kosárlabda

2021.11.28. 21:07

Drámai csatában őrizte meg bajnoki veretlenségét a KSC Szekszárd

Nikolina Milics nélkül, de a hazai pályán jó játékkal bemutatkozó Dana Evansszel a soraiban az Atomerőmű KSC Szekszárd drámai mérkőzésen verte 70–69-re az DVTK együttesét.

2021.11.28 Szekszárd. Atomerőmű KSC- DVTK NBI-es Női kosárlabda. Fotó: MAkovics Kornél

Az első negyedben nem találta a ritmust az Atomerőmű KSC, mely el is veszítette ezt a felvonást négy ponttal. A folytatásban már kezdte önmagát idézni Djokics Zseljko együttese, mely a vezetést azonban csak a 17. percben tudta ismét átvenni. A legnagyobb különbséggel a második félidő elején 34–28-nél vezettek a hazaiak, három perccel a vége előtt Kiss Angelika kosarával pedig ismét a Diósgyőrnék volt az előny (61–63).

Az idegek harcában tizenhat másodpercet mutatott az időmérő, amikor Cheridene Green büntetőt elhibázott, a másik oldalon Dana Evans mindkettőt értékesítette, míg Aho Nina faultjáért megítélt büntető közül fél másodperccel a vége előtt a nagyon fontos elsőt Krnjics Szárá értékesítette, ezzel megőrizte veretlenségét a bajnokságban a KSC.

Tippmix Női NB I, 9. forduló

Atomerőmű KSC Szekszárd–DVTK 70–69 (16–20, 16–8, 17–17, 21–24)

Szekszárd, 800 néző.V: Cziffra, Ádám J., Nagy V.

SZEKSZÁRD: STUDER 8/3, Miklós M., GEREBEN 12, GOREE 12, KRNJICS 14. Csere: Holcz 3/3, EVANS 21/6, Friskovec, Bálint R., Mányoky. Edző: Djokics Zseljko.

DVTK: VORPAHL 16/3, Aho 15/9, M. Jovanovics 7/3, Green 7, Kiss A. 6. Csere: BERNÁTH 15/3, Tóth F. 3/3. Edző: Völgyi Péter.

Kipontozódott: Friskovec (38.), Bernáth (38.), Vorpahl (40.).

Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–4. 6. p.: 8–13. 9. p.: 16–17. 13. p.: 20–22. 17. p.: 27–26. 21. p.: 34–28. 25. p.: 36–36. 28. p.: 47–40. 30. p.: 49–45. 32. p.: 52–50. 35. p.: 61–59. 37. p.: 61–63.

Mestermérleg

Djokics Zseljko: – Valódi rangadó volt, de látszott mindkét csapaton, hogy fáradt. Játékosaim mindent megtettek védekezésben, gyengén dobtunk kintről, de fantasztikus mentalitással behúztuk ezt a mérkőzést. Gratulálok Gereben Líviának a Prima Primissima Közönségdíjához.

Völgyi Péter: – Le a kalappal a csapatom előtt, végig be tudtuk osztani a faultokat. Az utolsó pár perc nagy egyéni hibái miatt nem tudtunk nyerni, de amit előtte harminckilenc percig játszottunk, arra mérhetetlenül büszke vagyok. Gratulálok a Szekszárdnak, nem játszott jól, de a rendszerük győzedelmeskedett a mi félkész rendszerünk ellen. Mindkét csapatban voltak hiányzók, nem volt ez egy jó meccs, de nagy küzdés volt a pályán. Csapatomon látszik a fejlődés, meglátjuk, ez mire lesz elég.

Borítóképen: Gereben Lívia