Labdarúgó NB I

2022.04.01. 17:49

Átszakítanák a gátat a paksiak

A válogatott szünet után ma este a Budapest Honvéd vendégeként lép pályára a Paksi FC az OTP Bank Ligában. Az atomvárosiaknak jól jött a pihenő, akik két vereség után javítanának.

Archív fotó: Makovics Kornél

A legutóbbi fordulókban nem jött ki a lépés Bognár György együttesének, mely előbb a Puskás Akadémia otthonában (0–2), a legutóbbi fordulóban pedig hazai pályán a Debrecen ellen (0–1) maradt gól és pont nélkül. Legutóbb 2020 októberében fordult elő a paksiakkal, hogy nem találtak be – éppen egy Budapest Honvéd elleni mérkőzésen. A vereség okai lehetnek, hogy a góllövőlistát vezető Ádám Martint a felcsúti és a debreceni védelem is semlegesíteni tudta, a csatár mögött pedig nem voltak olyan kreatív játékosok, akik váratlant tudtak volna húzni.

A válogatott szünet jókor jött az atomvárosi alakulatnak, hogy rendezni tudják soraikat, igaz, ezt nem teljes kerettel tehették meg. A külbokatörést szenvedett Papp Kristóf túl van a műtétjén (a jó formába lendülő középpályásra ebben a szezonban már nem számíthat a szakmai stáb), míg Ádám Martin a felnőtt, Tamás Olivér és Szabó Bálint az U21-es válogatottban bizonyíthatott az elmúlt hetekben.

A Budapest Honvéd kevés csapatok egyike a mezőnyben, mely ellen még nem szerzett pontot a Paks ebben a szezonban (a másik ilyen az újonc Gyirmót együttese). Előbb a Bozsik Arénában szenvedett 3–1-es vereséget, majd otthon Nenad Lukics 95. percben értékesített büntetőjével maradt alul 3–2 arányban.

Azokon a találkozókon még Horváth Ferenc ült a kispadon, a korábbi paksi trénertől  január végén örökölte meg a kiesőzóna szélén billegő kispesti csapat irányítását Nebojsa Vignjevics. A szerb szakember mérlege három győzelem, két döntetlen és két vereség és a megszerzett tizenegy ponttal ugyan elléptek felfelé a „vörös vonaltól”, de fel még nem lélegezhetnek.

Ahogy a paksiak sem dőlhetnek még hátra, miután két vereségükkel visszacsúsztak az ötödik helyre a tabellán, egy harmadikkal pedig még lejjebb eshetnek.

„Sajnos a Honvédnál egyelőre nem sok babér termett számunkra, ezt most megtörnénk. Küzdős meccsre készülünk, hiszen fizikálisan erősek, emellett szervezetten is játszanak. Új edzőjük érkezésével gyűjtögetik a pontokat, így önbizalom terén biztosan jól állnak nem úgy, mint mi. Úgy vélem, döntő tényező lesz, hogy ki szerzi majd az első gólt, ugyanakkor egy találattal valószínűleg nem lehet megnyerni a teljes mérkőzést. Az előző összecsapásaink alkalmával volt nyolc-tíz helyzetünk, viszont gólunk egy sem, ezt a gátat kell most átszakítanunk” – fogalmazott ifj. Haraszti Zsolt a klub honlapján.
OTP Bank Liga, a 26. fordulóban.Budapest Honvéd–Paksi FC.
Bozsik Aréna, szombat, 19.30 óra. Tv: M4 Sport.