és a technikai hibákból is akadt bőven a vendéglátónál, de előnyéből ennek ellenére egy gólt meg tudott tartani a szünetre.

A második félidőben gólt gól követett, így fej-fej mellett haladtak a csapatok. Tíz perccel a vége előtt viszont egy magabiztos előnyt tudott kiharcolni magának a Tolna (24–19), amivel úgy tűnt, megvan a mérkőzés. A Balaton-parti gárda azonban nem adta fel, elkezdte szórni a gólokat, ami után a vezetést is átvette. Izsák Bálint időkérése után a hazaiak egy utolsó rohammal visszavették a vezetést, az utolsó öt percben pedig nem érkezett válasz vendégoldalról góljaikra.

Izsák Bálint: – Kicsit könnyebb győzelemre számítottunk, szerencsére a kitartásunk ismét két pontot ért. A Balatonboglár csapata is megérdemelte volna a győzelmet, nagyot küzdöttek.

A tolnaiak szombaton újabb bajnokit pótolnak be a Nagykanizsa otthonában (15 óra).