Női kosárlabda NB I

2021.11.30. 07:45

Mentálisan erős volt az Atomerőmű KSC Szekszárd

A Nikolina Milics nélkül felálló Atomerőmű KSC Szekszárd drámai hajrában győzte le a DVTK-t a Tippmix Női NB I vasárnapi rangadóján, megtartva százszázalékos mérlegét a bajnokságban.

A HuMen Brass Bandnak köszönhetően élő zenekari felvezetést kapott a mérkőzés, a jó hangulatra így nem volt panasz a feldobás előtt. A hazai pályán közel négy hét után pályára lépő Szekszárd azonban nem találta a ritmust.

A napokban Bács-Kiskun Megyei Prima Díjban részesült Gereben Lívia kosarával ugyan a szekszárdiak szerezték az első pontokat, a következő nyolc kísérletük azonban célt tévesztett. A másik oldalon viszont Aho Nina két hármasa is gyűrűbe ment, időt is kellett kérnie Djokics Zseljkónak. A folytatásban magára talált a Nikolina Milicset fáradásos lábközépcsonttörés miatt nélkülözni kényszerülő Szekszárd (a szerb–bosnyák centerre négy-hat hét kihagyás vár), de a vezetést csak a 17. percben tudta átvenni.

A második félidő elején a mérkőzés legnagyobb különbségét dolgozta ki a KSC (36–28), mely négy eladott labdával pillanatok alatt visszahozta a miskolciakat. Három perccel a vége előtt Cheridene Green pontjaival új meccs kezdődött, a szezont még Szekszárdon kezdő Leslie Vorpahl triplájával 68–64-es vendégvezetésnél pedig úgy tűnt, megszakad a hazaiak veretlensége.

Az idegek harcát azonban az Atomerőmű nyerte, miután éppen Green ziccerben átdobta a gyűrűt, Studer Ágnes higgadtan értékesítette büntetőit, a Krnjics Szárá pedig fél másodperccel a vége előtt a nagyon fontos első büntetőt nem hibázta el, megnyerve csapatának szezonbeli kilencedik bajnokiját.

„Csak a győzelem járt a fejemben, hiszen ez volt az egyetlen lehetőség, hogy ilyen rossz játék után is győzni tudjunk. Nehéz volt Milics nélkül, nagyobb teher hárult a belső posztú játékosokra. Nincs pihenő, folytatjuk az edzéseket, hiszen van mit gyakorolni, ahogy azt védekezésünk és a dobóformánk is mutatja” – fogalmazott a szerb–magyar magasember.

„Valódi rangadó volt, de látszott mindkét csapaton, hogy fáradt. Játékosaim mindent megtettek védekezésben, gyengén dobtunk kintről, de fantasztikus mentalitással behúztuk ezt a mérkőzést” – értékelte a látottakat Djokics Zseljko vezetőedző.

A szekszárdiak szerdán 18 órakor a lett TTT Riga együttesét fogadják az Euroliga csoportkörében, a bajnokságban szombaton a PINKK-Pécsi 424 vendégei lesznek.

Atomerőmű KSC Szekszárd–DVTK 70–69 (16–20, 16–8, 17–17, 21–24) (16–20, 16–8, 17–17, 21–24)

Szekszárd, 800 néző. V.: Cziffra, Ádám J., Nagy V.

SZEKSZÁRD: Studer 8/3, Miklós M., GEREBEN 12, GOREE 12, KRNJICS 14. Csere: Holcz 3/3, EVANS 21/6, Friskovec, Bálint R., Mányoky

DVTK VORPAHL: 16/3, Aho 15/9, M. Jovanovics 7/3, Green 7, Kiss A. 6. Csere: BERNÁTH 15/3, Tóth F. 3/3

Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–4. 6. p.: 8–13. 9. p.: 16–17. 13. p.: 20–22. 17. p.: 27–26. 21. p.: 34–28. 25. p.: 36–36. 28. p.: 47–40. 30. p.: 49–45. 32. p.: 52–50. 35. p.: 61–59. 37. p.: 61–63.

Kipontozódott: Friskovec a 38., Bernáth a 38., Vorpahl a 40. percben.

Borítóképünkön: Krnjics Szárá (14) dupla-duplát ért el, tíz lepattanója mellé 14 pontot szerzett, az utolsó győzelmet ért a Szekszárdnak.