Férfi kosárlabda NB II

2022.01.26. 07:00

Edzője nélkül volt kénytelen pályára lépni a Dombóvár

Edzője nélkül volt kénytelen elutazni Sopronba az NB II.-es bajnokság Nyugati csoportjában szereplő dombóvári egylet, amelyet Szilágyi Tamás távollétében ezúttal amolyan játékos-edzőként Pölöske Kornél dirigált.

T. N.

Képünk illusztráció. (Forrás: Shutterstock)

Talán a hosszú utazás lehetett az oka, hogy álmosan, sok hibával kezdtek a dombóváriak, akiknek azonban még így is volt esélyük, hogy mérkőzésben maradjanak. A hazaiak fizikális és magasságbeli fölényét gyors játékkal szerette volna kompenzálni a DKKE, de az elképzeléseiket csak a harmadik negyedben tudták megvalósítani Reizingerék. A zárófelvonásban még akadtak fellángolásaik, de ekkor már nem volt esélyük a vendégeknek.

Mint azt a közösségi oldalon található összegzésben megfogalmazták: fiatal csapat a dombóváriaké, amely az ilyen meccsekből is sokat tud profitálni a későbbiekre. Szombaton hosszú idő után ismét saját közönsége előtt játszhat majd a DKKE (ezt megelőzően tavaly december 18-án a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémiával meccselhettek a Szuhayban), amely a CVSE Vulkán Fürdő együttesét fogadja 18 órától – négy vereség után természetesen a győzelem reményében.

NB II., Nyugati csoport, 13. forduló.

Soproni Tigrisek–Dombóvári Kosársuli KE 85–68 (24–17, 21–15, 15–23, 25–13). Dombóvár: Tóth K. 19/9, Reizinger 19/9, Kőnig 15/9, Nagy B., Pölöske 1. Csere: Takács A. 7/3, Fehérvári Cs. 6/6, Óliás 1, Kalocsa, Katatics, Lép A.