Egy ponttal kikapott az Atomerőmű SE Zalaegerszegen

R. G.

Eilingsfeld János sérüléséből visszatérve 17 pontig jutott (Fotó: Molnár Gyula)

Fotó: Molnár Gyula

Az Atomerőmű SE 88-87-es vereséget szenvedett a Zalakerámia ZTE KK otthonában az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság 19. fordulójában. A paksi csapatba visszatért Eilingsfeld János, aki 17 ponttal és 8 lepattanóval zárt. Az ASE nem tudott visszavágni a zalaiaknak az októberi hazai vereségért (72-80). A piros-kékek jövő szombaton az MVM OSE Lions együttesét fogadják - ezen a találkozón térnek majd vissza otthonukba, a Gesztenyés úti sportcsarnokba.

Férfi kosárlabda NB I, 19. forduló

Zalakerámia ZTE KK-Atomerőmű SE 88-87 (29-23, 23-15, 18-28, 18-21)

Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok, V.: Cziffra Cs., Csabai-Kaskötő B., Minár L.

ZTE: Wilson 15/6, Takács 6/3, DeCosey 25/6, Révész 5, Barnett 25. Csere: Horti 4, Parks 6, Németh Á. 2, Holton. ASE: Brown 17/12, Taylor 11/3, Frank 6/6, Eilingsfeld 17, Goins 15/3. Csere: Kovács Á. 4, Pajor, Buljevic 8, Brzoja 6, Kis R. 3/3.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–3. 7. p.: 19–15. 13. p.: 36–25. 17. p.: 44–32. 24. p.: 57–50. 28. p.: 61–61. 34. p.: 74–76. 38. p.: 83–85.

MESTERMÉRLEG

Emir Mutapcic: – Az első félidőben jól teljesítettünk, a másodikban viszont nagyon enerváltak voltunk. Azt kell mondjam, a végén még szerencsénk is volt, hogy meg tudtuk őrizni az elején szerzett jelentős előnyünket. Ez a siker rendkívül fontos volt.

Jan Pavlik: – Mentálisan nagyon nehezek ezek a mérkőzések. A ZTE jelentős előnyének ledolgozásához jelentős erő kellett, de a végén mégsem tudtunk fordítani. A második félidőben már úgy játszottunk, ahogy szerettünk volna. Jó csapat a ZTE, sajnálom, hogy nem sikerült győzni, ezt elsősorban a rossz kezdésünknek köszönhetjük.