Kézilabda

2022.03.22. 18:40

Csak a hőgyésziek örülhettek a rangadók után

Fontos rangadót nyert meg Mecseknádasdon a Hőgyészi SC a férfi NB II-es bajnokságban, míg a nőknél a Szekszárdi Fekete Gólyák nem kisebb derbit veszített el Nagyatádon.

Tudósítóinktól

Sebestyén Csaba (a labdával) öt gólt vállalt a hőgyészi huszonötből Archív-fotó: Makovics Kornél

Férfi NB II., Dél-nyugat, a 19. fordulóban

Expressz Zálog Mecseknádasd–Hőgyészi SC 20–25 (8–12)
Mecseknádasd, 80 néző. V.: Felhő, Öcsi.
Hőgyész: SZENTE – Teimel M. 1, Nyitrai, Sebestyén Cs. 5, Vald 1, VOJKOVICS I. 4, SZAKCSI 7 (2). Csere: Hudra, Farkas G. (kapusok), SZABÓ T., Gadányi, Vojkovics Gy. 6, Szabó B. 1, Oláh B., Széles, Kovács F.
Hetesek: 4/2, ill. 5/2.
Kiállítások: 4, illetve 14 perc + piros lap.

Úgy kezdett a Hőgyész, ahogy egy dobogóra hajtó csapatnak kezdenie kell egy rangadót. Négy egynél a hazaiaknak már időt kellett kérniük, de a rövid szünet sem törte meg Bán Tamás együttesének lendületét. Az előny birtokában nyugodtan játszhattak a vendégek, a védekezés nagyon egyben volt, ami magával hozta a jó kapusteljesítményt. A második játékrész derekán 3–0-s sorozattal a találkozó legnagyobb különbsége alakult ki (40. p.: 12–19), amiből ugyan faragtak a mecseknádasdiak, de a HSC győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben.

Bán Tamás: – A kiváló védekezésünk és kapusteljesítményünk döntően meghatározta a mérkőzés végkimenetelét. A három kihagyott hetes és jó pár kimaradt ziccer miatt van egy picit hiányérzetem.

Női NB II., Dél-nyugat, a 15. fordulóban

Rinyamenti KC–Szekszárdi Fekete Gólyák KC 27–25 (12–13)
Nagyatád, 120 néző. V.: Papp R., Vandróczki.
Szekszárd: Nagy A. – Kapás 4, Lengyelfalusy 3, Fehér T. 5 (3), GULYA 1, Csajkó 4 (1), Bognár Zs. Csere: Schell (kapus), GULYÁS L. 5, Keringer 3, Dinnyés, Bencze D.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hetesek: 3/3, illetve 5/4.

Az első félidei adok-kapokból a Szekszárd jött ki jobban, majd a szünet után tovább hizlalta előnyét (36. perc: 14–17). Az utolsó negyedórára mégis döntetlennel fordultak a csapatok, s végül az 5–0-ra megnyert öt perc a hazaiak javára döntötte el a találkozót.

Bordán Anna: – A lányok még mindig nem értik, hogy ha nem koncentrálunk a mérkőzés egyes szakaszaiban, milyen „mélyre” tudunk kerülni, ahonnan nem mindig vezet egyenes út kifelé. Az előző mérkőzés után mondtam ezt, ami ezúttal beigazolódott. Figyelmetlenül, akaratgyengén kezdtünk, a javítási szándék hibák tömkelegével járt. A lövőink „pufogtattak”, csak éppen kaput nem találtak, ha helyzetbe kerültünk, sorban hagytuk ki a ziccereket. A védekezésünk öntörvényű volt, semmit nem tartottak be a kérésekből a lányok. Jellemző, hogy többször passzívnál kaptuk a gólokat, akár 4-5-ös sáncnál is. A kipattanó labdák szinte mindig a hazaiaknál landoltak.

Női NB II., Dél-nyugat, az állás

1.PEAC151401466–33628
2.Szekszárd151302493–32426
3.Nagyatád151113437–39123
4.Fehérvár U2215924473–42220
5.DKKA U2215816471–41517