Kézilabda NB II

2021.11.16. 20:39

Először maradt alul idén a Fekete Gólyák csapata

Pont nélkül zártak a megyei csapatok az NB II-ben: a nőknél a Szekszárdi Fekete Gólyák a székesfehérváriak ellen szenvedte el első vereségét, míg a férfiaknál a Hőgyészi SC második alkalommal maradt alul a pontvadászatban.

Munkatársunktól

20211114 Szekszárd NB II női kézilabda mérkőzés Szekszárdi FGKC - Alba Fehérvár KC U22. Fotó: Mártonfai Dénes MD Tolnai Népújság

Női NB II, Dél-nyugat, a 8. fordulóban

Szekszárdi Fekete Gólyák KC–

Alba Fehérvár U22 30–31 (14–14)

Szekszárd, 100 néző. Vezette: Hornyik, Zörgő. Szekszárdi FGKC: Nagy A. – KAPÁS 7, Lengyelfalusy 5, Fehér T. 3 (1), Gulya 2, Csajkó 7, Rácz A. 2. Csere: Schell, Kutasi (kapusok), KERINGER 3, Gulyás L. 1, Bognár Zs., Baksai, Dinnyés, Bordán Alexandra. Edző: Bordán Anna.

Hetesek: 2/1, ill. 1/1.

Kiállítások: 4, ill. 8 perc.

Bordán Anna, a szekszárdiak vezetőedzője: – Bíztam benne, hogy az előző heti teljesítményünket megismételjük. Jól kezdtük a mérkőzést, a tizedik percben 7–2 volt az eredmény a javunkra. Ami ezután történt, érthetetlen számomra. Számtalan ziccert hibáztunk el, az eladott labdáinkból pedig leindítottak bennünket a fehérváriak. A védekezésünk elbizonytalanodott, és a kapuból sem jött segítség, így a vendégek a félidő végére utolértek minket. Sajnos a második játékrészben folytatódtak a hibák, a gólok is egyre nehezebben jöttek, mindez pedig megpecsételte a sorsunkat. Koncentrációban és fegyelmezett játékban sokkal több kellene, hogy a megbeszélt helyzetekben ne hibázzunk.

Férfi NB II, Dél-nyugat, a 7. fordulóban

Tungsram SE–

Hőgyészi SC 35–26 (15–8)

Nagykanizsa, 75 néző. Vezette: Fábián B., Vandróczki. Hőgyész: Szente – Sipos M. 3, Vald 4, Sebestyén Cs. 5, Gadányi 1, Szabó T., Vojkovics I. 3. Csere: Hudra, Farkas G. (kapusok), Teimel M. 1, Nyitrai 2, Szakcsi 4, Szabó B. 2, OLÁH B. 1, Lőrinc Sz. Edző: Bán Tamás.

Hetesek: 3/3, ill. 2/2.

Kiállítások: 2, ill. 8 perc.

Bán Tamás, a hőgyésziek vezetőedzője: – Felkészültünk ellenfelünkből, főleg Szabó Gergelyre, aki a Nagyatádnak tizenhat, a Kalocsának tizennyolc gólt lőtt. Mi hét találaton tartottuk, összességében alulmúltuk azonban magunkat, védekezésben nem volt meg az az agresszivitás, ami jellemezni szokott bennünket. Támadásban pedig a kreativitást nélkülözte a játékunk, semmit sem láttam abból, amit két hete a dunaújvárosiak ellen nyújtottak a fiúk. Hiányzott az irányítónk, Vojkovics Gyula, az átlövőktől pedig a jó teljesítmény, az első félidőben közepén pedig elveszítettem Gadányi Tibort, így a lehetőségeim is beszűkültek középső poszton.

Ez következik

Szombaton a hőgyésziek szomszédvári derbin fogadják a Mecseknádasdot a tamási Vályi Péter Szakképző Iskolában (kezdés 18 óra). A hölgyeknél a Fekete Gólyák vasárnap a Siófok KC U22-es együttesének vendége lesz 13 órakor.