Női kézilabda NB II

2022.03.28. 17:00

Távolra került a bajnoki arany a Gólyáktól

Hazai pályán szenvedett kilencgólos vereséget legnagyobb riválisával szemben a Szekszárdi Fekete Gólyák KC a női NB II Dél-nyugat csoportjában, ezzel tovább nőtt a hátránya az éllovas PEAC-cal szemben.

T. N.

A PEAC elleni rangadó nem a szekszárdi átlövők meccse volt (Fotó: Makovics Kornél)

Váratlan vereség után a második helyről fogadta a listavezető pécsieket Bordán Anna együttese, mely az első szűk negyedórában mindössze egy gólig jutott (1–6). A félidő végéhez közeledve egy négy nullás sorozattal úgy tűnt, a második játékrészben nyílt lehet a találkozó, de az ekkor három gólra visszakapaszkodó Fekete Gólyák ennél közelebb nem tudtak kerülni riválisukhoz.

NB II, Dél-nyugat, a 16. fordulóban.
Szekszárdi Fekete Gólyák KC–PEAC 19–28 (8–12).
Szekszárd, 100 néző. V.: Dáné, Marton.
Szekszárd: Nagy A. – Kapás 3, Lengyelfalusy 1, Fehér T. 4 (1), GULYA 3, Csajkó  6 (1), Bognár  Zs. Csere:  Kutasi (kapus), Gulyás L., Keringer 2, Dinnyés, Bencze D., Bordán Alexandra.
Kiállítások: 10, ill.  8 perc.
Hetesek: 5/2, illetve  4/4.

„Sajnos, mint az várható volt, visszaütött az előző heti, Nagyatádon elszenvedett vereségünk hatása – kezdte értékelését Bordán Anna. – Bátortalanul, görcsösen, önbizalom nélkül támadtunk, ez a tizennégy perc alatt szerzett egy gól is mutatja. Az eladott labdákból gólokat is kaptunk, mégis védekezésünkben sokáig volt akarat, de a sok hiba miatt csak minimálisan tudtunk közelíteni ellenfelünkre. Az utolsó tíz percre már az akarat és a koncentráció is elfogyott, így nagyarányú vereséget szenvedtünk. Az átlövősorunk gyakorlatilag csődöt mondott ezen a találkozón, Csajkó Eliza eredményessége is csalóka, hiszen az első félidőben nem talált a kapuba, góljai zömét pedig már akkor lőtte, amikor eldőlt a mérkőzés. Sajnos a bajnoki címre az esélyünket ezzel a vereséggel elveszítettük, de az ezüstéremért is jobb teljesítmény kell, mert további meglepetések érhetnek minket” – jegyezte meg a szekszárdiak vezetőedzője.

A Fekete Gólyák vasárnap Balatonboglárra utazik (kezdés: 11 óra).

Női NB II., Dél-nyugat, az állás

1. PEAC 16 15 0 1 494–355 30
2. Szekszárd 16 13 0 3 512–352 26
3. Nagyatád 16 12 1 3 465–413 25
4. Fehérvár U22 16 10 2 4 501–448 22
5. DKKA U22 16 8 1 7 497–443 17
6. Rákosmente 16 7 2 7 422–450 16
7. Pázmánd U22 16 6 3 7 426–431 15
8. Siófok U22 16 6 1 9 489–518 13
9. Hévíz 16 5 1 10 419–504 11
10. Nagykanizsa 16 4 0 12 359–435 8
11. Balatonboglár 16 1 3 12 361–482 5
12. Marcali 16 2 0 14 392–506 4