labdarúgó megyei II. osztály

2021.04.06. 18:15

Érmesek derbije: a börzsönyiek megszenvedtek a Mórággyal

Az elmúlt két teljes szezon arany- és ezüst­érmesének csatájából a bajnok jött ki győztesen a megyei II. osztályú bajnokság 15. fordulójában: a Bonyhád-Börzsöny egygólos meccsen verte a Mórágyot.

Munkatársainktól

20210403 Bonyhádbörzsöny Megyei II. osztály 15. forduló BONYHÁD-BÖRZSÖNY SE - MÓRÁGYI SE férfi labdarúgó mérkőzés. Fotó: Mártonfai Dénes MD Tolnai Népújság MD

Fotó: Mártonfai Dénes

A csonka forduló – három találkozót későbbre halasztottak – meglepetését a Simontornya szolgáltatta, amely pontot rabolt a listavezető Nagymányoktól. A Szekszárd II a pályán kiütötte ugyan az őcsényieket, de a zöld asztalnál ez még változhat.

Eredmények, 15. forduló

Szekszárdi UFC II–Őcsény SK 7–1 (5–0)

Szekszárd, v.: Rácz Zs. (Debreceni K., Horváth T.).

Szekszárd II: Kocsmár (Kenéz, 58.) – Őri, Rátkai, Lőrinc L.,Torma – Tolnai L., Bierer (Vizdár Zs., 62.) – Csizmadia F. (Decsi P., a szünetben), Hencz (Beiler, 52.), Csende I. (Szabó Zs., 52.) – Takács G. (Bognár Zs., a szünetben). Játékos-edző: Vizdár Zsolt.

Őcsény: Lizák Zs. – Szücs M. (Petz, a szünetben), Vig, Vecsei V., Konrád V. (Pulai, 65.) – Tóth H., Horváth F., Orsós M., Stier – Horváth Cs. (Kispál, a szünetben), Schiszler. Játékos-edző: Lizák Zsolt.

A különbség a vendégekre nézve hízelgő, akár nagyobb arányú is lehetett volna a győzelem. Az eredmény azonban még nem végleges, az Őcsény ugyanis megóvta a találkozót, miután a vendéglátó a megengedett öt helyett hat cserét hajtott végre. Gól: Hencz (17., 31., a második 11-esből), Csende I. (10., 11-esből), Lőrinc L. (12.), Tolnai L. (35.), Szabó Zs. (68., 11-esből), Beilert (72.), illetve Horváth F. (90.).

Simontornya TC–Nagymányoki SE 2–2 (0–1)

Simontornya, v.: Mihálovics (Debreceni K., Petrovics).

Simontornya: Plézer N. – Kacz, Horváth Cs., Szűcs I., Hőlaki – Papp T. (Kovács Z., a szünetben), Kapinya, Szabó V., Ambrus L., Marekkel S. (Koncz, 92.) – Szabó D. Játékos-edző: Ambrus László.

Nagymányok: Schanczenbacher Z. – Lajos D. (Losonczi, 71.), Bajkai (Sztojka Cs., 58.), Gere, Feik – Buzás A. (Miklós T., 65.), Bakó, Pál István, Kertész G., Hegedűs P. (Horváth B., 78.) – Bodó J. (Harangi, 85.). Játékos-edző: Bodó József.

Az első félidőt a listavezető „nyerte meg”, a második játékrész viszont a találkozón büntetőt is hibázó hazaiaké volt, így reális a pontosztozkodás. Gól: Ambrus L. (47.), Kovács Z. (86.), illetve Lajos D. (13.), Bodó J. (68., 11-esből). Jók: Plézer Norbert vezérletével az egész hazai csapat dicsérhető, illetve Schanczenbacher Z., Hegedűs P., Bodó J., Pál István. Ifi: 0–1.

Bonyhád-Börzsöny SE–Mórágyi SE 1–0 (1–0)

Bonyhád-Börzsöny, v: Knap Z. (Horváth T., Kövesdi M.).

Bonyhád-Börzsöny: Schleinig – Knipl A., Mathész, László L., Loósz – Baranyi, Forrai (Ettig, 75.), Máté N., Sebestyén N. – Szentes M. (Rafai, 70.), Pechár (Illés G., 84.). Játékos-edző: Hosnyánszki Zsolt.

Mórágy: Mányák – Babanics F. (Juhász A., 37.), Lestár, Hostyánszki, Decsák – Pozsár D., Berényi Sz., Ignácz Z., Dudás Z. (Löfli D., 53.) – Löfli M., Kanalas M.

A szervezetten és lelkesen játszó, tartalékos vendégek igencsak megnehezítették a sok technikai hibát vétő és tizenegyest is hibázó hazaiak dolgát. Gól: Pechár (43.). Jók: Baranyi Cs., László L., Máté N., Mathész D., Pechár Cs., illetve Mányák, Lestár, Pozsár D. Ifi: 5–3.

A Faddi SE–Kisdorogi FC, az Aparhanti SE–Madocsa SE és a Tolna VFC–Dunakömlődi SE mérkőzés a csapatok közös megegyezése alapján elmaradt, azokat későbbi időpontban pótolják.

A góllövőlistát a felnőtteknél a 27 gólos Bodó József (Nagymányoki SE) vezeti a 15 találatnál járó Ambrus László (Simontornya TC) előtt.