Kézilabda

2021.12.07. 21:05

Szünet után fordított az FGKC, a HSC addigra lezárta a meccsét

Nem hibázott egyik megyei csapat sem az NB II-es bajnokságban, a Szekszárdi Fekete Gólyák KC idegenben valamivel nehezebben, a Hőgyészi SC hazai pályán könnyedén gyűjtötte be a két pontot.

20210904_Kézilabda_Szekszárd_FGKC felkészülési tornája a szekszárdi sportcsarnokban FGKC-PEAC_Fotó:Mártonfai Dénes_Tolnai Népújság _MD_TN

Női NB II., Dél-nyugat, a 11. forduló

Rákosmenti KSK– Szekszárdi FGKC 22–30 (9–8)

Budapest, 45 néző. V.: Gyi­mesi, Kékesi. Szekszárd: Nagy A. – Kapás 7, Lengyelfalusy 7, Fehér T. 5 (3), Gulya, Csajkó 7, Rácz A. Csere: Schell (kapus), KERINGER 3, Gulyás L., BOGNÁR ZS. 1, Bordán Alexandra, Baksai B. Edző: Bordán Anna.

Hetesek: 5/4, ill. 4/3.

Kiállítások: 6, ill. 10 perc.

A gólszegény első félidőben a huszadik percig vezetett a Szekszárd (6–5), de a visszatérő Gulya Krisztina kétperces kiállítása után a hazaiak megfordították az eredményt. A második játékrész elején utolérte ellenfelét a Fekete Gólyák (33. perc: 11–11), majd egy 8–2-es szériával megnyugtató előnyt szerzett, megalapozva ezzel győzelmét és őszi elsőségét.

Bordán Anna: – A mérkőzést hat kihagyott helyzettel kezdtük, ami zavart és bizonytalanságot hozott a játékunkban. A támadások le­lassultak, védekezésünk nem működött, a Fehér Tímea, Lengyelfalusy Vivien kettős betöréses góljaival tartottuk magunkat. Szerencsére a hazaiaknál is sok ziccer tévesztett célt. A találkozó pozitív időszaka a második félidő eleje, ugyanis feljavult a védekezésünk, és támadásban Csajkó Eliza, Kapás Tekla, valamint Keringer Klaudia góljaival elléptünk az ellenfelünktől. Bízom benne, hogy a tavaszi idényre a koncentrációból és fegyelmezett játékból sokkal többet fogok látni.

Férfi NB II., Dél-nyugat, a 10. forduló

Hőgyészi SC–Kiskőrösi KS 46–28 (22–9)

Tamási, 50 néző. V.: Ács Zs., Báder R. Hőgyész: Szente – Oláh B. 1, Sebestyén Cs. 2, SZABÓ B. 9 (6), Vald 2, SZAKCSI 16, VOJKOVICS I. 8. Csere: Hudra, Farkas G. (kapusok), Sipos M. 1, Teimel M. 1, Szabó T., Nyitrai 5, Kovács F. 1. Edző: Bán Tamás.

Hetesek: 6/6, ill. 3/2.

Kiállítások: 2, ill. 2 perc.

A kötelező győzelmek olykor a legnehezebbek, a Hőgyész tett róla, hogy ez a mérkőzés ne ilyen legyen. Az első félidő derekán már tíz gól volt közte (17–7), a második játékrészben kicsit kiengedett a HSC, a fölényes sikere így sem forgott veszélyben.

Bán Tamás: – Tudtuk, hogy a pécsi bravúrgyőzelmünknek csak akkor van jelentősége, ha ezt a mérkőzést megnyerjük. Játékosaim betartották a megbeszélteket, s bár a második félidőben alábbhagyott a koncentrációnk, a mérkőzés elejétől nem volt kérdés a győzelmünk.

Még egy meccs

A Hőgyész szombaton a sereghajtó Siklós otthonában zárja az őszi idényt, győzelem esetén még a harmadik helyre is felléphet. A Szekszárdi Fekete Gólyák számára véget ért a szezon erre az évre.

Női NB II., Dél-nyugat, az állás

1.Szekszárd111001355–23720
 2.PEAC111001346–24620
 3.Nagyatád11812324–29517
 4.Fehérvár U2211722349–31816
 5.Rákosmente11623314–32014
 6.DKKA U2211614366–31213