2022.03.10. 19:57

Nem tudták megszorítani a Galatasarayt Studerék

Nem volt esélye a KSC-nek a sztárokkal teletűzdelt Galatasaray ellen a szekszárdi sportcsarnokban.

Munkatársainktól

Djokics Zseljko gárdája az első negyedben még úgy, ahogy tartani tudta a lépést a törökökkel, de a folytatásban egyre nyílt az a bizonyos olló, s végül 28 pontos különbséggel nyertek a vendégek.

Mondhatjuk, hogy érvényesült a papírforma, hiszen a sorozat erősorrendjében a Galatát tették az első helyre a szakemberek, a KSC-t pedig a nyolcadikra, vagyis az utolsóra. Mégis azt hittük, hogy megszorongathatják nagynevű ellenfelüket Studer Ágnesék, de csütörtök este nem igazán ment a játék a KSC-nek.

Ellenben a törököknél brillírozott a két nagy sztár, az exsoproni Tina Krajisnik és Kelsey Plum. Az amerikai délelőtt még mosolyogva videózgatott a Bodri Birtokon, este pedig kőkemény profiként – de szintén mosolyogva – bizonyította klasszisát. Előbbi dupla duplával (21 pontja mellé lekapott 15 lepattanót), utóbbi a meccs legtöbb pontjával jelentkezett.

Szekszárdi oldalon nagyon hiányzott a védekezésben rendkívül hasznos Gereben Lívia és Miklós Melinda, s ezúttal nem ment a húzóembereknek sem. A játékvezetői felfogás sem igazán kedvezett a Szekszárdnak, s bizony olykor igazuk is volt a hazai játékosoknak, és Djokics Zseljkó edzőnek.

De nem ezen múlt. Ez a Galatasaray sokkal jobb csapat mint a jelenlegi KSC, s ezt tegnap este be is bizonyította. A jövő szerdai visszavágón csodát kellene tenniük a szekszárdiaknak, de látva ezt a meccset, erre nem sok az esély. Főképp úgy, hogy a Galata hazai pályán, 3500 fanatikus szurkolója előtt még erősebb, mint idegenben. A szekszárdiak szombaton a PEAC otthonában hangolnak a visszavágóra.

Atomerőmű KSC Szekszárd–Galatasaray 60–88 (17–23, 10–22, 19–26, 14–17)

Szekszárd, 1000 néző. Vezette: Cavara (bosnyák), Zenis (szlovák), Kaludjerovics (montenegrói).

Szekszárd: Studer 6, Friskovec 9/3, Mányoky 5/3, Goree 10, Milics 6. Csere: Morgan 9/9, KRNJICS 11, Bálint R. 2, Holcz 2, Szücs G. Vezetőedző: Djokics Zseljko.

Galatasaray: PLUM 34/12, Yilmaz, DAVIS 14/3, Evans 9, KRAJISNIK 21/3. Csere: Aydín 8/3, Turan 2, Sahin. Vezetőedző: Efe Güven.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–4. 8. p.: 11–19. 13. p.: 19–31. 19. p.: 25–44. 22. p.: 29–47. 26. p.: 33–60. 30. p.: 46–61. 32. p.: 50–71. 36. p.: 54–76. 39. p.: 56–86.

MESTERMÉRLEG

Djokics Zseljko: – Ez nem a Szekszárd igazi arca. Védekezésben hiányzott az agresszivitás, az első negyedben mindössze két faultot jegyeztünk, ez pedig visszaütött egy olyan csapat ellen, mint a Galatasaray. Támadásban rossz döntéseket hoztunk, a harmadik negyedben ugyan elkezdtünk játszani, de ellenfelünk ekkor már önbizalomtól duzzadva kosárlabdázott, nálunk pedig ez is hiányzott.

Efe Güven: – Ez a huszonnyolc pontos előny biztató, de tartok a visszavágótól, mert jobb csapat ez a Szekszárd, mint amit most mutatott magából. Nem ment nekik a játék, ezért ennél nehezebb mérkőzésre számítok otthon.