Férfi kosárlabda NB I/B

2022.01.24. 19:47

Fiatal csapattal utaztak, s kaptak ki a bonyhádiak

Nem sikerült a csoda, a mindössze egy cserejátékossal utazó Atomerőmű KSE Bonyhád harmincöt ponttal maradt alul a dobogós Újpest-MT otthonában az NB I/B Zöld csoportos férfi kosárlabda-bajnokságban.

Pajor Dávid (a labdával) 15 pontja mellé kiharcolt 9 faultot és kiosztott 5 gólpasszt is (Fotó: Máté Réka)

Fotó: Mate Reka

Nem a meglepetés kategóriába tartozott volna, ha az ezer sebből vérző Bonyhád győzni tud a forduló előtt harmadik helyen álló Újpest vendégeként. Ez egyenesen csoda lett volna, egyben lehetetlen küldetés is, miután sorozatban harmadik bajnokiját játszotta le úgy, hogy mindössze egy cserelehetősége volt Morgen Frigyes vezetőedzőnek.

Ennek ellenére az első negyedben végéig vezettek a völgységiek, főleg annak köszönhetően, hogy szinte hibátlanul dobtak kintről is, bentről is. Heimann Gergő és Pajor Dávid két-két triplát is beszórt, utóbbi hármasával 20-9-re elléptek vendéglátóiktól. A következő nyolc percben azonban nem találtak a kosárba, miközben a fővárosiak tizenhét pontot szereztek.

A többek között Tömösváry Mátét, Pupp Bencét, Karosi Gergelyt, Szalai Milánt és Orgona Gergőt nélkülöző bonyhádiak az első félidőben tisztes távolságból követték vendéglátóikat, a nagyszünet után viszont nyílt az a bizonyos olló. A 25. percben a paksi nevelésű, kilenc év A csoportos rutinnal rendelkező Antóni Csanád triplájával húsz (64-44), majd három negyed után harminc pontra nőtt a különbség (83-53).

„Mindent megpróbáltunk, amit lehetett. Gyakorlatilag öt játékossal játszottuk le a mérkőzést és az átlagéletkorunk nem haladta meg a 20 évet sem. Ilyen szempontból maximálisan elégedett vagyok. Nagyon komoly sorozatterhelés alatt vannak a játékosok, bízom benne, hogy a sérültjeink mihamarabb vissza tudnak térni a pályára” – fogalmazott Morgen Frigyes, a bonyhádiak vezetőedzője.