labdarúgás

2021.12.02. 19:30

Utolsó hazai mérkőzését játssza ősszel a Paksi FC

Az OTP Bank Liga 15. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén a legutóbbi hat találkozójából ötöt elveszítő Budapest Honvédot fogadja idei utolsó hazai bajnokiján a Paksi FC.

Milyen különös az élet: az atomvárosiak győzelmük esetén éppen azt a Horváth Ferencet állíthatják fel a Bp. Honvéd kispadjáról, mely korábban a Paksot is irányította az élvonalban. A 2013 júliusa és decembere között eltelt négy hónap ugyanúgy nem volt sikerekkel kikövezve (négy győzelem, öt döntetlen, nyolc vereség a mérleg a zöld-fehéreknél), mint ahogy eddig a kispesti munkája sem.

A 48 esztendős szakembert februárban nevezték ki a csapat élére, melyet az előző idényben benntartott az NB I-ben, a most futó szezonban pedig voltak ugyan negyedikek is, a legutóbbi hat bajnokijából azonban egy győzelem mellett ötöt elveszített. Nem csoda, hogy a pletykák szerint már az utódját keresik Kispesten (a Nemzeti Sport a német Michael Borist emlegeti).

Horváth Ferenc dolgát nem könnyíti meg, hogy az Újpest ellen kiállított Batik Bencére (szándékos ütés miatt négymeccses eltiltást kapott, így ebben a naptári évben már nem léphet pályára), az ötödik sárga lapját megkapó Ivan Lovricra, valamint a sérüléssel bajlódó Bőle Lukácsra sem számíthat.

Paksi oldalon Nagy Gergely személyében is lesz egy fontos hiányzó, a kapus térdműtéten esett át, s ebben az évben már nem játszhat. Fél év kihagyás után visszatért viszont Osváth Attila, aki a Puskás Akadémia elleni, mondhatni szokásos győzelemből (4–1) még nem vette ki a részét, de Debrecenben már csereként bő negyedórát kapott (1–1).

Utóbbi találkozót az első félidő helyzetei alapján el is dönthette volna Bognár György együttese, a végén azonban volt izgulni valójuk.

Apropó helyzetek! A szakember irányítása alatt lejátszott negyvenhárom bajnoki mérkőzés során mindössze egyszer fordult elő, hogy az atomvárosiak nem találtak az ellenfél kapujába, ez éppen a Honvéd elleni tavaly októberi gól nélküli találkozó volt. Azóta sorozatban harminckilenc bajnokin legalább egyszer eredményesek voltak. Egy másik hosszú sorozatot is a fővárosiak ellen tartja a Paks, az áprilisi 2–0-s győzelem volt az utolsó, melyen megóvta kapuját a góltól az együttes.

OTP Bank Liga, 15. forduló

Paksi FC–Budapest Honvéd

Paks, Fehérvári úti stadion, péntek 20 óra. Tv: M4 Sport.

Három játékos hosszabbított

Három kulcsjátékosával hosszabbított szerződést a Paksi FC. Papp Kristóf és Sajbán Máté 2024-ig, Szélpál Norbert 2026-ig kötelezte el magát a zöld-fehérekhez.

Papp Kristóf 2015 nyarán érkezett a Fehérvári útra, azóta, ha egészséges, kirobbanthatatlan a paksiak kezdőjéből. A bő hat szezon alatt 157-szer öltötte magára a zöld-fehér szerelést, s védekező középpályás létére tizenöt gólt és hat asszisztot jegyez.

Sajbán Máté tavaly télen kölcsönbe érkezett Paksra, játékával (58 mérkőzésen 14 gólt és 14 gólpasszt jegyzett) rászolgált a szerződtetésre, majd a hosszabbításra.

Szélpál Norbert is második teljes évét tölti a Duna-parti gárdánál, ám több kisebb-nagyobb sérülés hátráltatta a védőt abban, hogy stabilan megragadjon a kezdőben, és harminchatnál több bajnoki mérkőzésen lépjen pályára.