labdarúgás

2021.10.11. 18:49

A Dunakömlőd lefékezte a menetelő mányokiakat

A Simontornya kihasználta a veretlen Nagymányok dunakömlődi botlását, s feljött a dobogóra a megyei II. osztályú bajnokságban. A mórágyiak kiköszörülték a tolnai csorbát, a listavezető továbbra is hibátlan.

Tudósítóinktól

Aparhanti SE–Tolna VFC 1–3 (0–1)

Aparhant, v.: Szigeti I. (Antal I., Kövesdi). Aparhant: Seregi Sz. – Jakab A., Farkas D., Hegyi, Bajkai (Farkas B., a szünetben) – Beszterczán, Árpa (Miklós L., a szünetben), Kajtár I. – Gyalog (Batta, 74.), Molnár N. (Jakab Z., 90.), Kovács M. Játékos-edző: Máté Balázs. Tolna: Fóris D. – Sós, Dudoma, Oláh B. (Lampek, 68.), Schmidt F. (Kovács G., 53.) – Pesti D., Baros, Frankovszky, Takács B. – Borda (Szegfű, 92.), Horváth B. (Kovács D., 92.). Edző: Szőcs Richárd. A hazaiak nagyot küzdve megnehezítették a listavezető dolgát, mely nem szép játékkal, sokkal inkább erővel, csapatként húzta be újabb sikerét. Gól: Molnár N. (53.), illetve Baros (28.), Pesti D. (76.), Horváth M. (91.). Jók: az egész hazai, illetve Baros András vezérletével a teljes vendégcsapat dicsérhető. Ifi: 1–5.

Mórágyi SE– Kisdorogi FC 5–0 (3–0)

Mórágy, v.: Tinnyei (Horváth T., Debreceni K.). Mórágy: Mányák D. – Grassy (Markó, 85.), Vecsei, Hostyánszki B., Rozgonyi – Ignácz Z., Löfli M. (Vig, 85.), Mányák N., Pozsár – Kovács K., Acsádi D. Edző: Illés Béla. Kisdorog: Miklós I. (Braun, 87.) – Varga Á., Szabó D. (Varga B., 53.), Pálinkás N. (Mészáros D., 81.), Varga A. – Kadosa, Páli, Palkó Máté – Schiller A., Óbert (Pálinkás E., 65.), Horváth G. Edző: Brunner Attila. A padlóról felállva, jó játékkal feledtetve a tolnai kiütéses vereséget, megérdemelt a hazaiak győzelme. Gól: Acsádi (26., 89.), Pozsár (40., 79.), Szabó D. (29., öngól). Jók: Rozgonyi, Vecsei, Pozsár, Ignácz Z., Mányák N., illetve Horváth G., Miklós I., Palkó Máté. Ifi: elmaradt.

Simontornya TC–Madocsa SE 2–1 (1–0)

Simontornya, 150 néző. V.: Szabó P. (Kapéter J.). Simontornya: Juhász G. – Kovács L. (Papp T., a szünetben), Kovács J. (Marekkel S., 76.), Szűcs I., Horváth Cs. – Szabó D. (Szálka, 72.), Koncz, Kapinya, Varga Z. (Juhász V., 63.), Szabó V. – Ambrus L. (Csomor, a szünetben). Játékos-edző: Ambrus László. Madocsa: Müller R. – Klinger, Kern T. (Újvárosi, 28.), Hahn, Varga L. – Rein, Vörös F., Éger – Eke (Szintai B., 66.), Besenczi I., Gondos (Böde I., 51.). Edző: Böde Dániel. Saját maguknak tették nehézzé a mérkőzést a hazaiak, akik előtt az első félidőben legalább tíz ziccer adódott, de a kapus mellett a kapufa is a vendégekkel volt. Gól: Ambrus L. (10.), Papp T. (82.), illetve Böde I. (74.). Kiállítva: Szálka (92.). Jók: Juhász Gábor vezérletével valamennyi hazai játékos dicsérhető, illetve Müller R., Hahn, Besenczi I., Éger. Ifi: 9–1.

Dunakömlődi SE– Nagymányoki SE 4–1 (1–0)

Dunakömlőd, 50 néző. V.: Knap (Antal I., Mihálovics). Dunakömlőd: Bérdi (Tarczal, 90.) – Csikós, Adorján T., Györgye Á. (Holweiger R., 80.), Kapitány (Aradi G., 88.) – Péger, Farkas P., Györgye E., Balogh K. – Csonka J. (Rácz Z., 73.), Szlucska. Játékos-edző: Farkas Péter. Nagymányok: Pakurár (Schanczenbacher Z., 70.) – Garai, Hegedűs P. (Losonczi T., 56.), Feik, Kertész G. – Jenei, Gere, Kosztancsek, Kajtár V. (Harangi, 63.) – Miklós T. (Horváth B., 71.), Lajos D. Játékos-edző: Hegedűs Péter. Nagy iramú, küzdelmes mérkőzésen az utolsó pillanatig küzdő és jól játszó hazaiak megérdemelten nyertek a jó erőkből álló vendégek ellen. Gól: Feik (41., öngól), Szlucska (47.), Györgye E. (61., 11-esből), Balogh K. (84., öngól), illetve Losonczi T. (81.). Jók: Farkas Péter és Györgye Erik vezérletével a hazai csapat, illeve Losonczi T., Jenei, Gere. Ifi: 2–2.

A Bonyhád-Börzsöny SE–ASE Paks-mérkőzés elmaradt, új időpontja még nincs.

Mesterlövészek

A góllövőlista élcsoportja, 7 gólos: Acsádi Dániel (Mórágy), Ambrus László (Simontornya), Baros András (Tolna), Böde István (Madocsa), Lajos Dávid (Nagymányok), Pesti Dávid (Tolna).