Női kosárlabda NB I

2021.12.12. 20:00

A félidő még nem ezt sejtette

Egy félidőn át tartotta a lépést a bajnokkal a két kulcsemberét nélkülöző Atomerőmű KSC Szekszárd a női NB I vasárnapi rangadóján. A harmadik negyedben jött egy komoly hullámvölgy.

Berg Sándor, Rónai Gábor

Studer Ágnes 15 pontjával a legeredményesebb szekszárdi volt. (Fotó:Mártonfai Dénes)

Lánykéréssel indult: Csordás Viktor, a KSC törzsszurkolója a rangadó előtt kérte meg választottja kezét, aki könnyek között mondott igent udvarlójának. Csak titkon reméltük, hogy a Sopron is letérdel majd, ahogy a bátor fiatalember is tette, ám az előjelek megint nem voltak a legjobbak a szekszárdi oldalon. Az idei évre kiesett Nikolina Milics mellett Dana Evans sem tudta vállalni a játékot – nélkülük nem ugyanaz a szint a KSC, mint velük.

Mégis tátott szájjal néztük, a szekszárdiak játékát, akik alaposan meglepték az esélyesebb riválist. Bejött Djokics Zseljkónak, hogy alacsony szerkezetben küldte pályára csapatát, gyorsan járt a labda kézről kézre, s ez láthatóan nem ízlett a „tornyokkal” felálló látogatónak. Studer Ágnes igazi vezér volt, Zala Friskovec hidegvérrel vágta be azokat a triplákat, amiket szerdán, a Reyer Venezia elleni Euroliga-meccsen kihagyott, a közönség dalolt – remek volt a hangulat a városi sportcsarnokban.

Akadt pillanata a meccsnek, amikor nyolc ponttal is vezetett a Szekszárd (a 16. percben 35–27-et mutatott az eredményjelző), Gáspár Dávid, a vendégek edzője pedig sokszor tárta szét tanácstalanul a két kezét. A szünetig nagy nehezen visszajött a Sopron, így egállal mehettek pihenőre a csapatok. A KSC játéka azonban sokat ígért, így mindenki reménykedett.

A fordulás után sajnos a fordulat is jött. Bár a KSC talált be először, a soproniak egy 19–0-s sorozattal eldöntötték a mérkőzés sorsát. Komoly gödörbe került a KSC, amely csupán nyolc pontig jutott a vendégek huszonötjével szemben. A záró felvonásban már csak a becsületéért küzdött a KSC, a Sopron könnyedén lehozta ezt a tíz percet.

Kár a harmadik negyedért, mert ebben a meccsben benne lehetett volna a bravúr. Folytatás szerdán este nyolckor a Montpellier otthonában, az Euroligában.

Női kosárlabda NB I, 11. forduló

Atomerőmű KSC Szekszárd-Sopron Basket 74-90 (21–19, 23–25, 8–25, 22–21)

Szekszárd, 1100 néző. V: Földházi, Kapitány, dr. Mészáros B.

Szekszárd: STUDER 15/3, Friskovec 8/6, Mányoky 8/3, Gereben 6, GOREE 12. Csere: Krnjics 10, Miklós M. 8/6, Bálint R. 7/3. Edző: Djokics Zseljko

Sopron: JANUARY 16/12, G. WILLIAMS 16/9, Varga S., BROOKS 15/3, Határ 14. Csere: VARGA A. 14/3, Fegyverneky 9/3, N. Jovanovics 4, Gaye 2. Edző: Gáspár Dávid.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 6–7. 6. p.: 14–16. 11. p.: 25–21. 14. p.: 32–27. 18. p.: 38–38. 22. p.: 46–47. 26. p.: 46–63. 30. p.: 52–69. 34. p.: 56–76. 38. p.: 65–83.

Kipontozódott: Határ (36.)

MESTERMÉRLEG

Djokics Zseljko: – Kár, hogy nem közvetítette tévé a mérkőzést, azt gondolom, ez egy olyan meccs volt, amit mindenki élvezett volna. Az első félidőben extra dobóformát hozott mindkét csapat, a Sopron végül negyvenegy százalékkal dobta a hármasokat, ami egy játékostól is kiemelkedő, nemhogy egy csapattól. Ki kell emelnem Varga Alízt, ő jelentette a pluszt a két fél között. A harmadik negyedben nem reagáltunk jól a Sopron agresszivitására, utána már futottunk az eredmény után. Nagyszerű volt a hangulat, Nikolina Milics és Dana Evans nélkül is megmutattuk karakterünket. Nem vagyok boldog, de elégedett az lehetek.

Gáspár Dávid: – Ennek a győzelemnek különösen örülök, mert az elmúlt két mérkőzésen egy viszonylag gyengébb ritmusba kerültünk. E mérkőzés több szakaszában azt éreztem, hogy támadásban kezdtünk visszatalálni a jó útra, védekezésben viszont ezúttal alul teljesítettünk. Nagyszerűen játszott a Szekszárd, borzasztóan jól dobtak, bátran játszottak. Kemény csata volt, szórakoztató mérkőzést láthatott a közönség.