női labdarúgás

2021.11.22. 20:04

Vezéráldozattal járt az UFC-győzelem

20210919_Szekszárd_Szekszárd-Ajka NB II.-es Női foci Fotó: Makovics Kornél

Két nyeretlen bajnoki után (Fehérvár 1–3, Ada Nova 1–1) talált vissza a győzelem útjára a Szekszárdi UFC, mely a Csepel otthonából hozta el a három pontot.

Micskó Márk együttese korán megszerezte a vezető gólt, amire a nagyon fontos másodikat is hamar be tudta lőni. Ekkor még minden álomszerűen alakult, azonban a 23. percben ez átfordult rémálomba. Ganczer Hajnalka védőről lefordulva, egy szerelési kísérlet következtében olyan szerencsétlenül esett a földre, hogy eltörött a szárkapocscsontja és elszakadtak a bokaszalagjai.

Kágyi Rebeka triplázott a csepeliek ellen Archív fotó: Makovics Kornél

Másfél óra szünet után folytatódhatott a mérkőzés, a sokkból azonban csak a második játékrészben eszméltek fel a csapatok. A helyzetet Kágyi Rebekáék kezelték jobban, akik a kórházba szállított, vasárnap megoperált társukért is küzdve győztek.

NB II., Nyugati csoport, 12. forduló

Csepel FC Kft.–Szekszárdi UFC 0–4 (0–2)

Csepel Sporttelep, v.: Kovács B. (Simon T., Piri K.).

Csepel: Tajti (Mayer, 23.) – Buchmüller A., Méhes, Mesterházi (Boda Dzs., a szünetben), Kókai, Helly, Horváth M., Káli, Laskovics, Veress, Monyók. Vezetőedző: Kincses Ernő.

Szekszárd: Kerekes – Kövesdi, Katona K., Csóka (Dombi K., 52.), Acsádi P. – Ganczer (Sajabó, 23.), Schell, Kovács Zs., Vári – Kágyi Á. R. (Lipovszky, 82.), Kiss G. Vezetőedző: Micskó Márk.

Gólszerzők: Kágyi Á. R. (4., 13., 68.), Kiss G. (78.).

A Szekszárd szombaton a ZTE-t fogadja (14 óra).