Kézilabda NB II

2022.02.23. 14:57

Győzelemmel indult a tavaszi szezonjuk

A Szekszárdi FGKC és a Hőgyészi SC is nyert az NB II-es kézibajnokság idei nyitófordulójában.

Munkatársunktól

A szekszárdiak és hőgyésziek egyaránt idegenben gyűjtötték be mindkét bajnoki pontot. Előbbiek Zala, utóbbiak Somogy megyei ellenfelet győztek le.

Női NB II, Dél-nyugat, a 12. fordulóban

Hévízi SK–Szekszárdi FGKC 21–36 (9–17)

Hévíz, 65 néző. Vezette: Snóbli B., Snóbli Gy.

Szekszárdi FGKC: Nagy A. – Kapás T. 5, Lengyelfalusy V. 2, FEHÉR T. 8 (6), GULYA 2, CSAJKÓ 9, Bognár Zs. 1. Csere: Schell G., Keringer 3, Gulyás L. 3, BORDÁN A. 3 Baksai B., Dinnyés D. Edző: Bordán Anna.

Kiállítások: 8 perc, illetve 6 perc + 1 kizárás.

Hetesek: 6/5, illetve 6/6.

Nehezen vette fel a ritmust a szekszárdi együttes, de a folytatásban elkapta a fonalat, és gyors gólokkal fejezte be a támadásait. A védekezéssel akadtak gondok, de ezúttal ez is belefért, a végére tizenöt gólig kúszott a különbség.

Bordán Anna: – Az első percek bizonytalankodása után támadásban jó teljesítményt nyújtottunk. Lendületes támadásokból könnyen alakítottuk ki a helyzeteket. Két és fél hónap szünet után várható volt, hogy a helyzetkihasználással lesznek gondok, de ez is kezelhető volt. A védekezésünknek van egy neuralgikus pontja. Sajnos ezt ma sem tudtuk megoldani. A nehezebb mérkőzésekig ezen mindenképpen javítani kell.

Férfi NB II, Dél-nyugat, a 12. fordulóban

Rinyamenti KC–Hőgyészi SC 24–30 (9–15)

Nagyatád, 50 néző. Vezette: Ritter A., Sörös Cs.

Hőgyészi SC: Szente – Sipos 1, NYITRAI 5, Sebestyén 3, Vald 1, Vojkovics I. 4, SZAKCSI 9 (2). Csere: Hudra, Szabó T., Vojkovics Gy. 2, Szabó B. 3, Gadányi 1 (1), Lőrinc, Oláh B., Kovács Sz., Pencs 1 (1). Edző: Bán Tamás.

Kiállítások: 4 perc, illetve 4 perc + kizárás.

Hetesek: 2/2, illetve 7/4.

Jól kezdte a meccset a Hőgyész, amely tulajdonképpen az első félidőben el is döntötte az érdemi dolgokat. Hatékonyan védekeztek és eredményesen támadtak a vendégek. A fordulás után jöttek az érthetetlen játékvezetői ítéletek, sokat játszottak emberhátrányban a hőgyésziek, ráadásul sorra lépéshibás gólokat fújtak be a hazaiaknak. A meccs végén megint a hőgyésziek domináltak, és bebiztosították sikerüket.

– A mérkőzés elején jól játszottunk, a mérkőzés végén pedig okosan kézilabdáztunk – nyilatkozta Bán Tamás, a hőgyésziek mestere.

Női NB II, Dél-nyugat, az állás

1.Szekszárd121101391–25822
2.PEAC121101373–26722
3.Fehérvár U2212822384–34318
4.Nagyatád12813350–32217
5.DKKA U2212714393–33815