Női kosárlabda NB I

2022.03.27. 21:03

A Vasas kipipálva, jöhet az elődöntő a Szekszárdnak

Kettős győzelemmel jutott túl az Atomerőmű KSC Szekszárd a Vasas Akadémián, miután a hazai pályán szerzett előny után vasárnap a fővárosban 88-55-re legyőzte negyeddöntős ellenfelét.

Zala Friskovec (jobbról) és Studer Ágnes vezérletével a KSC biztosan nyerte a negyeddöntő második, fővárosi mérkőzését is (Fotó: Kiss A.)

Szoros első negyed után a kis szünetet követően lépett el vendéglátójától a Szekszárd, mely a nagyszünetre húszpontos előnyt harcolt ki magának. Ahogy a csütörtöki első mérkőzésen, a harmadik negyedben ismét jött egy kisebb holtpont Djokics Zseljko együttesének játékában, de az időkérés után Zala Friskovec és Studer Ágnes triplájával az utolsó tíz percre a legnagyobb különbség alakult ki (40-63.).

A záró felvonásban elmaradt a feltámadás a fővárosiaktól, így az Atomerőmű KSC készülhet az NKA Universitas PEAC elleni elődöntőre. Nikolina Milics és Zala Friskovec egyaránt 18 pontig jutott, előbbi e mellé leszedett 5 lepattanót és kiharcolt 7 foultot, míg Krnjics Szárá 11 ponttal és 11 lepattanóval dupla-duplával zárt.

Tippmix Női NB I, negyeddöntő, 2. mérkőzésVasas Akadémia–Atomerőmű KSC Szekszárd 55–88 (15–19, 9–25, 16–19, 15–25)
Budapest, Vasas Pasaréti Sportcentrum. Vezette: Tőzsér, Szilágyi B., Sörlei
Vasas: PAPP K. 2, Tóth O. 6/3, BACH 14/3, Budácsik 7/3, Salamon Zs. 6. Csere: Szerencsés 2, Madár E., Dúl T. 3/3, Szmailbegovics 6/3, Madár K. 2, Radócz 7/3, Pusztai P. Edző: Milos Pavlovics
Szekszárd: STUDER 6/3, FRISKOVEC 18/12, Mányoky 4, Goree 5, MILICS 18. Csere: KRNJICS 11, Gereben 9, Morgan 7, Bálint R. 10/6, Horváth D., Holcz. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4-2. 6. p.: 8-11. 9. p.: 11-16. 13. p.: 18-28. 17. p.: 21-35. 21. p.: 29-47. 25. p.: 36-52. 28. p.: 36-57. 32. p.: 42-67. 35. p.: 44-74. 38. p.: 50-82.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Szekszárd javára.