Kézilabda NB II

2021.11.30. 14:40

Csak jó meccset akart játszani, de kiütötte a listavezetőt a HSC

Tudósítóinktól

20211120 Tamási Férfi Ifjúsági III. osztály kézilabda mérkőzés Hőgyészi SC - BExpressz Zálog Mnádasd. Fotó: Makovics Kornél MK Tolnai Népújság

A veretlenül listavezető PEAC otthonában ütötte ki a hazaiak a Hőgyészi SC a férfi NB II-es bajnokságban. A nőknél a Szekszárdi Fekete Gólyák KC szoros mérkőzésen múlta felül a dunaújvárosiakat.

Férfi NB II, Dél-nyugat, a 9. fordulóban

PEAC–Hőgyészi SC 19–32 (9–15)

Pécs, 200 néző. V.: Hovány, Ubornyák.

Hőgyész: SZENTE – Sipos M. 1, Nyitrai 3, Sebestyén Cs. 2, Vald 6, Szabó T., Vojkovics I. 2. Csere: Hudra, Farkas G. (kapusok), SZAKCSI 12 (1), SZABÓ B. 6 (2), Oláh B., Lőrinc Sz., Kovács F. Edző: Bán Tamás. A PEAC legjobb dobói: Forgács 10, Szögi 3.

Hetesek: 0/0, ill. 5/3.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.

A hőgyésziek „csak” egy jó meccset szerettek volna játszani a listavezető otthonában, ami végül 4–4-es állásig volt szoros. Attól kezdve az történt a pályán, amit a vendégek szerettek volna: feszes védekezéssel, kiváló kapusteljesítménnyel és az ebből lőtt gyors gólokkal az első félidőre megnyugtató előnyt szerzett a HSC. Fordulás után a pécsiek megrogytak, Bán Tamás csapata viszont maximális koncentrációval, hullámvölgy nélkül játszotta le a hatvan percet, kiütéses győzelmet eredményezve.

Bán Tamás: – Hoppá...

Női NB II, Dél-nyugat, a 10. fordulóban

Szekszárdi FGKC–Dunaújvárosi KKA U22 31–28 (18–13)

Szekszárd, 50 néző. V.: Snóbli B., Snóbli Gy.

Szekszárd: Nagy A. – Kapás 3, Lengyelfalusy 2, Fehér T. 4 (2), KERINGER 4, CSAJKÓ 10, Rácz A. 2. Csere: Schell, Kutasi (kapusok), GULYÁS L. 3, BOGNÁR 3, Dinnyés, Bordán Alexandra, Szolnoki. Edző: Bordán Anna. A DKKA legjobb dobói: Takács C. 6 (3), Kovács F. 5 (2).

Hetesek: 2/2, ill. 8/7.

Kiállítások: 12, ill. 8 perc.

Támadásban jól kezdett a Szekszárd, de védekezése csak az első játékrész derekán állt össze. A félidei ötgólos hazai előny a 44. percben elolvadt (23–23), nem sokkal később – a mérkőzés során először – a dunaújvárosiak átvették a vezetést. Ez feltüzelte a szekszárdiakat: ismét felpörgött a Fekete Gólyák védekezése, elöl pedig a végig jól játszó Csajkó Eliza mellé Gulyás Lenke, Keringer Klaudia és a mérkőzést lezáró találatot jegyző Fehér Tímea is fellépett góllövésben.

Bordán Anna: – Gulya Krisztina hiánya meglátszott a védekezésünkben, több gondunk is volt a hátsó alakzattal. A harmincegy lőtt gól legtöbbször mégis elég a győzelemhez.

Ez következik

A hőgyésziekre kötelező győzelem vár szombaton a Kiskőrös ellen a tamási Vályiban (18 óra), míg a Fekete Gólyák szintén hozható meccset játszanak aznap a Rákosmente vendégeként (11 óra).

Női NB II, Dél-nyugat, az állás

1. Szekszárd 10 9 0 1 325–215 18

2. PEAC 10 8 0 1 308–217 18

3. Fehérvár U22 10 7 2 1 320–280 16

4. Nagyatád 10 7 1 2 290–266 15

5. Rákosmente 10 6 2 2 292–290 14

6. DKKA U22 10 5 1 4 340–291 11

7. Pázmánd U22 10 3 3 4 264–270 9

8. Hévíz 10 3 1 6 262–317 7

9. Siófok U22 10 2 1 7 299–343 5

10. Balatonboglár 10 0 3 7 211–298 3

11. Nagykanizsa 10 1 0 9 229–287 2

12. Marcali 10 1 0 9 237–303 0