kosárlabda euroliga

2021.12.01. 20:22

Nem sokon múlt a történelmi siker Szekszárdon!

Nem lett meg az első győzelem, az Atomerőmű KSC Szekszárd kikapott a TTT Rigától a női Euroliga csoportkörének 7. fordulójában, így tovább kell várni a történelmi sikerre.

Berg Sándor, Rónai Gábor

2021.12.01 Szekszárd. Atomerőmű KSC- TTT Riga Europa Liga meccs Női Kosárlabda. Fotó: MAkovics Kornél

Nem sokon múlott – már megint. Moszkvában is csak nüanszok döntöttek, s szerda este, a városi sportcsarnokban is kevés hiányzott ahhoz, hogy a sorozatban újonc szekszárdiak megszerezzék első sikerüket.

Pedig jól indult, az első negyedben 16–6-ra is vezettek Studer Ágnesék, s ekkor azt gondoltuk, hogy végre megtörik a jég, hat vereség után saját közönségük előtt ünnepelhetnek a szekszárdi lányok.

De nem számoltunk Ieva Pulverével, aki szenzációs napot fogott ki, 7 triplát (!) is bevágott, s mindig akkor talált be, amikor lendületbe jöhetett volna a KSC. A lettek végül 11 tripláig jutottak, miközben a szekszárdiak kettőnél megálltak – ez volt az egyik tényező, ami döntőnek bizonyult.

A másik pedig a lepattanózás. Nagyon hiányzott a szekszárdi csapatból a fáradásos lábközépcsonttörés miatt kiváló Nikolina Milics – ha ő ott van a pályán, aligha nyerik meg a rigaiak a palánkok alatti csatát 39:32-re. Goree Cyesha ugyan dupla duplát ért el (10 lepattanót is megcsípett), de ugyanezt hozta egy kicsit erősebb Daigile Sarauskaite is (ő 16 lepattanót szedett le).

Különösen a védőlepattanókban volt nagy a különbség, amíg a KSC 13-at, a Riga 21-et gyűjtött, s kapott ezáltal nyolccal több esélyt, hogy támadást indítson.

Így is volt esély a meccs legvégéig, de 65–65 után már csak a sokkal rutinosabb lettek találtak be. Azt csak halkan jegyezzük meg, hogy egy-egy fújást a múltban a sorozatban kivívott tekintélyüknek köszönhettek.

Atomerőmű KSC Szekszárd–TTT Riga 65-68 (20–17, 18–15, 14–14, 13–22)

Szekszárd, 800 néző. V: Stan (román), Perlic (horvát), Famina (fehérorosz)

SZEKSZÁRD: Studer 5, Evans 17/3, GEREBEN 16/3, GOREE 13, KRNJICS 14. Csere: Friskovec, Bálint R., Miklós M.

Edző: Djokics Zseljko

RIGA: THOMAS 14/3, PULVERE 25/21, Basko 3/3, Handy 5/3, SARAUSKAITE 12. Csere: Jasa 5/3, Sila 4, Klakocka, Gilday

Edző: Martins Gulbis

Az eredmény alakulása: 4. perc: 6–2. 7. p.: 16–6. 9. p.: 20–15. 12. p.: 20–19. 16. p.: 28–28. 19. p.: 35–31. 21. p.: 38–34. 23. p.: 38–39. 27. p.: 46–44. 30. p.: 52–46. 32. p.: 52–54. 36. p.: 56–61. 38. p.: 61–61.

MESTERMÉRLEG

Djokics Zseljko: – Jobban kellett volna csapatként játszani. Nyerni szerettünk volna, ezért kevesebbet is rotáltam, ez utólag talán hiba volt, mert az utolsó negyedet nagyon elveszítettük, akkor már nem volt meg a kell energiánk.

Martins Gulbis: – Az első negyedben nagyon gyengén játszottunk, tudtam, hogy többre vagyunk képesek. Szünet után ezt be is bizonyították a játékosaim. Annak különösen örülök, hogy láttam a csapat karakterét, ez vezetett végül a sikerhez.

Gereben Lívia: – Nagyon csalódottak vagyunk, ez egy önbizalomromboló vereség volt. Nem játszottuk azt, amire képesek vagyunk, amikor nyolc pont volt az előnyünk, nem tudtuk megtörni az ellenfelet. Kielemeztük az ellenfelet, de nem hajtottuk végre azt, amit kellett volna a siker érdekében. Hosszú azonban még a szezon, van időnk javítani.

Jeva Pulvere: – Nem kezdtük jól a mérkőzést, de fokozatosan összeállt a védekezésünk és a támadásunk. Büszke vagyok a társaimra, hogy be tudtuk húzni ezt a nagyon szoros meccset. A csapatnak nincsen igazi vezéregyénisége, örülök, hogy én tudtam előlépni annak.